Ako zachrániť draka

• Česko Jak zachránit draka (viac)

V starovekej Číne boli draci a ľudia priateľmi, ale ľudská chamtivosť ukončila ich spojenectvo a tieto čarovné stvorenia sa stali korisťou. Posledného z nich teraz drží v zajatí krutý cisár. Jedného dňa drakovi prinesie jedlo malá sirota menom Ping a čoskoro sa ukáže, že ona je tou vyvolenou, ktorá jediná ho môže zachrániť. Títo nepravdepodobní spojenci sa musia naučiť pomáhať si a chápať jeden druhého. Na ich ceste za slobodou ich prenasleduje zlý čarodejník a lovec drakov. Aby prežili a Ping splnila svoje poslanie, musí nájsť odvahu a magickú silu, o ktorej doteraz nevedela. Už nemôže byť tým bojazlivým, plachým sirotou, akým bývala kedysi. Teraz je skutočnou hrdinkou, ktorá musí zachrániť draka. (Forum Film SK)

Fryštok

Záhadný film, ale překvapivě funkční. Proč záhadný? Australská autorka si v roce 2003 vydá obsáhlý fantasy román. O 21 let později se adaptace chytnou Španělé a Číňané a uvedou film, ve kterém hlavního draka dabuje proslulý britský herec Bill Nighy. Jedná se tedy o něco, co přišlo komplet odnikud, jelikož původní knihu do této chvíle nikdo neznal (kromě Australanů, asi?)._________ Hl. hrdinka Ping je sympatická holka, její krysa Hryzka je spolehlivý parťák (Remyho z Ratatouille ale rozhodně nepřipomíná). Společně s drakem Danzi se vydávají na nebezpečnou cestu, v rámci níž musejí střežit dračí vejce, kterého se chtějí zmocnit zlí poskoci císaře. Tento jednoduchý syžet ale ve filmu postrádá jasnost. Uznávám, že nejsem chytrý divák, ale pokud nejsem schopen přehledné orientace v ději u filmu pro děti, tak samotné děti na tom asi nebudou o moc lépe. Je zřejmé, že tvůrci nedostatečně upravili složitý původní román pro filmové plátno. Ping si prochází světem, potkává nové postavy, objevuje nové schopnosti, navštěvuje nové lokace, ale vše bez hlubších návazností a souvislostí. Děj si plyne nahodile a postrádá širší ucelenost. ____________ I přes nepřehlednost příběhu film ale nenudí. Divák Ping a Danzimu přirozeně fandí a doufá v jejich úspěch. Odsýpá to poměrně rychle a každou chvíli se děje něco nového. Pro obveselení dětí slouží ve filmu několik cute momentů. To samé platí pro mírné znechucení (vyplivování bublin, nemilá chvilka Hryzky na pláži). Po technické stránce je vše funkční, animace je dostatečně kvalitní. Český dabing je moc hezký. _____________ Co se týče názvu filmu, tak český název schválně asociuje divákům film s Jak vycvičit draka, ačkoliv Jak zachránit draka nemá nic společného se známějším dvoutřetinovým jmenovcem. V angličtině se původní román i filmová adaptace jmenuje Dragonkeeper, což má do českého názvu daleko jako já do Austrálie. Kulišáci z Forum Filmu to udělali fikaně! Opravdu 300 IQ manévr. Rip rodiče, kteří si to fakt spletou. ______________ Takže, kdyby mi bylo šest let, bavilo by mě to? Spíše ano. Je to přeci jen poměrně příjemná béčková podívaná. ()

oveckaoa

Co se stane , když zkombinujete Jak Vycvičit Draka + Rayu a Draka + Dračí srdce  ? Vznikne Jak zachránit draka  tak, že tu máme holku co zachraňuje vejce draka a pomáhá jí poslední drak na světě. Aby to nebylo tak snadné tak ona má nadpřirozené schopnosti a jde po ní jak císař tak nějaký chlápek co je ani nevím co asi nekromant. Animace je dobrá příběh v pohodě bohužel ke konci tomu dochází dech kupí se tam sračky (Celou dobu neumí čchi na konci je z ní hotová mistryně světa, Ze záporáka je z ničeho nic satan nevíme proč ) a hodně věcí se nevysvětilo (Pokud byla tak op už od začátku proč nezachránila tu dračici svině sobecká. Zachránila na konci toho draka nebo ne? Pořád tam vykřikuje, že nebude otrok, ale co jí bránilo z tama odejít, když pak toho tlusťocha zatkli?). P.s. tenhle animák má minimálně 4 falešné smrti ani si nedali s tím práci to využít ke svému prospěchu třeba ta s tím šípem je tak okatá až to bolí   60 procent ()

Jezinka.Jezinka

Absolutní čistá nádhera. Animák, který spoustu věcí nedořekne (původ hlavní hrdinky) a nevysvětlí (schopnosti a vazby strážců, jejich vztahy s draky), divák si musí všímat, co se děje a co se postavám odehrálo v hlavě. Vydržela u toho milovnice všech ženských hrdinek (nepřekvapivě) i malý neklid ( šokující), líbilo se to oběma. Poetické, líbezné, nepřeslazené. Užijí si to dospělí i chytré děti. ()

baner

Ako zachranit draka - pri pozeraní na tento animak som mal vela x pocit ze sa píše rok 2010. Animácia je slabšia. Keď postavy chodili, mal som pocit, že pohyb je trhaný….a nie raz… Sú tam aj pekne momenty animačne a aj slabšie. Dej, moja 5 ročná dcéra skoro zaspala. Celá rozprávka postráda detský, zábavný prvok. Pritom Rayu a posledného draka miluje. A pre mňa to bolo miestami tiež roztiahnuté.  Tak som zvedavý, aké budú recenzie iné. Dabing ok :) Dávam 50% a 10 plus kvôli vajíčku. ()

Tomino_DIY23

Některé nápady jsou opravdu pěkné, ale jinak je to scénářem a hlavně dramaturgií chaos. Není to vlastně pohádka, spíš moderně vyprávěná legenda se vší surovostí a epickými hrdiny, do které byly přidány prvky nutné pro současné animáky (zvířecí parťák, humor, blockbusterová akce), bohužel to je moc na sílu a nefunguje to. Nejslabší je ale fakticky scénář, čekejte tedy nelogické odbočky, několik konců a nepochopitelné motivace, což někdo mylně považuje za nedořečenost. Jako bonus si navíc přidejte lehké koření lidově demokratické propagandy… ()