Slavná éra kliniky "Cunningham Hall", kdysi proslulého ústavu pro duševně choré, je u konce. Nadbytek pacientů a nedostatek financí proměnily váženou instituci v zanedbaný páchnoucí blázinec. Prach v zatuchlých nemocničních chodbách rozvíří příchod nesmělého studenta medicíny Clarka (Joshua Leonard). Krátce po jeho nástupu jsou brutálně zavražděni lékař a vrchní sestra. Mezi pacienty se množí záchvaty zuřivého šílenství. Clarka pronásledují příšerné vidiny. Zdá se, že jediným člověkem, který má klíč k tajemství kliniky, je Ben, zaživa pohřbený v podzemí ústavu, v "díře" mezi beznadějnými případy... (Magic Box)

Silviaxx

Tak opäť sa film tak trochu zahráva s divákom - a to po stránke, či je to ducharina alebo niečo iné a taktiež po stránke charakterov postáv. Myslím, že Madhouse má celkom prijateľné rozuzlenie a priznám sa, že mi spočiatku ani nenapadlo, že by to mohlo dopadnúť práve takto. Vizuál vždy nebol najlepší, ale to sa v tomto prípade dá vrelo odpustiť. To, čo však ovplyvňuje pozitívne moje hodnotenie, a to v značnej miere, je samotný blázinec - či už jeho prostredie, chodby, suterén alebo samotné postavy (blázni). Pokladám to za najhlavnejšiu stránku filmu, ktorá vo mne vzbudzovala tak trochu odpor a nepríjemný pocit - s týmto sa tvorcovia Madhousu skvele vyhrali a mňa to veľmi teší. Napätie som síce necítila žiadne, ale práve prostredie blázinca + fajn príbeh,zápletka,záver = moja spokojnosť :) ()

HonzyR

Předvídatelné až hrůza. Blairwitchský Joshua se snaží, k pozitivnímu výsledku to bohužel nestačí. Strašidelné ani trochu, místy spíše komické a neuvěřitelně laciné. Na druhou stranu fungovala alespoň ta ponorková nemoc odehrávající se za zdmi blázince. Svého potenciálu film bohužele nevyužívá ani na 50% procent. Nějakou ohromnou pecku jsem nečekal, takže ve výsledku se ani nejedná o tak velké zklamání... __35%__ ()

merigieren

tak trochu klasika, do psychárny přijde nový panďulák a začne objevovat podivné věci, přitom on sám je pacient :-) Tady je to trošku jiné, on je nový "doktor" a kolem se točí krásná doktorka, většina postaviček je docela příjemná a postupné odhalování dojde až k rychle se vyvinuvšímu potůčku krve, pomocí sekyry. ()

parabellum

O tomto snímku se dá řict jen průměr,průměr nic jen průměr. Semtam nějaké gore efekty které už jsem viděl v daleko nadupanějších hororech, místy jsem se docela nudil. K dobru tomuto snímku můžu připočíst délku a překvapivější závěr, který se bohužel už stal součástí skoro všech novějších hororů. ()

dainio

Včera jsem si říkal, jak strávím páteční noc. Jít ven, nepřicházelo v úvahu, a tak jsem zůstal doma. Pustil jsem si televizi a pročítal TV Program. Upřímně, hledal jsem nějaký horor. No a vlastně jsem si mohl vybrat. Prima COOL dávala asi ve 23:00 známý film "Přízraky" a Nova Cinema, zase horor "Madhouse". Po krátkém přemýšlení jsem se rozhodl pro druhý filmový produkt. A nelitoval jsem. Ano jistě, je to horor kategorie "B" ale určitě neurazí. Ba naopak. Atmosféra starého, zchátralého, nevalného a odporného psychiatrického ústavu, kde se dějí tajemné vraždy, na mě dýchala z každého rohu televize. Dalším plusem je i jistě obsazení. Joshua Leonard, jenž je široké veřejnosti znám jako jeden ze skupinky ve slavném "Blair Witch" podává velmi solidní výkon a když si vezmu v potas, překvapivé a šokující finále, tak předvedl opravdu věrohodnou postavu. Dále nesmím opomenout sympatickou Jordan Ladd alias opatrovatelku "schyzofreničku" a legendu Lance Henriksena, jenž hraje ředitele tohoto záhadného ústavu. Kolem a kolem, je to na jasné ***. ()

haWranka

Tak především to byla hrozná nuda, protože se tam vůbec, ale opravdu vůbec nic nedělo. Nejakčnější scéna byl ten útěk hned v úvodu. Postavy typický. A všechno to bylo průhledný jako nejjasnější křišťál. Pro příznivce hororu (což já nejsem) - do hororu to mělo dost daleko. ()

Megynka

První půlka mi tak trošku přišla jako The ward a 13 duchů dohromady, pak se k tomu připojil ještě Prokletý ostrov :) ale bylo to super a rozhodně se na to dalo koukat ()

Knor

Na jedno kouknutí to ujde, ale žádná sláva. Většina filmu je nuda, ale za Jordan Ladd jednu hvězdu přihodím, protože je skvělá. ()

MrMir

Předvídatelná psycho vyvražďovačka. Bát se nebudete, krve si moc neužijete, ale dá se na to koukat díky solidním hercům. ()

Nathaniell

Tak takhle to známý myslel, když říkal: "Hele, ten film je úplná schíííza." No... to je. Ve svém žánru se navíc opravdu povedl. Určité retro prvky potěšily stejně jako Lance Henriksen, Některé záběry působí jak z tvorby Alfreda Hitchcocka a navíc se film nesnížil k debilním lekačkám, definovaným též jako - jump scare. Tady není ani jedna / jeden. Určité charaktery se ovšem nestihly dost vypracovat a navíc to působí chvílemi, jako kdyby měl film ještě nějakou myšlenku a rozhodl se ji nerealizovat. SPOILERY!! Viz. ten týpek co se oběsil. Jeho názory zněly podezřele, působily, že k příběhu něco řekne a ono houby. Tudíž nedávám plný počet, ovšem 4* si zaslouží. :-) ()

ali-n

Škoda! Škoda, že režisér musel využívať barličky, ktorými chcel dosiahnuť určitý cielený efekt – schyzofrenická sestra, tlačítko ďaleko na konci chodby, atď. Škoda, že sa podstata celého príbehu neopiera o viac reálnejšie miesto, kde by potom veci mimo reality boli vo väčšom kontraste. V tom dome by som do hodiny scvokol aj ja :-). Pritom konečná pointa je vcelku zaujímavá. Niektorí chovanci mali naozaj “šmrnc“! Zato kameramanovo sústredenie bolo úplne v háji. MOJE NAJ – Tie precvaky na začiatku filmu sú najhororovejšou pasážou. A to trvajú len asi minútku. Hneď potom už zase niekto beží pred autom po ceste, i keď po stranách je les. To ma privádza fakt do šialenstva – žeby odtiaľ ten názov? :-))). ()

bobin

Jeden ze stovky hororů z prostředí psychiatrického ústavu . Medicinský praktikant prožívá "šokující " události , jenže profesionál znalý prostředí těchto ústavů, nebo i třeba pacient téhož , se musí jen pousmát a kroutit hlavou. Béčkový skoronesmysl nepostraší a nevyděsí , jen unaví . ()

zzzzzjjjjj

Lepší průměr mého hororového šálku kávy.Celý film se odehrává v blázinci,kde nastoupí student medicíny Clark (Joshua Leonard).Nudilo mě se koukat celou dobu na Leonardův trapný ksicht,proto mě mrzelo,že si Clarka nezahrál někdo jiný,ale film jakžtakž fajn.60%. ()

MT_Y

Film byl celkem pěkně zpracován, pořádnè výhrady k němu ani nemám. Krásně ukázáno, co se může člověku prebihat hlavou a finále? No nezklamal, přiznám se že z celého filmu asi nejlepší část. Nicméně spíš než hvězdu (kterých dávám 5) nedám plných 100, ale 96% za lehce nudnejší části s kterýma se ve filmu dá setkat. ()