Božské sousto: Mexiko

• Mexiko La divina Gula (viac)
Mexiko, 2022, 2 h 55 min (Minutáž: 27–33 min)

Réžia:

Juan Márquez

Kamera:

Carlos Correa

Memo Villegas

Vizuální pocta důmyslné mexické kuchyni i jejím svérázným lahodným chutím, na které váš žaludek asi nebude zrovna zvyklý. Velkolepá podívaná na téma jídlo. (Netflix)

Pethushka

Bože můj, to je šílenost. Až do nedávna jsem si stála za tím, že mexická kuchyně - tak, jak ji znám já - je celkem zdravá, založená na čerstvých, kvalitních surovinách, bez zbytečných dochucovadel. A pak přišly Heavenly Bites a dokonale mi moji povídačku rozmetly. Ano, vím, že Mexičani milují svoje limonádky extra velké, a že existují nějaké micheladas, po jejichž ochutnání jsem se rozhodla je do svého pitného režimu nezařazovat. Ale to, co jsem tenkrát pila - a myslela si u toho, jak to není šílené -, bylo proti tomu, co jsem teď mohla vidět, vlastně voda. Hodně zajímavý, ale taky trochu děsivý vhled do světa barevného, ale dost možná taky nejvíc nezdravého jídla, co se dá vymyslet. ()

Unclassified

Tento dokument vystihuje následovné: Celý svet si o Mexičanoch myslí, že majú nejaké iné a odolnejšie žalúdky. Ale nie je to tak. Oni si iba zvykli na chronickú gastritídu a na hnačky dvakrát do týždňa. Je to až desivé čo sme ochotní vytrpieť pre kus dobrého žvanca. ()

Bobek27

Ne všechny díly byly top, ale každopádně styl natočení a komentář byly super. Teď jdu Kronikáře tacos a to je jinej level! ()