Kissable Lips

• Južná Kórea 깨물고싶은 (viac)
všetky plagáty
Južná Kórea, 2022, 10 min

Junho (Ji Woong Kim) je upír, kterému tikají hodiny před smrtí. Zachránit ho může pouze napití se čisté krve člověka. Na univerzitě pozná mladého studenta Minhyuna (Seobin Yoon), který mu může pomoci se stát člověkem a zachránit se. Dva chlapci se sblíží a situace se zdá vyřešena, Junho se však nyní obává, že při rituálu Minhyuna zraní. Upír se nyní musí rozhodnout, jak se svým osudem naloží a jak chlapce, do kterého se zamiloval, ochrání nejen před sebou. (goshyes)

jiri.twist

Mě vůbec nevadilo, že "upíří" příběh je podán takto, nadneseně, a plně jsem chápal záměr autorů (to zn. že upírovi chyběly krvavé tesáky, za světla by se měl klidit nebo spát atd. ?). Veškerý čas (a že se jedná dle stopáže o typicky korejský BL projekt) byl věnován především oběma hlavním postavám, navíc dle mě byly zahrány velmi solidně, především mě přesvědčil "upír" Jun Ho. Konec mě absolutně nerozčaroval, jako mnohé jiné nebo například duo ŠK, připadl mi v tom smyšleném příběhu nejreálnější včetně toho prstýnku - alepoň to zůstane v divákovi, ať už kladně nebo záporně. Mé hodnocení je vyrovnané ve všech kategoriích ... 8888 ()

emkon

Trochu netradiční zápletka s upírskou tématikou mě zpočátku odrazovala, ale už po prvním díle jsem měl jasno, že se mě to bude líbit. Nejen kvůli poměrně krátkým epizodám, kdy děj má docela spád a pořád se něco děje, ale zejména kvůli obsazení hlavních rolí Yoon Seo Binem a Kim Ji Woongem. Zejména první jmenovaný dal své postavě Choi Min Hyuna tolik vrstev a emocí! Moc se mě líbilo, jak ta postava interagovala vůči jiným postavám, a neustále posouvala příběh vpřed. Jediné mínus seriálu vidím v nedostatečné délce, protože příběh Choi Min Hyuna a Kim Jun Hoa měl větší potenciál. V době, kdy píšu recenzi již byla ohlášena druhá série, a tu si rozhodně ujít nenechám. ()

Lex.San

Vypadá to, že se mě korejská produkce snaží přesvědčit, že krátké školní BL doramy mají svoji kvalitu. Rok 2022 jich bude zřejmě plný. Zprvu Kissable Lips vypadalo na klasickou záležitost, ale od druhého dílu jsem musel secvaknout podpatky, protože scénáristé vzali nejedno klišé a postavili ho na hlavu. Hlavní postavy měly jak charakter, tak i mozek. A závěr? Mnozí jej kritizovali (nebo jej obrečeli), ale myslím si, že k celkovému vyznění příběhu byl potřeba zrovna takový konec – silné 3* (7/10) ()

skorpik42

Moja prvá BL záležitosť. Keď odsuniem na bok to, že som zástankyňa hetero vzťahov, musím uznať, že to nebolo najhoršie. Rýchla jednohubka, v ktorej bolo viac erotiky, ako v bežných doramach. Za mňa ok, ale dvakrát do tej istej rieky už nevstúpim. ()