Drobný podvodník a zlodej Max sa vo vlaku vydáva za falošného revízora. Situácia sa mu však vymkne z rúk a aby unikol spravodlivosti, ocitne sa zrazu v skutočnej sutane farára v malom mestečku Kralovany. Max sa ako nový farár stáva súčasťou miestnej komunity, ovplyvňuje osudy členov farnosti a pomáha im riešiť ich problémy svojím vlastným a veľmi nekonvenčným spôsobom. Až nečakane rýchlo v mestečku zapadne a stáva sa poradcom aj autoritou miestnych. Popritom musí ale pomôcť svojmu bratovi v Bratislave, ktorý ho celý život ťahá do problémov a teraz ho namočil do obrovských dlhov u miestneho bossa podsvetia. Max v Kralovanoch nájde možnosť, ako by s bratom mohli splatiť svoje dlhy. Naráža tu ale aj na úplne iný problém – o nového farára totiž začína prejavovať záujem šéfka amatérskeho zboru farníkov a miestna policajtka Eva... (TV Markíza)

TV spot

Arsenal83

Našli sa aj vtipné momenty, no väčšinou šlo o zbytočný až urážlivý výsmech z kňazov. Viem, to sa dnes nosí. A niekto môže namietať, že ten Max vlastne farára len predstieral, tak sa mohol správať ako normálny človek, teda hrešiť, zlyhávať, smilniť... Len to na obrazovke nie vždy vyzerá dobre, pokiaľ človek nie je fanatickým zanietencom Vtákov v tŕní. Pritom tvorcovia vlastne neukázali nič na cirkvi dobré, v podstate aj druhý farár, ktorý bol skutočný (Kostelný), bol spupný, závistlivý a samozrejme potajme mal aj milenku. Nehovorím, že všetko na cirkvi je dobré. Ani z ďaleka. Ale takýto humor môže jednak urážať veriacich, na druhej strane je zbabelý, lebo to isté by s imámom alebo rabínom asi ťažko urobili. Navyše, kritizovať sa nedajú len tvorcovia, to sú len pseudoumelci, čo chcú zarobiť. Ale aj samotná cirkev, ktorá na takéto "dielo" prenajala svoje kostoly a fary. Prachy do zvončeka im evidentne nesmrdia. Nech sa už v kostoloch natáča aj porno, kým je to zaplatené, tak je to odpustené. Filmovo inak seriál v podstate varí akoby z vody, prináša tu jeden problém, potom tu druhý a skončí sa úplne že nezmyselne, bez poriadnej pointy. ()

Prubner

Příjemný nenáročný seriál se slušným scénářem (bodejť by taky ne, když je to podle zahraniční předlohy), bohužel s otevřeným koncem (asi nás čeká druhá řada). Docela mě překvapil Vincent Navrátil, který je sice jako autor naprosto marný (cyklus První dobrá), ale herecky seriál v pohodě utáhne. Ještě víc mě zaujala sympatická a neokázale půvabná Martina Zábranská a celkově v hereckém obsazení není slabé místo (dokonce i Adam Mišík tu téměř působí dojmem, že umí hrát). Jeden z mála českých či slovenských seriálů posledních let, který mě bavil (a neštval). ()

mira007

Podvodníček Max, který se deset dílů vydává za místního faráře a každý díl vyřeší nějaký morální problém, byl na jednu stranu průměrně zábavný občas na hraně, ale na druhou stranu mezi domácími pokusy o komedii to nakonec působilo celkem svižně a vtipně a plusem byla Martina Zábranská jako sexy policajtka. Slabší tři hvězdy. ()

fabecc1222

Opravdu by mě zajímalo, kde tvůrci berou inspiraci z maloměstského života. Spíš to vypadá, že nikdo z tvůrců nevytáhl paty z Bratislavy. Nevím, do jaké míry je inspirace originálem, podle některých fotek to vypadá, že některé scény budou klidně 1ku1 úplně stejné, takže možná je vina i v tom. Každopádně takhle opravdu život na maloměstě nevypadá...Budiž, vytvořit karikaturní městečko by se dalo, ale chce to mít zajímavé charaktery, námět, herce atp...A tady neni prostě nic. Občas se povede nějaká epizodní linka, ale jako celek tenhle seriál sotva obstojí nad hranicí propasti. Plus jako vějička na České diváky jsou tu Vincent Navrátil a Adam Mišík, kdy se oba předhánejí v tom, kdo je horší herec. ()