Za rybami po Česku

Scenár:

Jana Škopková

Kamera:

Matej Tirpák

David Fořt (sprievodca), Milan Enčev (sprievodca)

Výprava do revíru Novomlýnských nádrží nezačíná nejlépe – je horko, voda v dolní Mušovské nádrži je plná chaluh a ryby neberou. David ale ví, že tady lze ulovit i 25 kilové kapry, takže to nechce vzdát. Milan proto mezitím zkoumá místní zajímavosti. Odhalí při tom stopy zdejší tragédie, kdy se před sto lety na potopeném voru utopilo 31 dětí. Na jiné myšlenky nakonec přijde v nedalekém archeoparku Pavlov. Zdejší archeologická naleziště na svazích vápencového hřebene Pavlovských vrchů představují i v celoevropském měřítku jeden z nejvýznamnějších sídelních areálů, jaké Homo sapiens v období před 30 000 lety v Evropě vytvořil. (Česká televize)

Marze

Výběžek rumunské stepi s teplomilnou květenou není můj typ krajiny. Ale protagonisté si to užívají. Ještě možná za zlatých časů před nástupem "skleníkových dětí" , kdy v okolí bylo spousta tanečních parketů. https://www.ceskatelevize.cz/porady/13653318193-za-rybami-po-cesku/220562260400004/ ()

rakovnik

Definitivně jsem ztratil iluze o tomto "rybářském" seriálu. Pan Enčev sice dojede k vodě, ale když jsou tam ty řasy... Takže sledujeme pana Enčeva u pomníku, kterak funí na Děvičky, pak na Sirotčí hrádek, dojde na víno se pstruhem a mezi tím spadne do vody a udělá reklamu na Davidovy koule. Největší úlovek opět jen jakoby mimochodem na konci. Zajímavé bylo také jeho "ráno" na rybách, kdy stíny jsou sotva vidět - tipuji, že na natáčení došel v poledne. Ale zas měl na nohou v tom suchu a vedru gumáky. Jinak o lovu kaprů nic. ()