Zase nepoužitelní

• Francúzsko Loin du périph (viac)

Nesourodá dvojice policajtů se musí po deseti letech dát dohromady a vyšetřit vraždu ve francouzském městě, kde to mezi lidmi vře a kde hrozí nebezpečné spiknutí. (Netflix)

pichta

Priemerný film s dobrou zapletkou a prekvapeniami. Omar Sy si drží svoj štýl. Jeho kolega je riadny debil, no na druhej strane sa na konci dozvieme viac ()

coulismoulis

Sice scenar ani film samotny nicim extra pri objektivnim hodnoceni nevybocuje, ale kdyz vezmu v potaz zemi puvodu, musim uznat, ze je to o tridu lepsi, nez vetsina mistnich nablbych comedie-akcnaku poslednich nekolika desetileti. ()

doom.cz

Ježíš, to zas byla slátaná aktivistická pčíovina. Začátek cajk, bitka v oktagonu slučná, pak přišel na scénu ten debilně ukecaný polda a film šel do kytek. Do scény v tiskárně jsem uvažoval o třech hvězdách, protože slušné akční scény a parádní alpské exteriéry docela vyvažovaly dementně ukecanou vatu, ale scéna v tiskárně to teda sestřelila. Pohádka o zlých náckách a útoku na přistěhovalce? To fakt ne. Takže s bídou za dvě. To se nedalo sežrat ani s vypnutým mozkem. ()

Rosomak1343

Nevím co si o filmu myslet. Z části vtipná buddymovie s klasickými prvky žánru snažící se poukázat na současné problémy Francie. Celkový dojem ovšem shazuje špatně natočená a hodně nepřehledná akce a chvílemi až zbytečné tlačení na rasový problém. Raději bych se raději povídal na buď na čistou naturalní krimi, která ukazuje současné  problémy Francie a nebo na vtipnou policejní buddymovie, ale oba žánry mi do sebe v tomto pojetí moc nesedí. Omar Sy tu hraje dost podobně jako v Lupinovi, není to úplně špatně, ale zároveň to celému filmu ani moc nepomáhá.   Celkové zpracování až na akční scény je dobré a některé chvíle jsou vtipné. Takže ve výsledku 60% ()

KiSsNeO

Nebýt tam Omar a scéna s Hummerem À la Forza Horizon, tak to bylo celkem peklo :D Nelogický věci, ale chápu, že to měla být parodie. Blbý a blbější po Francouzsku :D ()

vimluk_CZ

60 % Omar Sy to opět dokázal a přifoukl filmu o hvězdičku víc. Jeho mám v Netflixovských počinech opravdu rád a ten jeho charismatický úsměv mu můžu jen a pouze naštvaně závidět... Jinak je ale film pekelně pprůměrný, sem tam se pár vtipů povedlo, ale jako celek mě to párkrát i dost nudilo. Ale což, Buddy-Cop komedie mám rád a fandím jim. A tohle je vesměs podařený bratříček. ()

melmoth

Poviem to otvorene, točiť podľa scenára, aký má The Takedown v roku 2022, by sa malo trestať odobraním svojprávnosti. Jeho autor Stéphane Kazandjian by to mal s angažmánom skúšať inde – napríklad u ľudí, čo točia Seagalovky. A muž s taktovkou v ruke – samotný Leterrier? Toho, čo mohol urobiť, nebolo veľa. Neurobil ani to. Krásne lokality provinčného Francúzska a jedna šťavnatá smrť antagonistu nevyvážia splašky, aké nám tento dvojhodinový amatérizmus na celuloide nadelil. Nepozerajte to. Fakt nie. Dajte si radšej tých Bad Boys, ich sequel (r. 2003) , resp. trojku (r. 2020). Ak vám imponuje Omar Sy, zapnite si seriál Lupin (r. 2021 – súčasnosť) alebo si po x-tý krát pozrite Intouchables (r. 2011). Toto vás len sklame, naštve a znechutí. Viac tu ()

McGuffin

Jedno zavražděné ale rozpůlené tělo najdou Zase nepoužitelní, Loin du périph, pařížští policisté v hl. m. i  v bretaňském Rennes. Při hledání vraha objeví spiklence, kteří chtějí atentáty a dalšími zločiny ochránit Francii před cizinci. Je to zdlouhavé, snad akční, ale policisté spiklence předběhnou, doběhnou a Francii dopřejí tolik cizinců, kolik chce. Tak pravila scenáristka Stéphane Kazandjian. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

ilikekayak

Tohle si zaslouží nominaci na Oskara, protože je to je přesně podle všech woke pravidel. Statečný, úspěšný a drsný černý policista řeší případ s neúspěšným sexistickým bělochem. Po několika vtipných scénkách přijdou na to, že pachatelé jsou bílí nacisté, kteří chtějí uspořádat bělošský převrat. Statečný černý policista ji nakope zadek a u toho mu překáží bílý trapák. ()

LUIGISde

Nečakal som veľa, a možno pre to ma to príjemne prekvapilo. Až na niektoré dejové prešlapy to bolo fajn, Omar Sy je veľký sympaťák a to sa prenieslo do celého filmu, nebyť toho nepochopiteľného konca dal by som možno aj viacej za mňa 55% ()