Vládkyňa meča

• Česko Ostří meče (viac)

V nejmenované zemi, vyvíjející se po staletí odděleně od ostatního světa, si panující dynastie najme na "udržování pořádku" zabijácký klan Takemikazuchi. Nejlépe trénovaným členem klanu je princezna Yuki, vražedkyně disidentů a rebelů. Ta však jednoho dne odhalí temné tajemství, které navždy změní její život: zjistí, že matka pravděpodobně byla zavražděna jejím vlastním vůdcem. Yuki se za podpory rebela Takashiho pustí do boje, jenž se brzy změní v zápas o holý život... (oficiálny text distribútora)

Amadeo

Jeden z filmov, na ktorom som si zgustol. Štandardná japonska sekačka šmrncnútá so shakespearovic Romeom a Júliou doplnená dokonalou kamerou a strihom, krásnou choreografiou bojových scén a neodolateľnou hudbou v štýle Vangelisovho Blade Runnera. ()

LukeSharp

Docela nuda.Na akční film málo akce.Na sci-fi to nevypadalo vůbec(až na dvě ultrakrátké vyjímky).A na romantiský film,který převažoval to bylo taky neskutečně stupidní.Nebavilo mě to,nerozbrečelo mě to,nevyvolalo to ve mě prostě absolutně žádné emoce(nasralo mě to,ale to nepočítám).2* za těch pár dobrých scén,které tady byly,ale už nikdy více ()

Pregar

Mně to přišlo hrozně krátký. Kdyby to bylo tak o hoďku delší a rozpracoval by se background všech postav, tak by to mohlo být mnohem lepší. Takhle to je o ničem, jen pár hodně dobrých soubojů a děj je jako kdyby vedlejší. BTW díky lidi za ty odkazy na Azumi :) ()

smrtubohem

Tyto asijské kombinace akce, komiksu a sci-fi povětšinou nestrávím moc dobře, zde tomu nebylo jinak. Neříkám, že bitky jsou špatný, ale kromě nich se tu vlastně nic pořádnýho neděje a film se mi rychle vytratil z hlavy, což by se u dobrého snímku asi stát nemělo. ()

kadles odpad!

Už mi asi nestačí jen vypnout mozek. Naprosto jsem se nudil a ani akční scény mě nijak extra nenadchly. Pokud očekáváte něco víc než jen hloupé rozhovory a nic moc akci s tím, že se katanou zabilo tak dvě tři desítky lidí a jen dvakrát byla dotyčná katana od krve, tak se tomuto vyhněte. ()

blekekeke

Až na pár nedotažených drobností, které jsem ve filmu nestihl pochopit, jsem byl po celou dobu v napětí, jak a kudy se bude příběh odvíjet. Příběh, který byl sice od počátku prozrazen, ale stejně hodně věcí mátlo. Jinak dobré akční scény, kdy hlavní v celku křehká postava, jasně dokazovala, že na to má. Rozřezat těm nafouknutejm chlápkům a dámě tričko. Jen mě překvapil konec, ten byl až moc tvrdej, to jsem nečekal. ()

Kapitan Hovado

Na každym coulu je vidět, že nejde o velkoprodukci. Digitální efekty jsou pěkný, ale ty se daj udělat doma. Ne nejlepší kamera, hrozný herecký scény. Asi nejvíc mi vadily ty mlátičky v lese, kterej byl porád stejnej, navíc byl nasvícenej, jak amatérský videa z táborů neonácků. Jinak slušný sci-fi příběh s pěkným otevřeným koncem. Některý japončický klišé taky hrůza. Na to, co to je se bere moc vážně. ()

HKstars

A o čem vlastně tahle ninjovská technoromance (neberte mě vážně, jen improvizuji ;) pojednává? Zkuste si na chvíli představit fiktivní Japonsko, kterému vládne monarchie i v 21. století. I když bych měl vlastně mluvit v minulém čase, protože rebelové už se postarali o to, aby režim padl. Klan Takemikazuchi tak přichází o dobře placenou práci nájemných vrahů, kterou zvládá dokonale díky dědictví samurajských praktik. V elitním týmu zabijáků je i mladá bojovnice Yuki (která kulkám uhýbá výhradně dobře švihnutým saltem a stihne mezitím olovo odpinkat čepelí meče... inu Hong Kong, i když je snímek "Made in Japan", choreografie Donnieho Yena se nezapře), jediná pokrevní dědička jména Takemikazuchi. V klanu je za šedou myšku, ale protože se blíží její dvacáté narozeniny, které jsou jakýmsi předurčeným zlomovým okamžikem jejího života, začne se dozvídat informace, které ji doženou na cestu pomsty... Šéf klanu by se totiž rád zbavil všech tradicí a podobných "kravinek" a dělal práci tzv. na volné noze. Sám ale ví, že hlavní slovo bude mít Yuki, pokud si uvědomí, že právě ona a jen ona má dědičný nárok na šéfování. A navíc by ta holčina mohla zjistit, že jí právě on před lety... no vidíte, skoro bych to prozradil. O příběh tu sice pod nabušenými vizuály a Donnieho řáděním (nejen že navrhnul samurajské bičování meči, ale odmlátil i značnou část soubojů za hlavní hrdinku, která je pohledná, ale to je asi tak celé) až v poslední řadě, ale tu romantiku si můžete docela užít. Polomrtvá Yuki totiž uteče z lesní základny a náhodou se ocitne na na korbě dodávky jednoho z rebelů, který má zrovna krizi identity. Když najde v dodávce pohlednou dvacítku s mečem, rozseknutou rukou a obsesí pro blýskavé kamínky, rozhodne se jí pomoct. A dál už se jede podle klasických patníků... láska, krev, ninjové, další krev a poměrně chmurný konec, což je celkem odvážná věc, ale když si uvědomíme, že Princess Blade vychází z comicsu, na jehož stránkách neplatí žádné "PG-13", je celkem jasné, že debutující Shinsuke Sato jen vkusně vysál nápady ze stránek comicsu. Což je víc pokus o kompliment než cokoliv jiného, protože Princess Blade prostě vypadá moc pěkně a i když akčním scénám bych asi jedničku s hvězdičkou nedal (Donnieho klasické zrychlovačky, kombinované občas s přílišným maskováním toho, že polovina lidí na place potřebuje doubly ;), dá se u film strávit příjemných devadesát minut. Jen nesmíte požadovat příliš mnoho emocí a logiky a spokojit se s tím, že představitelka hlavní role Yumiko Shaku byla vybrána podle jiných než hereckých kvalit (nic proti tomu ;). Možná stačilo jít trochu víc do hloubky, možná si občas můžeme dovolit pochválit i tyhle nijak neurážející průměry. I z těch je konec konců člověk živ. 50% ()

pavont

Tak toto je uplne mimo mna. V japonskych komixoch ma psychologia svoje miesto ale tu je jej snad az prilis. Pribeh tak zacne byt za chvilu nudny a stihnete popri tom aj citat noviny ci lustit krizovku. Vylepsit by to mali bojove sceny ale su malo efektne a najma praca s krvou je mizerna. Dokonca je vidiet ze su to herci a nie bojovnici. ()

Breaker

Souboje jsou jak jinak, než na vysoké úrovni, citová stránka je také více než dobrá, ale dohromady to nějak nezapadá, spousty nedořešených otázek, žádnými detaily se scénář nezaobírá ... Jedno nebo druhé téměř dokonalé, společně průměr. ()

rixard79

Typicky japonské. Rychlé bojové scény, na které je dnešní divák zvyklej spíš ze starých samurajských filmů nebo kreslených anime se tu střídají s až Kitanovsky pomalými a zamyšlenými obrazy. Nebýt příběh až tak osudový a pohádkový, dal bych ty * i 3. ()