リライト

• angličtina Rewrite
Japonsko, (2016–2017), 10 h (Minutáž: 24–48 min)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2016) (S01)

Tak u tohohle mám opravdu problém to hodnotit, protože je těžký se něčeho chytit. Asi první co bych k tomu řekl, je to, že je to hrozná smíchanina všechno možnýho - ecchi, apokalyptický, akční, fantasy, drama, romantický, nadpřirozený, částečně filosofický, naturismus ad. Vše je tam jaksi zmíněno, ale nic z toho nemá jaksi úplně hluboké zpracování a proto to člověk ani nemůže nějak lépe hodnotit, protože každá stránka by si zasloužila delší zpracování, ale pak by z toho byl mnohem delší seriál. Na druhou stranu ale příběh není zrovna vábný, kdy konec je opravdu unikátní a nečekaný - kdy člověk si říká, zda tam bude něco po titulkách, co tomu dá nějaký smysl - jenže sice po titulkách tam něco je, ale smysl to má až tak hluboký, že není zjevně pochopitelný (i když ona deska a její pochopení snad mluví celkem za vše + ony slzy --- menší nápovědu dám v tom, proč se anime jmenuje a co znamená slovo Rewrite a pokud vás napadne označení síly Koutara, tak od koho tu sílu získal a tím pádem kdo jí dokáže lépe ovládat). Animace je celkem slušná - až teda na ty strnulé příšery - a je v tom vidět hrozně Grisaia. Co se týče hudby, tak se mi zdála celkem pěkná. ()

Moon hen / Terra hen (2017) (S02) odpad!

Popravdě jsem nečekal, že to bude mít pokračování, ale možná by bylo i lepší, kdyby opravdu nebylo a člověk měl ten mysteriózní konec z první série s otevřenými možnostmi. Zde se sice v prvních pár dílech dozvíme nějakou tu hlubší myšlenku ohledně světa a Kagari. Tím se nám rozhodně vysvětlí i ten konec, o kterém jsem už tušil, jak to bude. Bohužel druhá obsáhlejší část je pak naprosto katastrofa, kdy si autor naprosto pod sebou podřízl větev a opravdu nevěděl, co by z toho udělal. Nakonec je tak všechno naprosto nahodilé, nic se pořádně nerozvíjí a příběh přestává mít kompletně hlavu a patu. Nemusím ani zmiňovat naprosto nedořešené záležitosti jako původ Rewrite, Kashimu Sakuru a další několik věcí. Animace se drží na stejné úrovni, kdy opět máme naprosto okatě počítačově nepěkně vpraveny monstra a sem tam je animace taková strnulá. Po hudební stránce také není o co příliš stát. ()