Mutzenbacherová

(festivalový názov)
  • Česko Mutzenbacherová (festivalový názov) (viac)

O tom, či je erotický román "Josefina Mutzenbacherová – životný príbeh viedenskej neviestky, ako ho sama rozpráva", ktorý vyšiel v roku 1906, pravdivý alebo nie, sa vedú diskusie už niekoľko desaťročí. Najčastejšie sa pripisuje Felixovi Saltenovi, autorovi detskej knihy "Bambi, život v lesoch", ale uvažovalo sa aj o dramatikovi Arthurovi Schnitzlerovi. Režisérka s textom experimentuje, konfrontuje s ním náhodných mužských čitateľov vo veku od 16 do 99 rokov, ktorí sa prihlásili na konkurz. Text z obdobia viedenského fin de siécle zasadzuje do nového kontextu individuálnych aj kolektívnych postojov voči sexuálnemu životu a širokému okruhu jeho najrôznejších významov. „Chcela som, aby bol film podvratný, a samozrejme je aj provokáciou na konfrontáciu publika s takýmto textom, zvlášť v časoch, keď do všetkého preniká nová morálka, politická korektnosť a jazykové pravidlá,“ hovorí režisérka v jednom z rozhovorov. (Art Film Fest)

Rohy212

Na casting chystané adaptace pornografických vzpomínek vídeňské prostitutky Josefiny Mutzenbacherové přichází muži ve věku od 16 do 99 let. Jejich předčítání a následná reflexe je zajímavou, humornou a místy i dost znepokojivou sondou do mužské mysli. (KVIFF) ()

Slarque

Casting na mužské role v adaptaci klasiky pornografického románu vypsané pro muže od 16 do 99 let. Čtení úryvků z knihy a jeho rozbor působí vtipně a vulgárně zároveň. Bohužel se ukázalo, že po první hodině už film nemá čím překvapit, takže mě to přestalo bavit. ()