Zo Zeme na Mesiac

• Československo Ze Země na Měsíc (viac)

Společnost Gun Club se věnuje navrhováním zbraní všech druhů. Jejich nový projekt je výroba děla, které vystřelí raketu až k Měsíci. Jenže ještě před zahájením výroby se objeví nečekané komplikace. (Hans.)

zelvopyr

Zoufale přímočaré, nudné. Verneův román měl to, co film nikoli -- jiskru a vtip. V rámci autorovy brakové tvorby jde o literárně velmi hodnotné dílo, nejen stavbou, ale i druhým plánem. Ukazuje a zesměšňuje totiž americké hraní si na vojáčky, kompenzování si spousty chlapsky důležitých věcí velikými kanóny a tak. Jelikož tuhle adaptaci točili američané, tak nějak se nám parodie, hyperbola, nadsázka vytratily. Zmizelo i celé naivní kouzlo, protože filmaři se soustředili snad jen na to, aby upravili Verneovu látku do fyzikálně přijatelnějšího rámce (mimochodem velmi diletantsky a bez úspěchu). Většina času, která mohla padnout na příběh, je tedy promarněna mudrováním o síle výbušniny, ukazováním technických udělátek v lodi, jimž vévodí gyroskop, který by ovšem takto nemohl vypadat a nefungoval by, a předváděním úžasného jiskření elektrického proudu a dýmů z poruch. Jsou tam i nějaká zarputilá morální dilemata a idealistická poslání, ale podaná nevkusně. Prostě se nepovedlo na všech frontách, a to, že nacpou do rakety narozdíl od Vernea i přijatelně vypadající blondýnku, nic nezachrání. Ještě poznámka k hudbě, Verne hodně zmiňuje americké dobové písně a je vidět jeho zalíbení v odrhovačce Yankee Doodle -- tak ano, s tímto hudebním motivem se ve filmu pracuje docela dovedně a ústrojně. ()

corpsy

Snímok, ktorý vznikol v dobe keď sa na plátnach kín objavovali verneovky často ( 20 000 MÍĽ POD MOROM, CESTA DO STREDU ZEME, TAJOMNÝ OSTROV, PÁN SVETA, či česká a aj najlepšia - VYNÁLEZ SKAZY ), no medzi nimi vyzerá ako hanblivý chudáčik. A kľudne mohlo ísť o veľkorozpočtovku sa kvalitnými trikmi, nebyť akéhosi ostychu producentov, ktorý okrem toho nenechali s predlohy kameň na kameni. ()

kaylin

Obyčejný snímek, který se chce moc tvářit jako sci-fi, ale do skutečného sci-fi mu hodně chybí. Je to verneovské, ale jaksi verneovsky levné. Verne byl ve svých knihách celkem pompézní, velkorysý ale to zde nehrozí. Je to spíš konverzační, trochu to má něco z Bonda, ale velmi málo. Rozhodně to není něco, co vás k žánru přiváže. Naopak. ()

pepua

Absolutně nezábavná adaptace stejnojmenné knihy od Julea Verna. Knihu jsem nečetl, tak nemohu srovnávat, ale doufám, že není tak nudná jako film. V první polovině postavy hlavně rozmlouvají o projektilu-raketě s ničivou silou a je tu příliš cítit snaha varovat před nebezpečím atomové bomby, hudební doprovod většinou tvoří jistá americká odrhovačka (je příšerná). Nakonec se z toho vyklube prapodivný výlet na Měsíc, s tím, že jeden ze členů posádky od začátku plánuje, že se raketa nevrátí, a spolu s ní i vynálezce látky Power X, aby se ona nebezpečná látka nemohla na Zemi zneužít k vojenským účelům. Banální příběh, dva nebo tři dobré triky. ()

Martin741

A sa cudujem ze Dopitak este toto nevidel, ten chlapik sa vyzna. jeho komentare vidim u malo znamych filmov, ktore vsak ja mimoriadne rad objavujem. Toto je ovsem planoba vsech planob, tempo, dialogy, kulisy ... nieco priserne . 5 % ()