Komisár Moulin

• Česko Komisař Moulin (viac)
Francúzsko, (1976–2006)

Yves Rénier, Clément Michu, Claude Jade, Aïssa Maïga, Anthony Delon, Valeria Cavalli, Natacha Amal, Eric Defosse, Catherine Marchal, Jo Prestia (viac)

Je jedním z nejslavnějších televizních komisařů, natočil 75 epizod, vedle hlavní role komisaře Moulina sám režíroval, psal scénáře a produkoval. U nás našel jedinečnou oporu v českém hlase, který mu propůjčil Miroslav Moravec, jenž namluvil všechny epizody. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa r007 k tomuto seriálu (2)

Komisár Moulin (1976)

Yves Renier mě provázel celé dospívání i další léta. Jako malé holce se mi moc líbil a po revoluci jsem náhodou objevila, že je i pokračování a velmi příjemně mě překvapilo. A od chvíle, kdy se dal dohromady s hezkou novinářkou Natachou Amal, jsem si tuto dvojici zamilovala. Překvapilo mě, že Yves se podílel na scénářích a některé díly i režíroval. Pak jsem si přečetla jeho životopis a bylo mi to jasné. Postupem času, jak hlavní hrdina stárne, jednotlivé epizody ztrácejí na tempu a zajímavosti a doufala jsem, že Yves bude vědět, kdy přestat. A stalo se ! Patří mu můj obdiv, že se nesnažil natahovat další a další série, i když možná nápady by byly, už by to nebylo ono. Po pravdě řečeno, už to nebylo ono od té doby, co se rozešel s Natachou...Trochu mě překvapuje, že tady na stránkách je poslední série z roku 1993, když poslední epizodu natočil až v roce 2006, ale asi to nebyla série, ale jednotlivé filmy. Pravděpodobně to bylo délkou, která se spíš podobala filmu než epizodě ze seriálu. Pro mě byly nejlepší díly z let 2000 až 2002.Nejoblíbenější jsou Křehké X, Človíček, Čtyřnohé komando, Smrtící svůdnost, Příliš blízká ochrana a Vrabčáci. ()

Komisař Moulin: Zakázané město (1996) (S05E06)

Jeden z mých oblíbených dílů, možná že jeden z posledních. Chytrý scénář, kritika policie( jako téměř vždy s Moulinem ),příjemní herci. Myslím, že tento díl patří k nejlepším , které Yves režíroval. Jen věčná škoda, že už se tam neobjevila milá Natacha. ()