Anthropophagus 2

• Taliansko La Creatura (pracovný názov)
všetky plagáty

Kudly4

Kanibalský Exploiťák, jaký už tu dlouho nebyl ! Takovýhle Horor, se už dneska objeví zřídkakdy a je to velká škoda, mně osobně ta doba s pobíhajícími mutanty, ve stylu Wrong Turn, dost chybí. Scénář napsaný na jeden papír - parta studentek s učitelkou, se vydají na víkendový pobyt do proti atomového krytu, kde při jejich smůle už čeká hladový kanibálek. Ještě jsem snad neviděl, aby si v takovém Hororu, zahrálo hned 8 pěkných děvčat, ale co zamrzí a musím to bohužel napsat - kozy žádný kurva ! (nepočítám těhulky). Btw, tu kterou jsem si vyhlídnul, to zrovna dotáhla až do samotného konce =) Co potěší, je samozřejmě Gore, brutalitou se zde nešetří, nechybí klasické explo scény jako - stahování kůže z obličeje, skalpování, vyndání srdce, ale také pojídání mozku a očí, či porcování končetin. Top scéna za mě - zabití brejlounky (nehty a střeva). Jinak jak už je tady napsáno, dialogy a chování postav nemá cenu řešit, o to tu vůbec nejde, ale musím se přiznat, že jsem měl chvilky, kdy mě to poslouchání opravdu bolelo. Každopádně, slušná žánrovka, která mi připomenula časy hodně dávné. (19. hodnocení, 6. komentář, HD) ()

darkrobyk

Dle ohlasů jsem očekával o něco větší nářez a nápaditější zápletku. Jasně, gore perfektní, ale to rychlé skoncování s každou obětí bylo zklamáním. Pochválit však musím realistickou krev, když si vzpomenu na 80. léta v italském hororu a oranžovou...potěšila. Intro mělo být asi poctou původnímu prvnímu Antropofágovi (1980), který mne ale také, na rozdíl od dvojky (Vyvrhel z pekla 1981), příliš nenadchnul. Uříznutý jazyk parádní, strhávání kůže o něco slabší a došlo na střeva ven, což se samozřejmě počítá. Jo a připomínka kanibalských filmů, kdy jsem nikdy nepochopil, proč by jedli zrovna střeva, když lidské tělo nabízí onačejší lahůdky. Takže být alespoň více gore, hodnotil bych výše. A dobrá byla i carpenterovská hudba. ()

pornogrind

Zatím zde byly pouze 3komentáře a já svým čtvrtým komentářem musím souhlasit se všemi komentáři svých  kolegů. Pod tímto filmem je opravdu zbytečný hledat promyšlenej děj, propracovaný dialogy a sympatický postavy. Zde to není potřeba. Tady slouží postavy jen jako další kusy na porážku. Čekal jsem řezničinu a tu jsem taky dostal. Masky a gore vzhledem k rozpočtu jsou na vysoký úrovni ikdyž jak už bylo psáno někdy kamera uhne. S hodnocením to mám obdobně jako kolega EvilPhoEniX. Objektivně za lepší 3hvězdy ale jelikož obdobných gore kousků je poslední dobou jako šafránu i já nadhodnotím a dám 4hvězdy. ()

Astaroth12

Celkom som myslel, že film bude remakom slávneho D'Amatovho Antropophagusa, ale okrem kanibalistických chúťiek katana, príbehovo išli celkom inou cestou. Tento film sa viac podobal na metro alebo v tom besnom úteku aj na pád do tmy a pri konci aj na hory majú oči. Tie kravky neriešim a ani celkový príbeh, pri tejto kategórii filmov nie je podstatný. Čo je, ale podstatné je fakt, že tento neznámy Taliansky režisér sa nebál ukázať surovosť, neľudskosť a sadizmus. Len škoda, že tie mordy respektíve mučenia neboli viac prepracované, všetko s týmto spojené tu bolo ukázané rýchlo a tak bez patričného efektu. Chýbal mi tu aj zaujímavejší ľudský hlodavec, taký George Eastman z originálu bol na to stvorený, tento mimon ani tak nie. Ten koniec trocha prekvapil, ale ako celok to na mna až tak nepôsobilo. Je pravda, že už takéto filmy sa točia pomenej, ale aj tak na viac, než na silné 3* to tento krát nebolo. ()

*CARNIFEX*

Čistá "masakérčina" bez premysleného príbehu, no zato vyskladaná na nechutnostiach s dokonalým gore. Keď už príde na nejakú scénku, niekomu bude treba buď sáček, alebo bude odvracať tie škulavé oči. Nič iné od toho očakávať netreba, no v rámci žánru je to delikatesa a teda po dlhšej dobe niečo, čo by mohlo fanúšika hororu so všeho-chuťou naozaj potešiť, akurát škoda toho nevýrazného finále, od ktorého som teda očakával ďaleko viac. ()