Divoké Kanárské ostrovy

(TV film)
  • Španielsko Wild Canary Islands
Španielsko, 2021, 51 min (Alternatívna 43 min)

U afrických břehů se nachází maličké, jedinečné, sopečné souostroví. Ostrovy moderní civilizace i divoké přírody... Horské vrcholy Kanárských ostrovů vyrůstají přímo z oceánu. Hora Teide ční do závratné výšky 3715 metrů. A je také nejvyšším vrcholem Španělska, kterému sedm Kanárských ostrovů od roku 1401 patří. Je to nejvyšší vrchol v Atlantském oceánu a třetí nejvyšší sopka světa. Její vrchol a planina pod ním, působí sám jako ostrov mezi ostrovy, odlehlé místo vhodné jen pro ty nejodolnější cestovatele. Ale tak je tomu i na všech šesti dalších ostrovech. V jejich drsné a členité vulkanické krajině žijí zvláštní rostliny a živočichové schopni běžně přežít v mrazivé zimě, v dusném vedru i při intenzívním slunečním záření. (Česká televize)

klukluka

Neuměl jsem se správně dívat, když jsem Kanáry kdysi navštívil- narozdíl od kameramana tohoto dokumentu- ten to měl v oku. 👍 ()

ostravak30

Kanárské ostrovy jsou samozřejmě pastva pro oči. Nakonec Africe se věnuje každý druhý dokument, ale této části skoro žádný. A jak se ukazuje zde, i když tu nežije divoká a veliká populace zajímavých savců, i zde lze nalézt podivuhodné tvory a úžasnou přírodu. ()

Narciska

Krásné vyobrazení přírody. Zaměření na "divokost" Kanárských ostrovů nás zavádí do nitra neporušené přírody a jejích obyvatel, seznamuje nás s roztodivnými přírodními variacemi, jako jsou třeba modré pěnkavy či polorejnoci, ale nadto ukazuje nekonečný horizont, Atlantik, nebe i rozeklané horniny, pouště a sopečné vyvřeliny. Jak z jiného světa. ()