O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

lekr odpad!

Takovéhle seriálu nemám rád!! Vyloženě tupá rádoby romantická cintanina s hloupými pubertálními herci absolutně o ničem!! ()

Jufonka

Asi mám celkem povinnost tenhle seriál komentovat, vzhledem k tomu, že jsem o něm několik let tvořila nejnavštěvovanější webový stránky :-). Samozřejmě, že nepřináší nic moc novýho, každopádně mi byl od začátku sympatický (až na ten úplně první díl, ten mi přišel bez důvodu depresivní, podivný a jako by byl zcela jinej než zbytek seriálu). Moje nejoblíbenější postava byla jednoznačně Seth Cohen, ale to asi všech holek, co? Kdežto Ryan Atwood jakožto hlavní hrdina mi byl chvílema az odporný... Nevím, o co scénáristum šlo, ale tahle postava, která zjevně měla bejt dokonalá, se jim opravdu nepovedla. Dál byl dobrej Sethův táta. Radši ani nekomentuju Marissu Cooper, která se mi hnusí nejen svým vzhledem, ale ta herečka, která jí hrála - Mischa Barton - by si zasloužila kvůli svejm výkonum už nikdy nedostat roli nikde! Samozřejmě neseděly věky postav, jelikož herci byli v mnohých případech třeba o deset let starší, jenže to je (samozřejmě) téměř v každym teenagerovskym seriálu, žejo. Líbilo se mi prostředí, kde se seriál natáčel, ačkoliv to z části určitě bylo zidealizované. Oceňuji celkem dobrý dabing, pravda ale je, že jsem neviděla originál, takže možná bych měla jinej názor. Úspěch seriálu určitě předurčovalo to, že seriál natočila velice známá televizní stanice FOX, která má za sebou úspěchy seriály Ally McBealová, Ženatý se závazky, Beverly Hills atd... Upřímně můžu říct, že první dvě série mi přišly dost dobrý, ale další dvě? Škoda slov. Nikdy jsem nepochopila, proč Marissu nechali umřít, co vím, tak to nebylo tím, že ze seriálu chtěla odejít? Ale co já vim. Mně ta ztráta ani nemrzela, ale bylo by snad lepší, kdyby to tim skončili a nepokračovali dál. Pochválit musím nejen úchvatnou hlavní píseň, ale všechnu hudbu, která byla do seriálu vybrána... Díky O.C. jsem poznala mnoho zajímavých a kvalitních interpretů. Ale jak jsem řekla na začátku, s O.C. jsem žila několik let kvůli tvorbě webu. Čtyři hvězdičky však dát kvůli posledním dvěma sériím rozhodně nemůžu. Závěrem chci říct, že dneska bych se na podobný seriál asi už dívat nezačala, ale tehdy mi bylo nějakejch 15 a řekla bych, že přesně pro tuhle věkovou kategorii je seriál určenej. ()

Langy10

můj jeden z nejoblíbenějších serialu:)) Vždy jsem se na něj těšil ...Jako menší jsem to sledoval a nemohl mi ujít ani jeden díl!.. Prostě genialita ! Benjamin McKenzie,Rachel Bilson,Mischa Barton a Adam Brody absolutně nejlepší herci ze seriálu, ale jinak tam hráli ostatní herci taky dobře! :) .. Ten seriál prostě miluju! ()

Attta

Nic nového, nic inovativního, ale co mu nemůžu upřít je skvělé prostředí a vcelku příjemní a sympatičtí herci kladných rolí a zároveň velice dobří záporáci. Typický seriálový dějový koncept braku, který jako každý nechá hrdiny zoufale skákat z průseru do průseru aby si udržel umělou dramatičnost. Kupodivu se na to však dobře kouká. ()

DruidKarel

Jako seriál je to slušná podívaná, hlavně díky celé plejádě výstavní koček, ktereé se často ukazují jen v bikinách. Příběhy se točí kolem jednoho - láska. Jo, a taky nevěra a sex. Je to rozhodně koukatelnější seriál, než jaké pocházejí z dílen domácích tvůrců nebo od tvůrců telenovel. 4* jsou ale hodně zasloužené... ()

Trainspotter odpad!

Fuj, fuj a ještě jednou fuj. Do prčic, proč to musí běžet v sobotu ráno, když děcka a já vstávají? Místo aby dávali klasiky jako "My z Kačerova" apod. tak tam běží tahle megasračka s příšerným obsazením hezounama a slepicema, který neumí absolutně zahrát ani tak debilní postavy, jaký jim předepsal narychlo zpíchnutý komerční scénář, nemluvě o režii, která místo aby krotila dílo, aby nepadalo jen na dno, tak počítá vydělané penízky. ()

bukowski83

Je to sice celé takové puberťácké klišé, ale na rozdíl od mnohem lépe hodnocených seriálů na tenhle se dá koukat a má alespoň hudbu,kterou já můžu a nemalé množství krásných hereček, co lahodí mému oku.Po odchodu Mischy Barton jsem přestal koukat, takže neúplné shlédnutí. ()

carly

raz som to označila za vtipnejšie BH 902 10, ale myslím, že to celkom nevystihuje podstatu. za prvé, nie je tu toľko postáv. za druhé, ten humor je podstatnejšou zložkou príbehu a je tak milo sarkastický. za tretie, postavy nie sú tak umelohmotné. za štvrté, situácie sú absurdne skutočnejšie. v zmysle, že im veríte, že sa v takej situácii tak zachovajú. aj keď niekedy očakávate, že sa zachovajú úplne inak. a za piate, vybrali skvelé herecké obsadenie. Ben + Mischa a Rachel + Adam sú neodoľateľný vo všetkých kombináciách. Peter Gallagher je zase raz úžasný a Melinda Clarke, ktroú si pamätám ako stelesnenie nevinnosti z Days of our Lives, je mrcha na pohladanie. jednoducho sa amíkom zas raz niečo podarilo. uvidíme, ako dlho im to vydrží. ETA: tak S3 celkový dojem dosť pokazila, ale potom odišla Mischa a prišla Autumn a zase sa to tak správne rozbehlo. len škoda, že to tak skoro zastavili. osobne by som S5 ešte zniesla ()

spygirl

Jednoduše miluju. Reálné, pocitové, skvělá hudba. Nechápu tak nízké hodnocení tady a proč v seriálu není žáden černoušek. :D EDIT: Někdy od poloviny 4. řady dost slabé, děj se plácá a neví kudy kam, bez Mischy Barton bohužel čiré zoufalství :-/ ()

KajusaK

Seriál, který jsem sledovala jednu dobu dost pravidelně. Časem dost omrzel, a zvrtl se. Mischa Barton mi byla protivná. Kdyby nebylo Adama Brodyho, šel by seriál do kopru hned. Průměrný americký seriál, s přijatelným počtem dílů a délkou, jednou se shlídnout dá. ()

sir-dave

Best seriál #3 - - - Vítej v O.C., hajzle. Takhle se to dělá v Orange County. Z tohoto žánru pro mně nejlepší seriál jaký jsem kdy viděl! Miluju Ameriku, miluju Kalifornii, miluju bezstarostný život! Neuvěřitelná pohoda na mně dopadla při sledování O.C. kdysi dávno po škole odpoledne. Sice je celý seriál postavený na né moc uvěřitelných okolnostech ale i přesto jsem si ho zamiloval. Slunce, party, vily s bazénem, krásné holky.. :) Vztahy byli sice občas jak s telenovely, ale tak to patří ke každému seriálu. Po celou dobu bylo v každém díle k slyšení několik skvělých songů, které jsem si oblíbil a bez seriálu neměl šanci poznat, takže soundtrack nejlepší jaký jsem mohl slyšet. Vtípky Setha doplňované "nechápavým" pohledem Ryana byli super :)) Mrzí mně, že se natočili pouze 4 řady :( Na tenhle seriál nikdy nezapomenu! 1 série 5* (Ryan) - 2 série 4,5* (Marissa) - 3 série 4* - (Maturita) 4 série 5* (závěr) (hodnocení za 1. - 4. sérii - konec) ()

Jaňo

Len za Adama Brodyho, nie preto, že obdivujem aký je krásny a tak, ale preto, že jeho postava mi bola dosť blízka... Seriál 1/10. ()

wader

Trapné, nudné, otravné... Sledovat O.C. je opravdu jen za trest. Na to že jedna epizoda má cca 40 min, se tam skoro nic neděje... Taková americká "Rodinná Pouta" :-( ()

Estrecha odpad!

Kopie Dawsonova světa. Jen jsou tam všichni bohatí, krásní a ještě více duchaplní... Vysílání by mělo být trestné... ()

Liznic

Všichni jsou mladí, krásní a dokonalí a ti co náhodou nejsou mladí, jsou pořád krásní a dokonalý a ti co náhodou nejsou krásní, chtějí být krásní a dokonalý. Na poli seriálů pro dospívající dívky se jedná o koukatelnou záležitost. Znovu si to nepustíte, ale ani si nebudete chtít vystřelit mozek z hlavy. A jaktože to vůbec znám, ptáte se? Inu, mám mladší sestru :) ()