Veľa šťastia, pán Veľký

• Česko Hodně štěstí, pane Veliký (viac)
Veľká Británia, 2022, 97 min (Alternatívna 93 min)

Nancy, učiteľka na dôchodku a vdova, túži po dobrodružstve, ľudskom prepojení a sexe. Dobrom sexe. Keď jej manžel žil, dával jej niečo, čo pripomínalo život, ale dobrý sex nikdy nebol v ponuke. Teraz má plán: do hotelovej izby si najme mladého sexuálneho pracovníka menom Leo Grande. (Forum Film SK)

mich.chudy

Zajímavá konverzačka na téma nesplněných přání, životních příležitostí a toho sexu. Našlo by se i něco o rodině. Příjemně to odsípá a to i když Vám není 60 a nejste žena. Scéna se servírkou je možná už trochu moc tlačení na pilu, ale jinak prima film na zamyšlenou. ()

cenitel

Musím uznat, nečekal jsem posl. 10min. Velký překvapení, vzhledem k tomu v jaké tónině se film nesl. Emma Thompson klobouček, vždycky to byla paní herečka na úrovni, že šla do toho, mega překvapení 💪 Zajímavý jak se 90% filmu odehrává v jedny místnosti a člověk by si řekl, to bude nuda, ale 2 lidi se bavili přesně o tom o čem kolikrát lidí spíše mlčí. Kdyby nebyl takový konec, čekal bych tu max. 55%😀 ()

ájulinka

Už hodně dlouho jsem žádnou recenzi nepřidala, ale po přečtení těch, co už tu jsou, jsem jednoduše nemohla jinak. Mám totiž dojem, že řada diváků vůbec nepochopila sdělení autorek. Totiž pokud napíšete "Fuj! Stará nahatá Thompsonová!" a podobné žvásty, pak vězte, že přesně pro vás byl tento film natočen! Žena v letech má také své potřeby a touhy, nechce být sama, touží po pohlazení, po lásce a ano, i po orgasmu a dost často po svobodě a sebevědomí, které po letech přizpůsobování se partnerovi, už ani nevědí, kde znovu hledat. A netýká se to jen jich - i mladé ženy, které ale nejsou společností přijímány jako krásné nebo přitažlivé, i ty touží po úplně stejných věcech. A samozřejmě - to samé platí i pro muže - i k nim se umí ženy chovat ošklivě, pokud je považují za nepřitažlivé, ačkoli mají to o něco snazší, neboť ženy dost často hodnotí jako přitažlivé i úplně jiné věci než je vzhled. Myslím, že tento, mimochodem skvěle řemeslně udělaný film, se právě snaží říct, abychom lidi nesoudili podle schránky, abychom na nich hledali to krásné, a minimálně, abychom se zdrželi nemístných komentářů na věk, či tělesné proporce. Proč bychom si měli navzájem zbytečně ubližovat, když je toho v životě i beztak tolik, s čím je potřeba se porvat. Emma Thompson je krásná žena, a to i v pokročilém věku, a její odvaha to ukázat světu je obdivuhodná! Kéž bychom chodili všichni pořád nazí, pak by to nikomu nepřišlo divné... ()

angelle

Myslím, že tvorcovia z tohto námetu vyčerpali maximum. Je to dobrý námet na malý film. Vedela by som si to predstaviť aj ako čistú komédiu, ale smutný nádych a sex je skrátka silnejšia kombinácia ako sex a komédia. ()

Iloveporn odpad!

Stará bréca a multi-culti kurva-boy. Celoživotní, uvědomělá svazačka Emma Thompson mi nebyla sympatická, ani v dobách kdy klátila pro role Kennetha Brahagha. Tím, že se po 60 polosvlíkne to fakt nevylepší. Studená jak psí čumák, pozérská jak novinářka ČT a vřelost dusíkového ledu. - Sere už to zadání "chuděra stará bréca neměla za celý život orgasmus, protože manžel..." Hé, hó. To je přesně čí chyba, že neuměla otevřít hubu a kváknout? To je vina manžela, že jí nepřečetl myšlenky? To je vina manžela, že ona předstírala orgasmy? - Pořád to samý "za všechno můžou chlapi." Je tomu 62 a pořád mentálka odmítající přijmout zodpovědnost sama za sebe. Mladej kurva-boy musí bejt barevnej, protože jsme proti rasismu. Jeden každej dialog zní vyumělkovaně, jakoby to ani nebyl kurva a stará kunčoftka. Celý to je falešný jak hity festivalu politické písně a dialogy o tom, jak si horníci v padesátých letech v práci řádně zarubali. Nefalšovaní gerontofilové ať si jdou na amateri.cz nebo na Only Fans Brigitte Macron. Co je pro normální lidi nechutný jim bude zase málo grafické. - Šílenej film. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů