Vlajka smrti

• USA Our Flag Means Death
USA, (2022–2023), 8 h 33 min (Minutáž: 23–35 min)

Tvorcovia:

David Jenkins

Rhys Darby, Taika Waititi, Fred Armisen, Nat Faxon, Leslie Jones, Samba Schutte, Samson Kayo, Ewen Bremner, Joel Fry, Rory Kinnear, Kristian Nairn (viac)

Seriál je volně inspirován skutečnými dobrodružstvími Stedeho Bonneta (Rhys Darby), zhýčkaného aristokrata, který se vzdal svého privilegovaného života a stal se pirátem. Objeví se zde také držitel Oscara Taika Waititi v roli "Černovousa", nejobávanějšího a nejuctívanějšího piráta historie. (HBO Max)

Recenzie používateľa coulismoulis k tomuto seriálu (2)

Vlajka smrti (2022)

Jelikoz moreplavba, piratstvi ani Karibik nejsou moje numera una, je tohle pro me zcela necekana pecka letosniho roku - uz jen za ten Fuck You Hetero/Cisnormativity and Queerbaiting postoj si zaslouzi ovace, ale kdyz se pripoctou supr postavy, dobre nadavkovany humor, drama a akce, jde o revolucni pocin. Ted jen doufam, ze se HBO vzpamatuje a neohrozi 2. sezonu, protoze ten pining cliffhanger je teda mohutny;)) ()

Série 2 (2023) (S02)

Stará parta je zpátky a přináší nám tolik žádanou tečku za první sérií. Přestože se ve dvojce vyskytuje mnoho nových postav a zápletek, jde v podstatě jen o doslov toho, co už bylo naznačeno předtím – Stede Anče se musí dostat Kubovi Edovi, na ostatním nesejde. A jako by to sami autoři věděli, ani se těm novým postavám nebo zápletkám nesnaží dát prostor. Staří známí jsou odsunuti do pozadí, noví známí zůstávají pro diváctvo cizinci. Tohle je asi největší slabina druhé série. Má spoustu silných momentů, ať už dramatických nebo komických, chybí ale celková esence, která by všechen ten uspěchaný zbytek dala dohromady.  Pořád si seriálu moc cením, je úžasné vidět tolik normálních LGBT+ postav pohromadě, jak už to ale většinou bývá – ani v tomto případě by dvojka samostatně bez jedničky tolik nezazářila. ()