Rančer bojující o svou půdu a rodinu narazí na neproniknutelnou záhadu na hraně wyomingské divočiny, která ho donutí vyrovnat se s neznámým na osobní i kosmické rovině na nezkrotném americkém Západě. (Prime Video)

Qitek

Kvalitu tahá nahoru první třetina, která je režijně našlapaná a slibuje mnohé. Za zmínku taky rozhodně stojí soundtrack a postava kovboje ( Noah Reid ) zpívajícího popové melancholické písně. Odvážné béčko ( odvážné kvůli své podřadné nápaditosti ), co umí být v momentech vizuálně agresivní, je pevně opřené o silné herecké výkony ( Imogen Poots zasluhuje kulku mezi oči jak už dlouho nikdo ) a v několika nečekaných momentech zdařile vytváří pobavený úsměv na tváři v tom nejlepším smyslu slova. Nejsilnější díly ( první čtyři) mají na svědomí Alonso Ruizpalacios a Jennifer Getzinger. V první půlce krásně balancuje mysteriózní atmosféra s dramatem, a to co dělá tuto novou sérii především zajímavou - nadhled. Ten se bohužel v druhé půli vytratí a stává se tak největším kamenem úrazu Outer Range, který ještě navíc doráží závěrečné logické propasti, které jsou víc wtf než ty chtěné. Udržet si do konce počáteční laťku, hlídat si scénář s logikou, máme tu plnokrevné béčko v áčkovém kabátě. Škoda. Velká. ()

Davies182

Nechť je tento komentář varováním pro všechny, které by (jako mě) zlákala nadmíru zajímavá premisa seriálu. A ono se není čemu divit, slovní spojení mysteriózní new-age western totiž zní vážně parádně, přičemž i herecká jména slibovala kvalitní podívanou. Ale. Nadprůměrné jsou jen první tři díly. V polovině téhle hipsterské minisérie divákovi dojde, že se příběh vlastně vůbec nikam neposouvá, a hlavě že je to tááákováhle nuda. Doopravdy by se tu dalo pět posledních částí vměstnat do deseti minut! Šílená tahanice. OPRAVDU. JSEM. NEVIDĚL. POMALEJŠÍ. SHOW. I takový meditativní střih Volejte Saulovi je oproti tomu frenetickým thrillerem. Mrzí mě to fest, protože kombinace The Leftovers a Yellowstone zněla na papíře výborně, a začíná vážně skvěle, jenže se záhy transformuje do totálního srance, ve kterým se stydí hrát snad i to zmatený stádo bizonů. Tohle až do konce vidět fakt nechcete. Není zač. [Amazon Prime] ()

Chrustyn

Premisa nezněla úplně marně a prostředí amerického vidlákova, mám rád. Bohužel seriál se vydal úplně jinou cestou než jsem očekával a než jsem si přál a byla to cesta zvláštní a bohužel dost nudná a ve výsledku nezajímavá. Připomnělo mi to nedávnou Invazi, kde jsem také viděl velký potenciál, pěkný vizuál ale vše utopeno v naprosto debilním podání. ()

EvilPhoEniX

Pro mne zatím seriálové zklamání roku. Amazon lákal na atraktivně působící Sci-Fi Mystery s Joshem Brolinem, ale tohle seriál bohužel jen načtrne a vůbec se dané tématice nevěnuje, naopak se z něj stane zdlouhavá Soap Opera. Seriál měl rozhodně potenciál. Odehrává se na hezkém americkém ranči s málo obyvateli, hraje zde dobře hrající Josh Brolin, Imogen Poots a potěšil mě Tom Pelphrey ( Z Banshee!), je tu slušný vizuál a jedna záhadná díra, která měla být hlavní devízou seriálu, ale je tu spíš navíc, což neměl být záměr. První 3 epizody jsou rozehrány šikovně, konec prvního dílu je slušný napínák a překvapivě mě to dost bavilo ( řešící se vražda, boj o ranč, mysteriozní loop hole), ale to vše brzy opadne a někde při 5. epizodě jsem se už nudou začínal kousat a dokoukal spíš z povinnosti a zvědavosti než se spokojeností a nutno dodat, že je to kinda waste of time. Nic moc se zde pořádně nevyřeší, mysteriózní linka je hodně vedlejší. jedna vražda se tu řeší snad 6 dílů, postav je málo a krom Brolina tu nikdo nemá moc, co hrát. Čím víc se seriál blížil ke konci, tak i přestal dávat smysl a šíleně pomalé tempo opravdu tomu moc nepřidávalo. Není tu nic moc zajímavého k vidění ani nic, co by vyloženě stálo za pozornost, vše jsem viděl už jinde a zpracováno lépe, takže 3 hvězdy za slušný start, poslední díly už tíhly spíš ke 2 hvězdám. Příběh 3/5. Akce 2/5, Humor 1/5, Násilí 1/5, Zábavnost 2/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 5/10. ()

Morholt

Tak rozehrané to zase není úplně blbě. Rančer s rodinnými i sousedskými problémy narazí na svém pozemku na fakt divnou díru. Navíc se tu zjeví hipísačka, která by o díře mohla něco vědět. Tak do půlky série je to oukej. Člověk se seznámí s postavami, jejich vztahy, prostředím, rozehraje se pár linek, dojde na pár záhad a člověk tak nějak čeká, že v druhé půlce se to všechno rozplete. Jenže to se nestalo. Místo toho začala být série ještě zašmodrchanější a navíc se zdálo, že filmaři začali ujíždět na tripech. Postavy, které byly do té doby přijatelně divné překročily hranu podivnosti a celkem záhy mi to všechno přestalo dávat smysl. Anebo jsem to nepochopil. Teorii o charakteru díry samozjemě mám a snad nebudu moc spoilerovat, když napíšu, že je to nejspíš něco jako časová brána. Ale jistý si tím úplně nejsem.  Alespoň herecky to ušlo. Za první čtyři díly ten průměr vypotím, ale případnou druhou řadu si nechám s klidným srdcem ujít. 50% ()