Letka Bouřliváků

• Česko Thunderbirds (viac)

Vytahovat svět z problémů je práce na plný úvazek. Bývalý astronaut Jeff Tracy a jeho čtyři synové založili přísně tajnou organizaci Záchrana světa (International Rescue), která dohlíží na klidný chod světa. Pět neuvěřitelně rychlých strojů Thunderbirdů umožňuje Jeffovi a jaho synům být vždy krok před Zlem. Úhlavní nepřítel Hood je však jednoho dne chytne do pasti a chce zneužít jejich vesmírné lodě ke svým záměrům. Nejmladší z Tracyho synu, Alan, je naštěstí dosud v bezpečí na tajném ostrově. Zvládne zachránit svou rodinu...a s ní i celý svět? Film v režii Jonathana Frakese (Star Trek: Insurrection; Star Trek: První kontakt) se známými herci jako jsou Ben Kingsley (Schindleruv seznam, Gándhí), Bill Paxton (Apollo 13, Twister) a Anthony Edwards (E. R.) vám představí srdnaté hrdiny a na křídlech Thunderbirdů vás donese k tem nejúžasnejším dobrodružstvím. (oficiálny text distribútora)

jatamansi

Rodina hrdinů musí mít černou ovci, alespoň jeho pohledem. Tak moc by chtěl být s nimi a musí tvrdnout ve škole. „Zachraˇˇnovat životy, to je naše práce.“ Jenže otec má jiný názor: „Nejdřív škola, potom rakety.“ Pod hladinou se zatím dějí věci. „Až do konce prázdnin máš domácí vězení.“ „Měl bys konečně dospět.“ „Tak mi to dovol!“ Neznáte to náhodou také, ať už z kterékoli strany debaty? No, Kingsley od Gándhího opravdu klesnul hodně hluboko. Mít za cíl vystrnadění Bouřliváků a loupeže, co dodat. Chytré děti si ví se vším rady. K čemu všemu se hodí kostice z podprsenky. A ušlechtilé: „Já tvůj život zachránit nechci. Ale je to naše poslání.“ Spusťme oponu, ani není proč tleskat. ()

iXtr3m3

Taký malý predobraz pre Tlapkovú patrolu? Asi áno a tak som to aj predstavoval dcérke pred pozeraním, takže sa veľmi tešila. Na moje prekvapenie, keď si odmyslím infantilnosť, tak po technickej stránke ten film za tie roky až tak moc nezostarol, stále to pripomínalo Incredibles (ostrov) a dobre sa na to pozeralo. Vidieť, že aj hudobne pomohli dve známe mená, keď to takto jednoducho napíšem a čo viac, už nebohý Bill Paxton jednoducho vynikne všade, kde hral... Dcérka si to užila, ja som nezaspal a nenadával, takže slušné hodnotenie a keď to porovnám napr. so Zoom - akadémiou pre superhdinov, tak toto je o triedu lepšie a to minimálne. ()

ThomasCrown

Možno to bude znieť nadnesene, ale naozaj som zvažoval pridať aj štvrtú hviezdičku. Ono to vôbec nie je také zlé ako som čakal. Príbeh je tuctový, ale CGI je pozerateľné, samotné prostredie ostrova nádherné a Vanessa je "blossoming":) ()

Matros

Nechutná, trapná a až moc barevná kravina, která by se mi nelíbila ani kdyby mi bylo 8 let.. Slušné herecké obsazení to nezachrání (Kingsley, co tu děláš !!!???). ()

Sygauras

Barevný úlet ve stylu trapnokomedií pro nejmenší děti. Zmiňovat nějaký příběh je asi zbytečné (každému musí být jasné o co tam půjde a jak to dopadne) Na celém filmu se mi líbilo akorát to jak si vyhrály z jednotlivýma strojema. Jde vidět že si někdo chtěl splnit nějaký sen jak by měly vypadat kůůl rakety a auta. Ze zvědavosti jsem mrkla i na původní loutkový seriál (pár dílů) a musím říct že je pro mě zklamáním, že se J. Frakes rozhodl pro hraný film a ne pro nějakou loutkovou poctu starému seriálu. Barvama mi to připadalo jako speed racer a nebo lentilky které někomu upadly na chodník. Vynálezy jsou dělány pro děti, film je dělaný pro děti a jsem přesvědčená že scénář taky psaly děti. Jediné dvě postavy které mě zaujaly - ale nedostaly šanci nijak zazářit - byly Vanessa Hudges a Sophia Myles. Její růžová barva absolutně na všem byla pro holku jako jsem já, potěchou pro oko :) Chudák Ben Kingsley si opět vybral špatný film a ještě horší roli. Ten chlap má buď smůlu na filmy nebo potřebuje splácet nějaké dluhy, protože v jakých on se oběvuje filmech je vážně záhada. ()

char_t

Takovýhle blbinky mívám většinou rád. Nadsázka, záchrana světa, superhrdinové... jsem prostě velký dítě :-) Takže jsem se fakt snažil, aby se mi tenhle film líbil. No, nějak to nevyšlo, jenžto jsou Thunderbirds tak velká kravina, že se to nemůže líbit snad ani těm nejmenším... Takže s oběma očima zavřenýma dám jednu hvězdičku, možná tak za tu šestnáctiletou Vanessu... ()

artuš

Výborný dobrodružný film. Sice mi postava lady P připomínala Jamese Bonda, v růžovém, a celkově tento film měl do bondovky blízko. Ale dá se na něj dívat. ()

ladymarmelad

Kdybych měla okomentovat tenhle film asi bych řekla to co už tu bylo aspoň tak stokrát napsaný... tak že si myslím že to nemá cenu psát. Film se mi docela líbil ale nevim podle mě to bylo zamotaný všechno dohromady. A jak už sem řekla všechno tu bylo napsaný tak že nic asi psát nemusim a souhlasim s tím co jste napsali =) ()

mpet

Jako bych viděl další Spy-kids. Bohužel. Ta přetechnizovanost, barevnost a naivita je dobrá tak maximálně pro menší diváky, ale dospělé lidi už podle mě moc neosloví. Už jen kvůli těm hercům a režii bych očekával solidní výsledek, ale výsledek byl naopak dosti slabý a velkým zklamáním pro mě. ()

Andrmen221

Jsou filmy, které vidíte, když jste malí, s bratránky, s kterými už se moc nevídáte, samotný film jste zapomněli, ale nějak se vám v mozku uloží růžové létající auto. Díky tomu jsem dohledal film a následně zhlédl. Takový příjemný návrat do dětství, kdy všechno bylo, tak nějak stravitelnější a život si plynul svým tempem. Ztřeštěná komedie o záchrancích světa před katastrofami, zajímalo by mě, co dělali 11.září :D. Hele na to, že je to z roku 2004 za mě v pohodě, hodnotím kvůli té nostalgii a znova se podívám za dalších 18 let. Jo a Lady Pee je hot af. ()