Druhá řada seriálu Fukigen na Mononokean (2016) plynule navazuje na jeho poslední díl. Středoškolák Hanae Ashiya získal zpět schopnost vidět démony a mohl znovu začít pracovat jako asistent svého spolužáka Haruitsuki Abena, exorcisty a pána tajemné místnosti Mononokean. Ashiyovy výdělky jsou však nepatrné, přičemž jeho dluh Abenovi za to, že vyřešil jeho problém s chlupatým démonem pojmenovaným Fuzzy, je astronomický.
Abenově svéráznému nadřízenému, jednomu z trojice vládců podsvětí nazývanému Zákonodárce, se nahromadila úředničina a pozval si oba chlapce, aby ji udělali za něj. Kvůli slíbené vysoké odměně Ashiya přesvědčí Abena, aby práci přijali, čímž se spustí řetězec dramatických událostí. Ashiya neplánovaně potká dalšího z vládců podsvětí zvaného Soudce. Na jejich střední školu přijde špion z podsvětí. Fuzzy je nespravedlivě uvězněn. Třetí vládce podsvětí zvaný Vykonavatel, který nenávidí lidi, Ashiyu téměř zabije. Ashiyovi je zakázán vstup do podsvětí. Ukáže se, že Ashiyův zmizelý otec měl něco společného s démony a podsvětím. Abeno ukradne v podsvětí přísně tajný spis. Dozvíme se, že když byly Abenovi tři roky, nepřišel ho ve skutečnosti navštívit jeho otec, ale... Navzdory všemu zmíněnému však Ashiya a Abeno dál normálně chodí do školy, pomáhají démonům a posílají je zpět do podsvětí a jejich vztah se pomalu mění ze vztahu šéfa a podřízeného na přátelství. (bergenia)

Jeoffrey

Zrovna když to začalo být zajímavé, tak je konec... Na druhou stranu když si vezmu, že mě začátek druhé série vůbec nechytl a já se musel v určité části do dalších dílů nutit... Zkrátka prvních pár dílů pro někoho jako já za moc nestojí, přemýšlel jsem, kdy se z téhle pro mě po první sérii "béčkové napodobeniny Natsumeho knihy přátel" stalo shoujo a proč je tu najednou tolik nových bishíků a jestli jsou ti "Vykonavatel" a "Spravedlnost" (někdo to překládá i jako "Soudce") pro děj nějak důležití a vůbec kam se celý ten děj prvních pár dílů ubírá. Nebavilo mě to, to sympatické o pomáhání démonům, ten příjemný pocit z dobrého skutku, nebo povedeného krátkého příběhu, byl v prvních pár dílech naprosto pryč a já se tu patlal v nějakém divném dramatu a řešil věci, které pro mě nebyly zase až tak zajímavé. Zhruba někdy v půlce se to ale zlomí, přijde i nějaký ten díl, kdy se opravdu hlavně pomáhá a kdy to má zase ty kvality (i když tady stále béčkové), které mám tak rád třeba už u zmíněného Natsumeho. A pak přišlo příjemné překvapení, když vytáhli autoři novou zápletku o Ashiyovic rodině a mě to konečně chytlo. Sice je to zase tak trochu jako "záhada kolem Natsume Reiko", ale provedení tu není špatné a Ashiya Sakae jako postava vypadá zajímavě. Dovedu si sice docela dobře domyslet, kam tento příběh teď povede, ale ta cesta nevypadá vůbec zle a tak i když tady jen zopakuji stejné hodnocení jako v první sezóně, tak na další díly se teď i trošičku (ale vážně jenom malinko) těším. 5,5/10 ()