Odvrácená strana Hollywoodu 1

• Francúzsko Hollywood Maudit : Destins tragiques
Francúzsko, 2021, 52 min

Réžia:

Claudia Collao

Marilyn Monroe (a.z.), Elizabeth Taylor (a.z.)

Existují filmy, které se stanou kultovními hned po premiéře, včetně těch, jejichž úspěchu v době vzniku věřil málokdo. Pak ale existují snímky, které měly všechny podmínky a předpoklady stát se trháky, ale z nějakých důvodů to nevyšlo. A o těch bude pojednávat dokumentární minicyklus Odvrácená strana Hollywoodu... Existují filmy, které se stanou kultovními. Dnes bude řeč rovnou o dvou takových titulech, které spojuje hvězda první velikosti v hlavní roli. V případě Kleopatry šlo o Elizabeth Taylorovou, v případě nikdy nedokončeného zamýšleného superhitu s názvem Něco musí prasknout pak o Marilyn Monroe. Co se vlastně stalo a proč se nakonec Kleopatra přece jen stala legendou, zatímco film Něco musí prasknout upadl v zapomnění a až po třiceti letech bylo zhruba 8 hodin natočeného materiálu sestříháno do půlhodinové formy? (Česká televize)

bohemia_regent

V titulcích epizody uvedeno: český název Temná strana Hollywoodu - Tragické osudy; originální název Hollywood maudit. Destins tragiques; rok výroby 2020. ()

Marze

Shlédl jsem tento první díl na České televizi Artu. Je to mnohem posluchačsky vstřícnější a košatější vyprávění než moje absolvované přednášky na Filmové vědě o historii filmu. Pobavilo mě plýtvavé natáčení filmu Kleopatra, kde děvkař Burton sbalil Taylorovou. ()

andrii

Královna a princeznička. Zavedená a zasněná múza. Na nádvoří, ve dvoraně iluzí. Ve věku rozkvětu. Obě si nasadily korunu Morany. První na plátně, druhá v životě. ()