Beštia musí zomrieť

• Československo Bestie musí zemřít (viac)

"Chci zabít člověka. Neznám jeho jméno ani tvář, ale najdu ho a zabiju." Na silnici leží malý chlapec v kaluži krve. Nedýchá. Řidič, který ho srazil, ani nezpomalil. Zůstala po něm jen skříň plná hraček a otec, pevně rozhodnutý připravit dokonalý plán, vraha vystopovat a nechat v bolestech umírat... (oficiálny text distribútora)

Milda003

Jednu chvíli jsem myslel, že celé to odhalení deníku bylo skutečně plánované a že celou tu událost měl Marc vymáklou. Ovšem závěr byl jiný - málo chladný jak se z počátku zdálo že bude. Proto 80% místo 100% jak jsem chvíli před koncem chtěl udělit. ()

Zeldur

Skvěle zpracovaný přiběh pomsty. Čekal jsem sice, že hledání vraha malého chlapce bude poněkud komplikovanější, i tak si ale Chabrol pohrál s daným námětem více než dobře. ()

MaxForValue

Lightovejší predchodca Hanekeho psychologických opusov o povahe násilia. Úprimne, mrazivé, otvorené, chladne realistické. Chabrol načal to, čo Haneke dokončil, v čom sa ešte viac zdokonalil. Nie je to čistých 5*, ale keďže Chabrol tvoril vlastne z ničoho, tak si to 5* zaslúži. ()

Kontrapunkt

Opravdu krásný film. Osu dějové linie tvoří mistrovsky pojaté téma msty - msty otce, jehož devítiletý syn se stane obětí bezohledného řidiče, který po sražce s dítětem zmizí. S minimem stop a indicií, zato s obrovskou touhou po pomstě se otec rozhodne řidiče dopadnout... Výraznou předností filmu je vývoj v introspekci hlavního hrdiny, která diváka provází po celý film formou psaného deníku. Příběh vybízí k otázce (ačkoliv není vyjádřena ve filmu explicitně), zda je v případě ztráty milované osoby potřeba touhy po odplatě umocněna faktem, že se dotyčnému původci neštěstí nedostane legitimního spravedlivého trestu. A na kolik je takový akt krevní msty oprávněný, došlo-li k neštěstí sice z nedbalosti a bezohlednosti, ovšem bez prvoplánového úmyslu. ()

Baldrick

Dabing to trochu (víc) srážel. Trochu obsazením, víc technickým provedením. Škoda. Celkově, uvádět cyklus Velikáni filmu, nebo jak se to jmenuje, a všechno to nadabovat... Smysl uniká... Jako obvykle. Dobrý nápad, zmršené provedení. Si myslej, že na to bude čumět mamka, taťka, strejda, tetka, přemluvěj i babku, dědka? Zkrátka celá rodina??? (ČT 16.4.2012) ()

kolly13

Možná až trochu umělecký film - pomalejší dialogy s pomlkami, frenetičnost pro zrychlení děje, pečlivě stavěný děj s místem pro nevyřčené, klasické ozvučení, jenž je dnes už jen v artových filmech. Kompaktnost a vzbuzený zájem převyšuje tři hvězdy. Řekl bych, že je to tak staré a dobré asi jako já sám, někomu to prostě nesedne, ale najde se někdo, kdo ocení ;). ()

revere

Zločin a trest po bretaňsku. S tragickou předehrou a tragickým epilogem. Hra postav, se kterými jsem schopen cítit, které dokážu litovat, nenávidět nebo třeba pochopit. Snad mi tu chybí ještě trocha těch emocí. A kupodivu dynamiky, jíž se dnes ve filmu tak plýtvá, že ji jindy už pomalu nemohu vystát. ()

gizi

Z počátku jsem myslel, že to bude dost průměrný film. Jeho kvalita se ale postupně probojovává až téměř ke špici - od 65% do 90%. Poslední čtvrtina je opravdu silná. Pomalé ponuré náladě hodně pomáhá hudební doprovod vážné hudby. 19.4.12 celkově 80%. Film, který se dostává pod kůži. Znovu jsem se podíval 11.8.12, tentokrát jsem to cítil na 75%. ()

Dupac

Film, který musel být ve svojí době určitě nadprůměrný, ale dneska už ty herecké výkony a hlavně dialogy působí dost vyčpěle. To se OPRAVDU skvělým, i starším, filmům nestává. ()

JoudaCZ

Dlouho jsem váhal, zda konec nebyl již moc nastavovaný, příliš doslovný. Že film měl skončit v restauraci televizními zprávami a nechat nás trochu na pochybách. Ale asi ne, pokud autor sledoval něco víc než "detektivku". Otázka "Kdo?" nakonec nebyla ta nejdůležitější. Autor nám nabízí k zamyšlení spíše otázku zločinu a trestu, otázku viny, té kriminální i té morální. Můžeme si skutečně spolu s Werfelem říci, že "ne vrah, zavražděný je vinen"? ()

radek.896

Vynikající začátek postupem času vůbec nepolevoval a držel si stále nápětí pro vykonání pomsty za smrt syna. A závěr byl opravdu famozní! ()