Cherry Blossoms After Winter

• Južná Kórea 겨울 지나 벚꽃
Južná Kórea, 2022, 20 min

Hee Kang, Johyun

Smrt rodičů přivede sedmiletého chlapce jménem Hae Bom do adoptivní rodiny, která má stejně starého syna jménem Tae Seong. Přestože Hae Bom má k nové matce úctu a vycházejí spolu, vztah s nevlastním bratrem je odtažitý. Věci se po několika letech mění, když oba chlapci nastoupí do stejné třídy na střední škole. Hae Bom je zde spolužáky šikanován. Nevlastní bratr ale rázně zakročí a od té doby spolu tráví víc času, než kdy jindy. Mezi oběma dospívajícími chlapci vzplane nečekaná vášeň – ale co na to jejich okolí? (emkon)

emkon

Tohle mě vždycky dostane. Do sledování jdu s nulovým očekáváním, nemám ponětí o čem to je, nebo že to vůbec existuje, a pak zde dostanu tak silný příběh, který mě dlouho rezonuje v hlavě.  Příběh se točí okolo skutečnosti, že nevlastní bratři Tae Seong a Hae Bom se vůbec poprvé dostávají ve škole do stejné třídy, přestože několik let bydlí v jednom domě. Odhalují tajemství, proč byl jejich vztah odtažitý, a proč najednou nastává zlom a vzájemné citové vzplanutí. Tento seriál ukazuje sladký, jemný, něžný a roztomilý příběh lásky mezi dvěma spřízněnými dušemi. ()

Lex.San

Ze začátku to vypadalo, že Cherry Blossoms after Winter bude zatím nejslabším korejským BL počinem této sezóny. Samotný příběh vypadal více než slibně, ale začátek seriálu byl hodně rozpačitý. Asi ve třetím díle se to zlomilo, a i samotní kluci vypadali, že si to hraní více užívají a jako divák jsem se měl na co koukat. I tady jsem rád, že jsme nespadli do předem daných škatulek a obešli jsme nějaké to klišé. (SPOILER Hlavně postava mamky si prošla zajímavým vývojem. KONEC SPOILERU) Závěr příběhu nám přinesl až neuvěřitelně dospělé a normální chování daných postav, takže za něj i za openingový song silné 3* (7/10) ()

jiri.twist

Když pominu drobnosti v ději, které jsou pro mě nepodstatné a Asiaté to prostě takto mají, tak se mi vyloupl korejský seroš plný něčeho hezkého a na sto procent se hodí právě do tohoto období jara. Lásky mezi dvěma mladíky, kteří vyrůstají ve společné domácnosti vychováváni jednou matkou. Začátek tomu ale neodpovídal a v prvním díle mě zaskočilo násilí proti Seo Hae Bom-ovi, který ale celou roli uťápnutého, milujícího školního premianta a vděčného kluka, oddaného nevlastní matce, zahrál s grácií a naopak jeho protějšek Jo Tae Sung byl v prvním díle uctíván jako modla a školní krasavec, ačkoliv třicetiletý herec Kang Hui zase až tolik krásy, aby byl na samém vrcholu pyramidy, dle mého názoru nepobral. Vše se ale vyvíjelo a zůstal ve mě příjemný pocit a jistě se někdy k tomuto projektu vrátím znovu. Možná, pokud přežijeme to novodobé válčení, zase přístí rok na jaře ... 8878 ()

• Seriál byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy z roku 2017. (emkon)