Kto prežije - Island of the Idols

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2019

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Rob Mariano

Kdo přežije přichází už s 39. sérií. Tentokrát nám nabídne dvacet nových trosečníků náhodně rozdělených do kmenů Vokai a Lairo.  Novinkou série je Ostrov symbolů, ze kterého budou nováčkům radit a dělat mentory legendární hráči této show a bývalí úspěšní vítězové - Sandra Diaz-Twine a "Boston" Rob Mariano. Kdo všechny ostatní soutěžící přelstí, přehraje a přežije a jako odměnu získá milion dolarů? (Zix.)

Havaj8

Za poslední roky jedna z nejhorších sérii všech dob. Od začátku tam nebyl od pohledu nikdo, komu bych vyloženě fandil, na základě sympatií. Oni tam opravdu vzali ten největší odpad, co dosud nedostal šanci. Postupně si tam člověk někoho našel, ale opravdu jeden z mála kdo stojí za zmínku, je Elaine, která byla prostě taková správná. Co vám nejspíš utkví napořád jsou zásahy produkce a aféra kolem Dana, v tu chvíli si uvědomíte, jaký témata jsou V usa na programu dne a možná je i fajn že se k tomu vyjádřili. To, v co se to potom zvrhlo už byl extrém. Ostrov symbolů v podobě Robba a Sandry nebyl úplně špatný nápad, neměl jsem s tím problém, ale na druhou stranu nic zásadního. Vypíchnu pár jmen, Karishma = naprostá ovce, Noura = šílenec. Co se týče finále, tak jeden z nich neměl žádnou šanci, to všichni víme. Ani jeden z nich nebyl kompletní hráč, každý měl jinou strategii, já bohužel uznávám spíš tu druhou, která na vítězství nestačila. Už jenom tak finalová kmenovka to zakončila na úrovni celý série. Zklamání a zároveň natěšenost na jubilejní 40. sérii. ()

Djoker

Spoilery. V rámci Survivora jsem nikdy nedal méně než dvě hvězdy. Před lety tuto laťku nastavilo tragické Thajsko a i pro retardované série tak nebyl problém ji přeskočit. Kromě klasických neduhů posledních let však tentokrát dorazili i komisaři z MeToo a bylo nutné skákat, jak oni pískají. Došlo tedy k povinně sehraným scénkám, při jejichž sledování muselo být trapně i Probstovi. Mělo jít o vážné memento, ale zároveň to bylo zlehčováno a popíráno. Všichni se do toho zamotali a vše přestalo dávat smysl. Boston Rob a Sandra měli být oživením, rád jsem je viděl, ale jejich poradní okénka byla zbytečná. Jediného hráče jsem si nezapamatoval jménem. Vyhrál nevýrazný učitel. Prostě nuda. Favorit: nikdo, Oblíbenci: nikdo. ()

Larushka

Spoilery: Hm, zapomněla jsem napsat komentář. Hodně mě bavily komentáře Roba a Sandry na kmenovkách. Jinak ale Island of the Idols zněl jako zajímavý nápad, ale radši bych se vrátila k "běžnějšímu" formátu. Jó, už si vzpomínám, tohle byla ta série, kde se mi dělalo fyzicky špatně. Hnusná aféra okolo Dana, do toho Missy a Elizabeth. Určitě jsem team Janet. Ale přeju všem hodně štěstí, ať se z toho oklepou a svět je nevnímá jen jako padouchy. Nekoukalo se na to příjemně. Hodně mi vadila Karishma. Idol nullifier je instantní peklo. Oblíbenci: nejdřív Missy, a to je asi všechno. ()

campix

Bez spoilerů to asi nepůjde. Opravdu mě mrzí, kam se tahle reality show dostala. K jakému bullshitu se snižuje a vlastně to reflektuje dokonale jak je na tom spotřebitelská báze v USA, které stále klesá a tvůrci se tomu snaží zabránit. Kvalitativní pokles je viditelný už dlouhou dobu a je stále více markantní. Cast je opět docela dobrý, ale otázka je jestli to jsou ještě hráči nebo herci, protože nelze už odhlížet od faktu, že všichni vědí, kdy a jak co zahrát, aby to bylo co nejvíce efektní. Kdo potřebuje imunity, tak jí najde, nebo mu jí někdo předá v brutálně taktickém tahu. Kmenovky už nejsou nikdy jednoznačné. Jede se blindside za blindsidem. Téma sezóny je úplně debilní a Island of the Idols, kde je Rob a Sandra, tak je úplně debilní. Nebudu se dál rozčilovat. Tak jako tak jsem to opět dokoukal. Příští sezóna je Allstars, na tu se těším, ale tím to pro mě asi končí. Tohle už jde mimo mě. ()

Mouchal

Nebudu plácat moc vět. Jedná se o podprůměrnou sérii, kterou si zapamatujeme možná spíš kvůli aféře ohledně Dana než kvůli zdejším soutěžícím. Missy a Elizabeth ukázaly svůj charakter, když se zachovaly jako totálně vymletý pipky. Ke konci začal hrát Dean, ale jinak slabý. Moc se nehrálo a ikdyž padaly blindsidy sem a tam, nebylo moc komu fandit, takže ani nemrzely. Rob se Sandrou příjemné zpestření, ale ke konci už hráči měli až moc komfortu. Favoriti: Dean, Elaine a svým způsobem Noura. Antifavoriti (soutěžící, co mě neustále vytáčeli už jen jejich existencí): Karishma!!!, Vince, Missy. 55% ()

• Vince Moua je první soutěžící, který má předky z málo známé etnické skupiny Hmongů. (Zix.)
  • Dan Spilo je první diskvalifikovaný hráč produkcí v historii show. (Zix.)
  • Karishma Patel je první indicko-americká soutěžící ve hře. (Zix.)