Lacike

Extrémne bláznivá (aj na Indické pomery) komédia o polepšení jedného mafiána. Prvá hodina ma bavila oveľa viac. Hlavná hrdinka režisérka prichádza na vidiek, kvôli inšpirácii pre jej nový film. Celý čas sleduje vyčíňanie miestneho megabrutálneho mafiána Bachchhana Paandeyho. A aj keď je to fakt parchant, ktorý zabíja ľudí bez mrknutia jediného oka, ktoré mu ostalo, tak je to podané neskutočne vtipne a Bachchhan vyznie skôr komicky. Táto prvá polovica ma síce bavila, ale chýbal mi tam mužský hlavný hrdina, niekto, kto by bol Bachchhanovým súperom. Alebo proste akákoľvek zápletka, ktorá by niekam gradovala. V druhej polovici nastane zlom a keď Bachchhan Paandey začne otvorene spolupracovať s režisérkou, tak nastane jeho postupné poľudšťovanie pre diváka, čo vzhľadom na to, že doteraz bol len jednoduchou figúrkou totálne prehnaného záporáka, pôsobí divne. A ku skutočnému prerodu, ktorý je nejak zmysluplne odôvodnený dôjde až v posledných minútach, čo už vôbec nefunguje. To fakt máme zabudnúť a odpustiť mu všetky tie vraždy? To teda nie. Takže prvá polovica je za 7/10 a druhá ledva za 5/10. Celkovo solídna ale prehnane dlhá bláznivá Indická jednohubka. Chýbalo mi tam charizmatickejšie obsadenie a môjho obľúbeného indického trademarku (modrí vedia) som sa nedočkal vôbec. 6/10. ()

Ramanam

Jako bych to již někde viděl... Inu, viděl... Gaddalakonda Ganesh (2019) a ani to není originál. Co bylo lepší, horší? Herce i umění převést myšlenku zde Bollywood zvládl lépe, ale doprovodná hudba je horší. Též minulost hlavního padoucha byla v této verzi lépe ošetřena. Celkově mám u nové bollywoodské tvorby pocit jisté „umělosti“. Jih je syrovější a surovější. Hlavní problém je v základní myšlence, kterou nemohu překousnout v jakékoliv formě a předělávce. Glorifikaci hajzlů prostě nedávám. Zbytečné násilí, zastrašování a podobné „pikantní" kousky já neopěvuji. Muselo by to být jinak. Nemám nic proti násilí, když má smysl. Pak si to naopak užívám, ale tam, kde to smysl nemá... Hudba dobrá. Tři silnější hvězdy. ()