Nejhorší spolubydlící

• USA Worst Roommate Ever
USA, 2022, 3 h 57 min (Minutáž: 39–63 min)

Réžia:

Domini Hofmann

Kamera:

Anne Etheridge

Brutální podvodníci a chladnokrevní zabijáci. Děsivé příběhy o nejhorších spolubydlících, které si nedokážete ani představit. (Netflix)

VendaCiki

Pořid si svého spolubydlu. Nechtěla bych na někoho takového taky narazit. Pozvat si do svého bytu nějakého z***a. Ale ono je to jedno, jestli je to spolubydlící nebo manžel. I to se může stát. A Netflix by měl přestat existovat nebo si aspoň po sobě kontrolovat titulky. V tomhle dokumentu jsou taky pěkné překlepy. ()

zahadum

Ďalšia dokumentárna krimi story zo života od Netflixu. Teraz sa zameriava na nájomníkov, spolubývajúcich a pod....Nie je to zlé a prvý diel je mediálne známy al dobre spracovaný. Neviem prečo je súčasťou tretia epizóda ktorá by sa hodila do úplne inej kategórie. Navyše je nudná a zdĺhavá. Škoda neustáleho opakovania záberov a fotiek, pokojne to môžete len počúvať o nič neprídete. Nepotešia ani animované sekvencie ktoré sú tak príšerne zdramatizované až je to nepríjemné. A človek sa dozvie ako to v " slávnych " USA v podstate NE-funguje čo sa týka osobného práva a niektoré veci tam majú teda pekne na hlavu. 60 % ()

rublik05

První dva díly jsou suprové, pak následují dva zcela opačného rázu, tedy nudné, nezajímavé a utahané, poslední epizoda je opět velmi dobře natočená, poutavá a napínavá. Zajímavým zpestřením bylo animované provedení některých scén, občas to sice působilo strašně uměle, místo nich bych mnohem raději viděl více dobového materiálu, nicméně zajímavé to bylo. Celkově se jedná o lehce nadprůměrnou tru crime série, vystřihnout třetí epizodu, z posledních dvou udělat jen jednu, byla by to suverénně čtyř až pětihvězdičková záležitost. 6/10. ()

Arkagas1989

další dokumentární počin Netflixu, který se povedl. Nejhorší spolubydlící nám dávají nahlédnout do kriminálních případů odehrávajících se doma. Vraždící babička, která se tvářila jako milá paní, která pomáhá bezdomovcům, přes psychopata, který se zamiloval do své domácí a nerozdýchal, že ona mu city neopětuje, až po případ údajného mezinárodního sportovce, který chce reprezentovat svou zem, ale nakonec se ukáže, že vše je trošku jinak.  Tenhle dokument není nějakým převratným počinem, ale pokud Netflix něco umí, tak to jsou prostě krimi dokumenty, které dokážou udržet pozornost a zároveň se dají skvěle poslouchat jako podcast.  Z tohoto dokumentu jsem neznala ani jeden případ, takže jsem ráda, že jsem dostala další podměty k přemýšlení, aneb zlo může číhat vážně úplně všude.  Moje hodnocení: 7/10 ()

jedna_vrana

Dokuséria založená na skutočných udalostiach a podporená výpoveďami svedkov, fotografiami aj volaniami na 911. Súčasťou sú animované časti príbehov, málo nápadité, akoby kopírovali hraný dej. Človeku sa veriť nechce, že takíto ľudia medzi nami žijú. Príbeh „milej“ babičky bol silný začiatok, ostatné diely o triedu slabšie. Človek si uvedomí, že ak je osamelý a nemá rodinu a priateľov, môže sa nechať oklamať falošnou tvárou sadistu. Hrozná bola dvojdielna časť, obeť prijme spolubývajúceho a potom sa ho nevie zbaviť. Sérioví squatteri, tento pojem som doteraz nepoznala. Milá tvár, prezentácia dobrého vzdelania, prvý mesiac zaplatia nájom, potom nasleduje peklo. Rozčúlilo ma, že zákon je na strane squatterov. A tiež, že žena v strednom veku, ktorá pracuje, si nemôže dovoliť zaplatiť podnájom a musí si hľadať spolubývajúceho? Krajina snov! ()