Život primáře oddělení speciální diagnostiky se jednoho dne fatálně změní! Nesnesitelně pedantský primář Ondřej Frank je prvotřídní kapacita ve svém oboru. Pacienti jsou pro něj ale jen čísla a diagnózy, jejich osobní život ho nezajímá. To se mu stane osudné poté, kdy na jeho oddělení zemře jeden z pacientů. Okolnosti této smrti nastartují v jeho životě zvrat, díky němuž už nikdy nic nebude jako předtím. (TV Nova)

quokam

Na novackou produkci zcela vyjimecny pocin, ktery ma potencual stat se vlajkovou lodi. Peter B proste umi, umi tocit televizni veci, umi do nich vlozit presah, umi si vybrat kvalitni latku, herecky ensabl, vsechno spojit, vyladit. Jedine, co se da vytknout, je jakasi neoriginalita. Dr House uz tu jeden byl, Polda taktez. Odborny rozhivor hl hrdiny se sestrou nad zdrav stavem pacuenta byl prilis dlouhy, jehoz jedinny ucel bylo ukazat, ze proste je machr. Tomas M. hlavni roli dodava jak vousate charisma, tak hladce oholenou lidskou nadrazenost. Za mne na novackou produkci nezvyklych 80 proc s dvermi otevrenymi pro dalsi rust. ()

Dataminer

Seriál Chlap není nic víc, než lokalizovaný remake seriálu DOC - Nelle tue mani, u nás vedený pod názvem Návrat do života. Český producent neměl nakonec toto spojení odvahu přiznat, proto u nás DOC jen jako pracovní název a od původního názvu raději co nejdál k "Chlap". Tento seriál má svoji verzi i na Slovensku jako Druhá šanca. Každému mohu jen doporučit podívat se na originál, protože s kopiemi je to tak jak to s kopiemi bývá. ()

b.w.

Tak tohle vypadá po shlédnutí první epizody moc dobře... Těším se a doufám, že se Nova konečně vyhrabe z toho seriálového odpadu. :-) ()

luccyper

Nejsem zrovna fanynka Nováckých seriálů, ale uznávám, že tohle se povedlo. A hodně tomu pomáhá taky herecký obsazení. Snad si další díly udrží srovnatelnou kvalitu, zatím za plnej počet. ()

pachlmal

Už jméno režiséra napovídá, že se nebude jednat o nějaký béčko. A taky že jo! Rozjíždí se tady poměrně slušné sociální drama. Jak se muž vyrovnává se ztrátou paměti, poodkrývají se různá tajemství, další tajemství se jistě budou dále odkrývat a uvidíme, jakým směrem se seriál bude ubírat. ()

horskejvlk

Charismatický slovenský švihák s perfektní češtinou a jeho proměna v zatvrdlého cynického doktora a naopak je skvělá zahrál ji na Thálii. Pilot vypadá dobře, zdravotnické prostředí působí stejně cool na diváka jako prostředí špitálu v Nemocnici na kraji města v 70 letech. Scénář je důmyslný a skýtá napětí, herecké obsazení působí konečně svěže, žádná Ordinace ani modrý kód, naopak konečně vidím Jitku Ježkovou v sexy kožené sukni ala Office styl kdy k jejímu sexy hlasu, propůjčuje hlas i Jessice Albě, koresponduje i vzhled, jak příjemná to změna.Takto naposledy jsme ji mohli vidět velmi dávno v roli v malé epizodě kde hrála povrchní sexy zlatokopku a družku mafiána. Doufám že tento díl nebyl dramaturgicky vyčerpán a zbytek už pojede na setrvačnost, poděkování i za Jiřího Dvořáka v roli padoucha. ()

kreyson13

Viděl jsem kombinaci: Nova - seriál - primář a už se mi navalovalo 🤮 ale manželka mě ukecala, teda spíš mě přesvědčilo zdejší hodnocení fanatiků, co na to čuměli s předstihem na Voyo a zkusil jsem to a vono dobrý 👍 Super hlavní postava neznámej ksicht. Konečně žádnej Vetchý, Langmajer ani Čenský. Víc takových slovenských týpků! ()

romoren

Videla som úryvky slovenskej i pôvodnej (ita) verzie, táto česká sa mi páči jednoznačne najviac (stačí si porovnať záverečnú scénu s bazénom). Asi za to môže aj excelentné herecké obsadenie, ale aj nie až také umelé prostredie, výborná práca s kamerou a hlavne nádherná hudba, tie piesne ako aj kúsky skladateľa Jiřího Hájka mi hrajú v mobile pravidelne. Maštalíra na Slovensku veľmi dobre poznáme, som rada, že ho mali možnosť spoznať aj v Česku o niečo viac, jeho charizmu a nádherný hlas, ktorý našťastie nezanikol ani v češtine. Prišlo mi, akoby seriál vznikol vyslovene pre neho, uverila som mu všetko aj s navijakom. Páčili sa mi aj obe herečky (Ruzickova, Jezkova), pre mňa boli neokukané a hrali s veľkým citom. Rovnako ma zaujali aj mladé české talenty (Maximova, Nedbal). Samotný dej hodnotiť až tak nebudem, keďže je to prebratá vec, niekedy naozaj od slova do slova. Ale čo sa mi páčilo, bol úplný záver, ten si spravila Nova po svojom, dúfam, že preto, aby už ďalšiu sériu nerobila. Lebo hoci seriál za mňa nemal takmer chybu a Maštalíra by som v tejto roli pozerala donekonečna, nestojím o zbytočné naťahovanie, ktoré len uberá na kvalite, duplom, ak vzťahové veci boli všetky vyriešené, hoci možno nie úplne tak, ako by divák chcel. ()

petisebesta

no prostě doktor Sova je prostě doktor sova. Je to pěkně barevné a lesklé a takové seriálově zápaďácké.. ale pomalé Mirek Dušín by měl ze slovosledu radost. ()