Kto prežije - Game Changers

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2017

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Ozzy Lusth, Andrea Boehlke, Brad Culpepper

34. řada fenoménu Survivor (Kdo přežije) zavádí 20 soutěžících do série, kde již počtvrté dostanou šanci trosečníci, kteří již alespoň jednou v této nejnáročnější reality show na světě hráli, a již potřetí se fenomén Survivor stěhuje na Fidži (souostroví Mamanuca). Všichni hráči, kteří zde působí, mají jedno společné, a sice to, že svou hru dokázali v průběhu pobytu na ostrově výrazně pozměnit (jedná se o tzv. "Game Changers"). Který z trosečníků v této sérii přežije, přelstí a přehraje 19 hráčů, kteří již ví, jak to v soutěži probíhá? A komu nestárnoucí Jeff Probst nezhasne pochodeň a zároveň předá výhru 1 milion dolarů? (Radim1.)

Teachman

34. série - oblíbenci - Zeke, Cirie a Sarah. Až v této řadě jsem plně docenil dřívější hru Sandry a pochopil jsem její strategii. Poslední přeživší této nepředvídatelné řady mi udělal radost, jelikož jsem mu fandil od první epizody této řady. ()

Zix.

Hlavní problém týhle série je, že přišla moc brzo po povedeným Kdo přežije - Cambodia – Second Chance (série) (2015)  a příšerný casting. Podle názvu série tam měli být legendy a né hráči, který nic nedokázali a měli skončit v zapomnění - Hali, Sierra, Brad, Debbie, Tai a další. „Úplně nečekaně" většina z nich samozřejmě nepředvedla nic. Na začátku sledujeme nudu jak tyhle marný hráči vyřazují všechny hráče, kteří něco v minulosti dokázali nebo si po pouhých 2 prohraných soutěžích vytáhli špatný šátek. Po sloučku je to o trochu lepší, ale vadí mi hráči kteří tam zbyli a jak si hrajou na borce, že opět podrazili Ozzyho, který to zase jak největší idiot nečekal. Jediným plusem nový formát finále, sem vyjímka který se líbí a dál je zasloužená vítězka Sarah, která mě jediná mile překvapila a předvedla slušnou hru, která se možná opravdu trochu podobala jejímu spoluhráči Tonymu. Touhle sérií taky bohužel začala éra, kdy Survivor není o schopnostech soutěžících, ale spíš jako loterie, kde rozhoduje spousta nesmyslných výhod. To jak nebo proč odešli Cirie a Malcolm je ostuda a výsměch těm hráčům. Proto tuhle sérii nebudu mít nikdy rád. ()

Dusty56

Ze začátku luxusní série, protože nejsilnější hráči se vyřazují navzájem, bohužel hlavně mý oblíbenci a kvalita řady po vyřazení nejsilnějších hráčů dost klesla. Co se mi nelíbilo, bylo neustálé promíchávání kmenů, díky kterým největší hrozby a tedy nejlepší hráči prostě neměli šanci dožít se sloučení - jednou se museli dostat do menšiny a pak byli jasný, že půjdou jako první, což z dlouhodobýho hlediska pro kvalitu řady není dobré. Oblíbenci: Tony, Malcolm, J.T., Sandra, Sarah, Andrea, Ozzy. ()

Vassa91

Jsem překvapený na množství negativních komentářů. Ano, cast mohl být lepší. Na druhou stranu si myslím, že je to dost subjektivní a celkově mi to přišlo dobře vybalancované - osobně mám hvězdné série rád. A náramně jsem se bavil. Spousta twistů, výhod, zvratů, velmi zajímavých kmenových rad. Co víc si přát? No, jedna věc mě napadá, ale ta už asi splněná nikdy nebude a Ozzy to asi nikdy nevyhraje :-D ()

K4sum1

** SPOILERY ** Jedna z nejlepších řad, která měla snad nejvíc šokujících a zábavných kmenovek. Nejoblíbenější hráči sice vypadli dost brzo (čest výjimkám, jako legenda Cirie, která je fakt smolařka, co se týhle hry týče - DEJTE UŽ JÍ SAKRA TEN MILION!), ale díky zajímavým tahům to vůbec nevadilo. Michaela opět pobavila. Asi nejvíc, když si na kmenovky tahala jídlo a pití a její Ponderosa je jedna z nejlepších, co jsem viděla. Sandra opět nezklamala, hlavně to, jak vylízala cukr a dostala tak ven J.T.ho. Bohužel 2 promíchání jí stáli hru. Andrea se Cirie opět takticky čarovaly a Tai zas vybral všechny imunity. Vítěz 5*, protože je opravdu potají všechny ovládla. ()

Mallorca

SPOILERY. Poprvé za 34 řad výrazněji nesouhlasim s celkovým hodnocením série. Přestože jsou obecně Game Changers hodnoceni dost špatně, mně tahle sezona přišla skvělá a rozhodně ji doporučuju. Ano, chápu že při pohledu na název série a obsazení je hodně lidí zklamaných, taky jsem byl. Když se ale přenesete přes to zklamání, že jste očekávali sérii plnou legend a místo toho jste dostali mix několika legend, několika potenciálních legend a mnoha obyčejných až nevýrazných hráčů z posledních řad, můžete si užít "obyčejnou" navrátileckou sérii i tak. Těch několik legend to hned od prvního dílu pořádně nakoplo, úvodní souboj Sandry s Tonym byl epickej. Ironií je, že Sandra toho podle mě v téhle sezoně udělala víc, než za celý svoje dvě sezony který vyhrála a i když byla pěkně namyšlená, na což koneckonců má právo, bavila mě a fandil jsem ji. Po odchodu legend (Sandra, Ciera, Malcolm...) a sloučení to trochu ztratilo šťávu, i tak jsem se ale nenudil. Sarah je určitě dobrá vítězka, hrála moc dobrou sociální hru. Hrozně líto mi bylo Cirie, která zase hrála výborně, zase byla tak blízko tomu konečně vyhrát a zase vypadla kvůli okolnostem, který nemohla ovlivnit (jako v Mikronésii, kde z plánované finálové trojky museli kvůli několika evakuovaným udělat final two) a pro mě je nejlepší hráčkou, která nikdy nevyhrála. Za zmínku ještě stojí JT, který by podle mě udělal nejlíp, kdyby se byl býval po Tocantins už nevracel - pokaždé když hraje znova dost znevažuje svoji první dokonalou hru naprosto nesmyslnými tahy. Oblíbenci jsou pořád ti stejní jako v jejich předchozích řadách: Cirie, Andrea, optimistická Aubry, Malcolm, Ciera, tentokrát i Sandra. Neoblíbenci: střihem extrémně protěžovaný Zeke, Michaela, na nervy mi lezl i Tai. 3 poznámky na konec: Už je tu moc výhod a skrytých imunit a přijde mi smutný, že si z toho tragickýho vyloučení Cirie, která byla jediná pro kterou mohli lidi hlasovat (i když žádný hlas nedostala) nevzali producenti ponaučení a místo toho v dalších řadách stále dávají přehnaně moc twistů a výhod. Moc se mi nelíbí nový formát finálové kmenovky, přišlo mi lepší když každej porotce dostal prostor a čas kdy sám mohl zpovídat finalisty. Nejsem fanda ani "živých kmenovek", poprvé to sice bylo atraktivní, ale když si několik kmenovek po sobě začnou něco šeptat do ouška, ztrácí to na poutavosti. ()