Za rybami po Česku

Česko, 2022, 2 h 38 min (Minutáž: 26–27 min)

Novým seriálem nás provede jeden z nejuznávanějších českých kaprařů David Fořt a herec Milan Enčev. Vydáme se s nimi na břehy českých rybníků, přehrad i řek, abychom se dozvěděli vše podstatné nejen o lovu ryb, ale i o zajímavých místech naší krajiny. (Česká televize)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (6)

Rozkoš (2022) (E01)

Trochu jiný seriál o rybolovu. Poněkud nezvykle se nejedná o honbu za trofejemi, ale dle prvního dílu prostě o rybaření v Česku. Rybář loví a ukazuje herci, jak je hezky u vody. Zatím v teple, v pohodě, bez dramatických scén. Někteří kapříci jsou i pěkní, ale nejvíce závidím pohodu pod bivakem u přehrady. ()

Lipno (2022) (E02)

Dnešní díl byl horší než první. Děj přeskakoval a tvůrci si nemohli vybrat, zda točí o rybách nebo turistických lákadlech Lipna a okolí. Navíc po kaprařině k muškám? Stejně jsme o této disciplíně nic moc nezjistili. Autoři měli začít poučením laika, jaký je rozdíl mezi návnadou a nástrahou. Bídu dokreslily titulky, zakrývající největšího uloveného pstruha. ()

Novomlýnské nádrže (2022) (E03)

Definitivně jsem ztratil iluze o tomto "rybářském" seriálu. Pan Enčev sice dojede k vodě, ale když jsou tam ty řasy... Takže sledujeme pana Enčeva u pomníku, kterak funí na Děvičky, pak na Sirotčí hrádek, dojde na víno se pstruhem a mezi tím spadne do vody a udělá reklamu na Davidovy koule. Největší úlovek opět jen jakoby mimochodem na konci. Zajímavé bylo také jeho "ráno" na rybách, kdy stíny jsou sotva vidět - tipuji, že na natáčení došel v poledne. Ale zas měl na nohou v tom suchu a vedru gumáky. Jinak o lovu kaprů nic. ()

Praha (2022) (E04)

Ryby, ryby, ryby a zase ryby. Tak to má být. Opět pohoda u vody, byť o technice lovu a vybavení se dozvíme minimum. Ale dnes převažovaly hezké obrázky a pěkné úlovky a toho si cením. ()

Orlík (2022) (E05)

Návštěva u kamarádů na hausbótu, kde čekal i Tomáš Rolinek, zavezené pruty na kapra a v troubě kachna. Trochu slabší díl, ale zatím s nejlepšími úlovky. Ovšem avizované vláčky bylo méně, než kapra. ()

Labe (2022) (E06)

Že Milan Enčev váží 116 kg víme. Kolik váží kterýkoli úlovek ale nevíme. Labe u Litoměřic vydalo několik kaprů, největší měl snad přes 20 kg. Proč jej ale nezvážili? Jinak na prosinec opravdu pěkné úlovky, zajímalo by mě, jak dlouho si to místo lovci připravovali. ()