Tethered

Po odchode svojej matky je slepý chlapec nútený žiť sám. Jedného dňa počas kontrolovania pascí, ktoré v lese nastavil, narazí na neznámeho lovca. Dovolí mu prespať v jeho dome a začne medzi nimi vznikať priateľstvo, ktoré si ale čoskoro prejde tvrdou skúškou, pretože v neďalekom lese sa skrýva niečo temné, čo ich začne ohrozovať. (Marceloo)

MickeyStuma

Svým způsobem další mysteriózní variace na strašidelný les a to v naprostém minimalismu. Příběh je tak na události skromný, avšak v rámci námětů cílený. Osamocená matka se svým nevidomým synem žijící v neurčené osamělosti daleko od civilizace je námětovým synonymem samo o sobě. Zde je použít od chlapce odchod matky a příchod nějakého lovce k vytvoření temného a dojemného příběhu, pomaloučku se přelévající do strachu a zoufalství. Xenofobie v té nejlepší prezentaci, čímž je příznačně vytvořeno psychologické drama s pomalým tempem, které vede k excelentnímu pocitu právě onoho strachu z neznámého. Po scenáristické stránce má děj dobře promyšlenou premisu, čímž dosahuje svého. Zajímavostí také je, že vlivem toho, že není určena doba, kdy se příběh odehrává, je tak vlastně ponecháno na fantazii diváka. Onen les, ze kterého čiší tajemné zlo je zachyceno v té nejhrozivější podobě ve své konečné reálnosti. Žádné speciální efekty k tomu nebyly potřeba. Své samozřejmě dodává temný soundtrack, bez kterého by atmosféra tolik nevynikla. Určité výhrady by se také našli, ale to už bývá i u vysokorozpočtových počinu. Tady se jedná o počin hodně nízkorozpočtový, ale ukazuje se, že to tak jde také. Snímek se může s přehledem zařadit vedle španělského obdobného snímku, být s jiným námětem, 'Stín samoty' (2021). P.S. Skutečně byl afroamerický herec do role onoho lovce nutností? Když už musel být jiné rasy, než je ten chlapec, proč to už konečně pro změnu není Asiat? Aha, protože kodex BLM je prostě neprolomitelný. ()

pornogrind

Za mě je Tethered né moc povedeným nízkorozpočťákem. Rádo by horor, kterej si vystačí se čtyřmi herci a hodně pomalým dějem. Myslím si, že jako krátkometrážní film by to mělo větší šanci na úspěch. Slabý 2 hvězdy. ()

JASON_X

Film, kde se toho příliš neděje, ale který diváka stále udržuje v jakéms takéms napětí a očekávání, a to nejenom nejednoznačným dějem, ale i zlověstnou hudbou. A když pak konečně dojde na finále (posledních ca 5minut), jste jeho bizarností příjemně potěšeni a říkáte si, že úplná ztráta času to nakonec přece jenom nebyla. A navíc mám pro tyhle nekomerční nízkorozpočťáky většinou slabost, jak tady furt opakuju. Jenom nevím, čím scénárista při psaní filmu přemýšlel, ale mozek to asi nebyl. Protože jinak si nedokážu vysvětlit, že by nechal kluka za sebou tahat permanentně stovky metrů palcovýho konopnýho lana a tvářil se, že je to v pohodě. Samozřejmě že není, kluk by takhle brzo pošel. Víte, kolik váží třeba sto metrů takovýho konopnýho nebo jutovýho lana? Já už jo, protože jsem si to vygooglil. A taky samozřejmě pochybuju, že by se nezletilej slepej kluk dokázal několik let uživit lovem a přežít sám v divočině. Ale atmošku to mělo docela dobrou, to jo. ()

Marceloo

Po odchode svojej matky je slepý chlapec nútený žiť sám. Jedného dňa počas kontrolovania pascí, ktoré v lese nastavil, narazí na neznámeho lovca. Dovolí mu prespať v jeho dome a začne medzi nimi vznikať priatelstvo, ktoré si ale čoskoro prejde tvrdou skúškou, pretože v neďalekom lese sa skrýva niečo temné, čo ich začne ohrozovať. - Príjemný indie debut, ktorého zasadenie nie je bližšie špecifikované a zo začiatku ani nie je jasné, čo to bude za subžáner. Je to ten typ hororu, v ktorom sa toho vela nestane a miestami to človeka ani velmi nebaví, ale na konci to do seba pekne zapadne a je z toho film, o ktorom budete pár dní po dopozeraní ešte rozmýšlať. Aspoň u mňa to teda takto chodí a režiséra budem do budúcna určite sledovať, pretože pri pozeraní u mňa dokázal vyvolať zaujímavé pocity, ktoré som u hororu už pekne dlho nezažil. ()

ricci.s

Rozhodne sa nejedná o horor, pri ktorom by mal režisér plné vrecká a príliš veľké ambície. Bodík za celkom dobrú atmosféru a ten druhý za zaujímavý nápad. Týmto to vlastne aj končí. Divák sa tu musí obrniť poriadnou trpezlivosťou a vopred sa zmieriť s tým, že 90% filmu je len motkanie sa po lese. Na počudovanie je aj napriek tomu celkom znesiteľný. Rozmýšľať však nad ním určite nebudem (a pár dní už vôbec). ()