Kto prežije - Winners at War

(séria)
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2020

Kdo přežije slaví 20. narozeniny, a proto přichází s jubilejní 40. sérií. V té se vrací dvacet soutěžících, kteří už svůj vrchol zažili a účast v této sérii si museli pořádně zasloužit. Příchází totiž 20 bývalích vítězů, kteří chtějí dokázat, že jsou nejlepší a znovu vyhrát. Jako motivaci mají dvojnásobnou výhru – poprvé hrají o 2 miliony dolarů. Vrací se i kontroverzní ostrov Pokraj vymření, díky kterému se v případě vyřazení mohou vrátit do hry a tentokrát nebude tajný. Který trosečník nakonec přelstí, přehraje a přežije všechny soutěžící a získá výhru dvou milionu dolarů? (Zix.)

stow

Séria plná víťazov je rozhodne turbulentná. Zatiaľčo hype okolo série bol pred jej premiérou právom veľký, séria úplne nedala to, čo sľubovala. Zvučné mená síce makali na tom, aby urobili veľké hráčske ťahy, ale napriek tomu tu čosi nefungovalo. Možno to spôsobilo menej súťaží oproti skorším sériám, možno je to súhra náhod, ktoré hru občas kazili, možno je to covid, ktorý neumožnil sériu uzavrieť klasickým „Reunion“... A možno sa Survivor už sám vyčerpáva. Občas chýba možnosť vytvoriť si k hráčom vzťah, kde na úkor kmeňového života sa väčšinou preberá len taktika a „šokujúce“ ťahy. Napriek tomu všetkému bolo fajn vidieť víťazov a ich staro nové prístupy k hre a že nikto z nich to nevzdal bez boja. ()

Mallorca

SPOILERY. A je konec. Epické zakončení celého pravého Survivora (frašky co přichází po téhle sezoně už sledovat naehodlám). Krásně rozloučení se s 20 z nejlepších hráčů, kteří kdy hráli je plné nostalgie a první díl, kdy člověk vidí všechny ty legendy z různých období spolu, je asi nejhezčí moment z celé řady. Bohužel to největší nadšení ze mě vyprchalo těsně před sloučením, kdy jsou zároveň vyřazeny dvě královny Survivora:  Parvati a Sandra, což mi přijde docela symbolické (ale smutné). Hra je potom i tak docela dobrá, i když Tony a Sarah ji mají prakticky celou dobu pevně v rukou a vítěz je tak zasloužený (zajímalo by mě, kdo by vyhrál, pokud by byli se Sarah ve finále oba). Množství twistů je sice debilní, ale ani tak nemůže zkazit skvělý zážitek z toho castu. Edge of Extinction je stejně debilní nápad jako poprvé, ale uznávám, že bylo pěkné vidět všechny vítěze celou dobu. Natalie je sice jedna z mých favoritek, ale jsem rád, že nevyhrála, protože by to bylo hodně nefér. Aspoň ale přinesla drama do posledního dílu, protože byla (spolu s Michele) jediná, kdo se pokusil vzdorovat Tonymu. Je velká škoda, že starší vítězové skončili tak brzo, protože jsem se na ně těšil nejvíc, ale i tak jsem si sezónu užil. A teď už můžu podruhé zkouknout nejlepší řady jako Mikronésii, Pearl Islands, Heroes v Villains nebo Kambodžu. Taky se těším na zkouknutí řad, které jsem napoprvé možná dostatečně nedocenil, jako třeba Panama nebo Čína. ()

Zagger

tohle byla fakt jizda, jedna z nejlepsich sezon radicim se k tem par kvalitnim cca 10 let nazpet... Po delsi dobe, vyprovokovany neumetelskym CZ survivorem, jsem obhlid, ktere ze serie jsem nevidel, a prekvapen vyrocni serii jsem zfouknul na jeden zatah vsechny dily. Tady to jeste moc neni, ale pozdejsi serie uz se zacinaji mrvit kytovci, petry bezruci, pulka chlapu jsou geh a jedna, vcelku sympaticka kravka vytahla znicehonic na tribal council race card wtf (s42) ()