Kto prežije - Jeden svět

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2012

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Bill Posley, Chelsea Meissner

Čtyřiadvacátá série Kdo přežije se natáčela na ostrově Upolu, tedy na stejném místě jako předešlé řady Samoa, Heroes vs. Villains a South Pacific. Novinek je zde hned několik. Za tu nejvýraznější můžeme považovat to, že hráči budou rozděleni do 2 týmů a to do mužského (Manono) a ženského (Salani). Navíc budou oba kmeny žít společně na jedné pláži. K dispozici budou také dvě skryté imunity, každá bude určena jednomu kmeni. Pokud některý soutěžící najde imunitu konkurenčního týmu, bude muset do nejbližší kmenové rady předat sošku někomu z druhého týmu. V této řadě též nebude Ostrov vykoupení, který nahradí soutěže o odměny. Kdo přežije všech 39 dnů a stane se tak vítězem miliónu dolarů? (Deco.20)

Tom Riddle

OBSAHUJE SPOILERY Od dob Mikronésie to jde se Survivorem nějak z kopce. Sem tam se najde vcelku fajn nováčkovská řada (jako třeba Gabon, I ♥ Sugar), ale pokud nejde o All Star řadu (protože Heroes vs. Villains jsou vpravdě vynikající), je to už nějak vyčpělé a zdaleka ne tak vzrušující, jako bývalo. One World na tom příliš nemění. Balancuje na ostré hraně 3 a 4 hvězd, rovných 70 procent, a zaokrouhluji na čtyři jen díky velice uspokojivému konci, dost možná tomu jedinému, díky čemu není One World záležitost na jednu dvě hvězdy. Tvůrcům docházejí nápady, přesto se snaží kdovíproč přijít s něčím novým, i když fandové jsou velice hlasití ohledně toho, že by rádi oldschool sezónu osm na osm hráčů, žádné triky, žádná tajná imunita... No, producenti se aspoň po dvou posledních řadách zbavili příšerného nápadu Redemption Islandu a přišli s jedním vcelku zajímavým. Jeden svět značí oba kmeny žijící na stejné pláži, čili umožňuje neustálou interakci mezi všemi soutěžícími. Po vzoru Amazonu a Vanuatu přišlo rozdělení na mužský a ženský kmen, a nějakým zázračným způsobem už potřetí drtivě dominovaly ženy. Kamenem úrazu One Worldu je bohužel špatný casting, kde jen velmi malé množství lidí má nějaký hráčský potenciál (Kim, Colton, Sabrina) a většina míst byla prostě obsazena lidmi, co si pomalu nedají dvě a dvě dohromady (Kat, Chelsea, Christina, Leif, Tarzan a vlastně i všichni ostatní chlapi). Tři strategičtí hráči v jedné sezóně není zase tak extrémně nízké číslo, v Redemption Islandu jich bylo zřejmě ještě míň. S ohledem na fakt, že dva dominantní hráči, tedy Colton a Kim, stáli v opačných týmech, mohlo by se schylovat k epickému duelu (a tím myslím skutečně epickému, ne jako nějaká směšná fraška typu Coach vs. Ozzy, kteří musejí být každému fandovi Survivoru už pro smích), zasáhla ovšem vyšší vůle a odstranila skutečně padoušského Coltona předčasně ze hry kvůli zdravotním důvodům. Veliká škoda, protože dokud byl Colton ve hře, jakkoli odpudivý a pro většinu asi otravný a opovrženíhodný, věděl, jak se hraje Survivor, skutečně bavil a byl taky jedinou konkurencí Kim. Po jeho násilném rychlém odchodu už jsme se dočkali jen předvídatelné série "blindsidů" a skutečně precizní hry Kim, která byla zaslouženě korunována. Ve výsledku se One World zapsal do historie Survivora dvěma věcmi. Ubervillainem Coltonem a ultimativně dominantní ženskou vítězkou. Obojí je fajn, ale na víc než 70% to fakt nestačí. Mimochodem kdo dává Redemptionu hodně a OW je podle něj slabota, je pokrytec, protože obě řady jsou prakticky totožné. Vítěz: 5* - fyzická, strategická i sociální dominance v jednom balíčku, stejně jako BR sice proti bandě ovcí, ale hned napoprvé. Oblíbenci: Kim Spradlin, Colton Cumbie ()

juta

Spoilery v komentu! Ještě před shlédnutím této řady jsem se podíval na obrázky jednotlivých soutěžících a podle nich jsem si řekl, že v této sérii se mi budou zamlouvat Kourtney a Bill a že nebudu mít rád Coltona a Aliciu a nakonec to tak skutečně bylo. Oblíbení hráči: Bill, Kourtney, Kim, Chelsea, Troyzan Neblíbení hráči: Colton, Alicia. Podle hodnocení především mých oblíbených uživatelů na čsfd jsem se opravdu bál, že tato řada bude totální propadák (že vyhraje buď Colton nebo Alicia, či slabší hráči jako Christina nebo Tarzan), ale nakonec byla docela fajn. Byla to série, která měla hodně hráčů, kterým se dalo fandit a na druhou stranu tu byli i ti, které jsem začal nenávidět a to především Coltona. Nechápu jak někdo takový tam dělal takové věci. Z jeho chování mi bylo opravdu na blití, naštěstí ale karma zapracovala. :-) Dále to byla řada, kde vítěz si to opravdu zasloužil. Jel od začátku na plný kule, vyhrával soutěže a určoval jak se hra bude vyvíjet dál a já mu postupem času začal fandit, takže zase vyhrál někdo, komu jsem fandil. Škoda že tam moji oblíbenci jako Bill a především Kourtney nevydrželi déle. Dále to byla řada, kam se do finálové trojky nedostaly lidi, kteří by si případnou výhru nezasloužili, kteří se celou dobu vezli nebo byli směšní. Takže tohle rozhodně není špatná řada, jsou horší, ale samozřejmě i lepší. ()

MMR

Tak po sedmém dílu jsem to nevydržel a ohodnotil. Ano, jedná o nejslabší řadu... Poprvé se stalo, že jsem od začátku nikomu nefandil a nudilo mě to. Po 6.díle jsem se zhrozil, ale doufal, že mě další díl překvapí. Marně. Nudné dotlačení až ke kmenovce s předem známým koncem? To je přesně to, co jsem si nepřál. Už aby byl konec... ()

KajusaK

Podle mě velice skvělá série, která si 5* zaslouží jednoznačně. Ostrov vykoupení mi vůbec nechyběl, ale trošku mi chyběla úvodní část "titulky". Hudba byla podle 27. série opět propadák. Fandila jsem samozřejmě ženskému kmeni Salani. Tentokrát tam byla spousta lidí co mě nezajímala a vůbec jsem si jich nevšímala.Celou sérii v podstatě ovládala Kim. Trosečníci: Bill - moc dlouho si tam nepobyl, ale vtipný stand up komik. Colton - rozmazlený blbeček o kterém bych mohla napsat asi 500řádků ale žádnou pozitivní věc.Rasista, který ani omluvu na Reunionu nemyslel vážně. Opravdu mě naštval! Tarzan - slabší hráč, který byl rád že je. Jeho scénky s manželkou byly vždy velmi dojímavé a jeho slovní zásoba byla prostě úžasná :))..Jonas - nelíbily se mi jeho poznámky v pozadí o tom jak ovládá hru (naivita v plném proudu), ale když už jim vařil tak ho vyhazovat tak brzy nemuseli..Leif - jediný muž, kterému jsem tam fandila. Silný, občas vtipný, vypadnout si nezasloužil. Troyzan - silný hráč, který to mohl dotáhnout dál, ale už neměl kam utéct. Alespon neodešel z imunitou v kapse. This is my island :)).Alicia - asi nejspornější ze všech soutěžících. Ze začátku jsem ji nemohla ani čud, když se spolčila s Coltonem, tak jsem z ní málem zešílela. Postupem času negativita k ní odpadávala a jen jsem se smála, jak tvrdila, že vše ovládá.Poslední dny mi nevadila už vůbec a vypadnutí jsem jí nepřála.Měla hodně pěknou řeč na Reunionu co se týče Christiny. Chelsea - naprosto zbytečná, slabá, vezla se díky druhým hlavně Kim, jinak by vypadla mnohem dříve. Její urážky na Tarzana byly občas také už dost protivné. Christina - chudina, která skončila v kmeni s Coltonem a Aliciou a schytávala to ode všech zleva zprava. Strategii asi moc velkou neměla, ale nikomu nic také neprovedla.Měla jít do 3ky místo Chelsie.Monica - pro mě jednoznačná volba komu fandit! Znám ji ze série 27, kde byla tedy mnohem silnější a strategičtější, ale tady podle mě vypadla doost zbytečně díky Coltonovi. Sabrina - nenápadná, nikomu nic neprovedla v podstatě se jen vezla, ale sympatická, a zasloužila si alespon těch 100 000 dolarů na konci. Vítězka Kim - fandila jsem ji odzačátku, když vyhodili Monicu tak pro mě byla top 1. Výhru si rozhodně zasloužila, celou sérii řídila ona, strategii měla, vyhrála 4x imunitu. Ty její oči byly opravdu něco..Kat - :D) z 27. série jsem ji neměla ráda, časem mě to přešlo a občas jsem se i zasmála. Její řeč na poslední kmenovce byla dost dojímavá. Silná mi moc nepřišla na to že měla 22 let ale to asi bylo i skrze to srdce..Tímto bych celou sérii uzavřela..Bye :)) Kim :)) ()

fixaman

Konečně.. Posledních 5 řad bylo naprosto tragických a já už si vážně říkal, že zlaté časy Survivoru jsou za námi.. A pak se objevil Colton.. Myslel jsem, že v týmu mužů nepřežije první kmenovku, ale ten týpek prostě válí.. Je to totální puppet master, který ovládá úplně všechny a mě z nějakého zvráceného důvodu hrozně baví, ačkoliv v reálném životě bych mu asi měl chuť dát pěstí.. ()

• Jedná se o první sérii, ve které žili účastníci na jednom ostrově. Každý kmen měl svůj tábor. (slatkac)
  • Leif Manson je první liliput ve hře, jeho nemoc je jinak zvaná nanismus. (Zix.)