Madagaskar, osobně a zblízka

Česko, 2020, 52 min

Réžia:

Miloš Brunner

Neobvyklá cesta po ostrově v Indickém oceánu u jihovýchodního pobřeží Afriky... Čtvrtý největší ostrov světa Madagaskar bývá pro svou izolovanost označován jako konec světa. Život na něm je naprosto odlišný od toho, co známe z našeho moderního světa. Minulost se zrcadlí v přítomnosti a nadpřirozeno je samozřejmou součástí života. Tradice a magie jsou všudypřítomné. Deštné pralesy, lemuři, madagaskarské zvyky a tradice autenticky zprostředkované malgašskou průvodkyní Odile. I díky jejím komentářům lze odhalit taje života magického ostrova v Indickém oceánu. (Česká televize)

Marze

Jsem v soku jak rychle postoupila prirodni devastace ostrova. Nekdo by mohl obyvateum rict, ze jsou na ostrove at tolik nesoulozi. ()

sportovec

Není nadto vidět věci malgašské zblízka. Kulturu, která je kdesi mezi lety 1900 - 1950. A vynikající průvodkyni, ženu nejen v malgašských poměrech opravdu nevšední. O jejím pobytu u nás by mohl vzniknout další zajímavý film. ()

Sa.sa

Super film i cesta... Wau Madagaskar je opravdu působivý a lidi jsou v pohodě, protože nikam nespěchají... Děti jsou všude stejní... No nejsem si jist jestli si u nás zvykne.. Hlavně kvůli počasí a lidem, ale kdo ví... ()