Drobný podvodník a zlodej Max sa vo vlaku vydáva za falošného revízora. Situácia sa mu však vymkne z rúk a aby unikol spravodlivosti, ocitne sa zrazu v skutočnej sutane farára v malom mestečku Kralovany. Max sa ako nový farár stáva súčasťou miestnej komunity, ovplyvňuje osudy členov farnosti a pomáha im riešiť ich problémy svojím vlastným a veľmi nekonvenčným spôsobom. Až nečakane rýchlo v mestečku zapadne a stáva sa poradcom aj autoritou miestnych. Popritom musí ale pomôcť svojmu bratovi v Bratislave, ktorý ho celý život ťahá do problémov a teraz ho namočil do obrovských dlhov u miestneho bossa podsvetia. Max v Kralovanoch nájde možnosť, ako by s bratom mohli splatiť svoje dlhy. Naráža tu ale aj na úplne iný problém – o nového farára totiž začína prejavovať záujem šéfka amatérskeho zboru farníkov a miestna policajtka Eva... (TV Markíza)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (11)

Svätý Max (2022)

Opravdu by mě zajímalo, kde tvůrci berou inspiraci z maloměstského života. Spíš to vypadá, že nikdo z tvůrců nevytáhl paty z Bratislavy. Nevím, do jaké míry je inspirace originálem, podle některých fotek to vypadá, že některé scény budou klidně 1ku1 úplně stejné, takže možná je vina i v tom. Každopádně takhle opravdu život na maloměstě nevypadá...Budiž, vytvořit karikaturní městečko by se dalo, ale chce to mít zajímavé charaktery, námět, herce atp...A tady neni prostě nic. Občas se povede nějaká epizodní linka, ale jako celek tenhle seriál sotva obstojí nad hranicí propasti. Plus jako vějička na České diváky jsou tu Vincent Navrátil a Adam Mišík, kdy se oba předhánejí v tom, kdo je horší herec. ()

Nový farár (2022) (E01)

Začátek vypadá jako nějaká kopie Vrchní, prchni a pak to přejde do mixu Kameňáku a Babovřesk, kdy to zatím nespadlo do úplně trapné úrovně, ale má to teda dost potenciálu tam spadnout, ať už skrze naprosto šablonovité charaktery, ať už vesnické burany a socky, nebo naopak rádoby lidově geniální charaktery, jako ze dne na den všudypřítomná Zábranská a její policajtka. Dovedu si už teď odhadnout, jak to celé skončí, a to polepšením faráře a utvoření páru s policajtkou. ()

Takmer bezpečná banka (2022) (E02)

Hm, tak to vypadá, že každý díl dostaneme nějaký ten "nebeský zázrak." Falešnej farář radí lidem v obci, pochopitelně naprosto mimo rámec běžného chování faráře, ale vesměs to nikomu nepříjde divné, a tak na jeho rady dávají...Další klasické klišé takovýchto jakože buranských projektů, kde jsou postavy vesměs primitivové. ()

Teraz môžete pobozkať nevestu (2022) (E03)

Pokud bude každý díl pokračovat v zajetém trendu prvních dvou epizod, tak nebudu mít časem problém jít s hodnocením i více dolu. Opravdu by to chtělo aspoň trochu originality a nějakého svěžího tvůrčího přístupu. ()

Smiem prosiť? (2022) (E04)

Zatím asi nejslibnější díl. Sice stále trvá zažité schéma dílu. Tedy opět se znenadání vyrobjí problém, který může vyřešit jen náš "farář" který stále více propadá své rolí, jaké to scénáristické překvapení...V tomhle díle je to ale aspoň takové milé, a ty dortíky vypadali vážně chutně. ()

Divoká procesia (2022) (E05)

No, bylo jasné, že takovýhle průserový díl musí přijít. Nevim no, zajímalo by mě, kde tvůrci berou nápady na ztvárnění maloměstského života. Doporučoval bych jim ale vytáhnout paty z Bratislavy a zajet se podívat i někam mimo město. Už jen ta absurdita toho, že všichni ve městě žijou farářem a náboženstvím. Teď se k tomu ještě přidal fotbal. Ale ne klasičtí fans. Ale prostě celé město žije fotbalovým zápasem, jak kdyby se hrálo El Clasico. ()

Nie je všetko zlato, čo sa blyští (2022) (E06)

Pokračujeme v rozjetém tempu. Do děje se zřejmě víc začne zapojovat i bratr Maxe, jakože jeho horší varianta, kdy nejspíš i on ale dojde svého vykoupení. Pochopitelně, geniální vesnická policajtka nakonec rozlouskne celý velký případ korupce u policie, kdy čistě náhodou jsou všichni městský policajti zkorumpovaný a ona jediná je ta poctivá. ()

Dva a pol chlapa a bábätko (2022) (E07)

Hm, tak Maxův bratr je skutečně dáreček. Bohužel i v rámci divákovy trpělivosti, se kterou si dost zahrává. Mišík, stejně jako Navrátil, taky neni bůhví jaký herec, takže to na otravnosti postavy ještě přidává. Dá se jednoznačně říct, že skoro všechny díly jsou jen výplňovka, a na celý seriál by stačil klidně tak jeden díl. ()

Hriešne ženy (2022) (E08)

No vida, třeba to ještě bude nakonec aspoň slušně gradovat do finále. Osmý díl je zatím určiě nejlepší, snad to bude v zaběhnutém trendu pokračovat. Celá linka okolo pornoherečky je poměrně vtipná a docela uvěřitelná, a má i docela slušně napojení na faráře a jeho hlavní linku. Z těch epizodních linke byla tahle určitě zatím ta nejlepší. Pořád je tu teda ta rádoby naivita tvůrců v tom, jak důležitou roli mají určité funkce v rámci maloměsta, a vůbec jakákoliv absence ponětí o tom, jak život na maloměstě probíhá... ()

A odpusť nám naše viny (2022) (E09)

Tak to vypadá, že Kralovany budou v podstatě hlavním městem organizovaného zločinu. Taky se tu koncentruje v podstatě ten největší lidský odpad z celého Slovenska...Ale jinak je to krásné místo k žití :D ()

Aj kone sa strieľajú (2022) (E10)

Hodně divný finále, které teda asi není finále, nebo tak nebylo zamýšlené, a tvůrci snad plánovali i s další řadou, o které se ale nic neví, takže je možné, že seriál končí komplet neuzavřený. Každopádně největší ironií tu byl pochopitelně Boris a jeho počínání a skonání. Opravdu, vyřešení téhle dějové linky se bude řadit k těm nejtragičtějším, které lze vidět. No a mimo to se vlastně nevyřešilo vůbec nic... ()