Marilyn Manson - Anti-Christ Superstar

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný / Horor
USA, 1996, 6 min

SOLOM.

Marilyn Manson v mém mládí rovněž patřil mezi moje velké oblíbence a jeho tvorbu jsem do nějakého roku (cca 2010) miloval – dokonce jsem byl i na jednom koncertě. Pak mu ale dle mého jaksi začal docházet dech, měknout a přecházet (míchat) i jiné hudební žánry do své hudby, které už tak dobré nebyli. Tento klip rozhodně není špatný, ale natočil už mnohem lepší – vše zachraňuje samotná hudba a text…70% ()

Pink.Panther

Originální video (zde hodnocené) nic moc, daleko lepší je video z koncertu (předpokládám že si to nemálo hodnotících taky za tento záznam na YT zaměnilo s originálem), kde MM tento song zpívá za řečnickým pultem se symbolem blesku (podobně jako nacisté při Norimberských sjezdech) a prezentuje ji s exaltovanými pohyby těla, kterými paroduje televangelisty a diktátory. Výborná šíleně vypadající (jak jinak u MM...) industrialmetalová performance, kterou doporučuje devět z deseti exorcistů. ()

M1911

The time has come it is quite clear, our Antichrist is almost here... ano, Antikrist jménem Marilyn Manson je opravdu tady, ale jelikož si Merhige zakládá na tom, aby toho bylo v jeho dílech poznat co nejmíň věcí, nebude to plný počet, ačkoliv by si to hudba zasloužila. Přeci jen je toto CSFD a ne CSHD. ()

Wormboy

Genialny album, genialny song. Akakolvek vizualizacia (mimo tej koncertovej) je z mojho pohladu zbytocna, pretoze piesen hovori sama za seba. Z kolaboracie Merhiga s Mansonom vzniklo ovela zaujimavejsie dielo - Cryptorchid ;) Neda mi vsak neupozornit, ze ludia tu zrejme hodnotia dve odlisne veci, prvou je koncertne vystupenie, ktore je sucastou Mansonovho Dead To The World z 1998, s ktorym vsak Merhige nema nic spolocne. Druhou je original hudobne video rezirovane Merhigom, ktore bolo velmi dlho schovane v supliku v Interscope records, aby bolo vypustene bez pozehnania MM niekedy v roku 2010. ()

Pilda17

Marilyn Manson není zrovna můj šálek, ale čas od času ze svého hrdla vypustí slušný song. Jenže tady se hodnotí video a to je průměrné, stejné tak jeho hudba v tomto songu, umí to rozjet daleko více.. ()

• Oficiální videoklip byl hudebním nakladatelstvím Interscope odložen a teprve až po 14 letech unikl na Youtube. Jedná se o černobílý videoklip, obsahující záběry z filmu Jednorozený (1990), trhání stránek Bible nebo vojenských přehlídek. V roce 2011 ho Marilyn Manson oficiálně uvolnil na svých stránkách. (figgo jr.)