Kto prežije - Série 43

USA, 2022

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor)

FeriusParfax

Spoiler. Trošku jsem se zhlédnutím váhala. A to jen z důvodu, že jsem předtím viděla českou verzi Survivor. Zkoukla jsem 3 díly a bylo mi za soutěžící a celou soutěž trapně. Nechápala jsem, co na tom všichni mají a co se jim celkově na těchto hrách o „přežití“ líbí. Potom jsem ale viděla tuto sérii. Mé první seznámení s pravým Survivorem. A bylo to jako 100 a 1. Nadchlo mě to a ihned jsem poznala, že mi asi vnikne nová závislost. Ze začátku mi soutěžící dost vadili. Postupně jsem si na ně začala zvykat a měla favority. Samozřejmě jsem nemohla být objektivní, když jsem si tady z komentářů, kde někdo neupozorní na spoiler (ne, že bych si to jako zvědavá ženská i tak nevyhledala) přečetla, kdo vyhraje. Konečné proslovy mě moc nebavily a už jsem u nich usínala. Musí se nechat, že mluvit umí amíci fakt dobře. S konečnou trojicí jsem byla celkem spokojená. Výhru bych tedy zcela jistě použila jiným způsobem, protože se přiznám, že charita není mé hobby, ale každý má prostě svůj názor, vize, přesvědčení. To ho jen šlechtí. Líbilo se mi taktizování, hodně dějových zvratů a chytrých kroků ke zničení ostatních soupeřů (viz Jesse). Soutěže byly hodně nápadité, originální a zábavné. Dobře jsem se ve všem orientovala a chápala většinu rozhodnutí. Oblíbenci: Cody, Owen, Gabler  Neoblíbení: Eli, Karla, Janine  Neutrál: Cassidy, Ryan, Jesse ()

Frajer42

Spoilery! 43 sérií je holt 43 sérií a tak není divu, že jsem vítěze správně odhadl asi po 3 minutách. Konečně docela solidní výběr soutěžících, kteří předváděli slušnou show. Dalo se tam najít lidi, kterým člověk trochu fandil. Buzeranti a lesby tentokrát byli docela normální lidi a neměli moc potřebu mě se svojí orientací celou dobu obtěžovat. [75 %] ()

Trixinka

SPOILERY.... Průměrná řada, kterou potápí příšerně nezajímavý casting (čest výjimkám). Do sloučení kmenů to byla velká nuda a šeď, při a po sloučení už to začalo mít trošinku větší grády :) Fanoušci tématiky LGBT, rasové identity a různého náboženství byli asi zklamáni, naštěstí pro mě pouze pár informací o tom kdo je a není homo. Hurá :) V rámci vyřazování se v této řadě najde pár zajímavých podrazů a překvapivých zvratů (vyloučení Jamese, Codyho), a světe div se i ideálně zahrané některé výhody. Co jsem ovšem moc nepochopila celou dobu, byl ten fakt, že všichni cítí potřebu se se vším svěřovat. Někdo najde výhodu nebo imunitu, a ne aby byl zticha a měl tajemství, ne, hnedka běží to každýmu vyslepičit. Nechápu takové jednání, pak každý ví co kdo má nebo nemá, a výsledné překvapení je  pak nulové. Nicméně absolutní zklamání se u mě dostavilo v podobě finálové trojice. To jako vážně, tihle tři? Gabler vezoucí se s davem, Cassidy přisátá na Karle a Owen, který byl celou dobu úplně mimo dění? Neuvěřitelné, co je schopen novodobý Survivor vyprodukovat. Doktor Gabler byl sice sympaťák, a přála jsem mu úspěšnou hru s vítězným koncem, ale to, jak se k výhře dopracoval byla hodně velká bída. Nejlepšími hráči celé série byli Karla a Jesse (výhru jsem mu nepřála - nesnáším tyhle ufňukané, dojímavé, polepšené týpky), nej sympaťák jednoznačně Cody a největší bojovníci v soutěžích Noelle a Karla. Za zmínku ještě stojí věnování výhry na dobročinné účely, to klobouček dolů. Celkově se jedná o lehce zapomenutelnou řadu, ze které vám moc zajímavých momentů v hlavně neutkví. Oblíbenci - Karla, Noelle, Cody, Gabler ; Neoblíbení - Cassidy, Owen, Jesse, James, Jeanine ()

Teachman

43. série - oblíbenci - Geo, Karla a Jesse. Vítěz této sezóny pro mě byl nepříjemným překvapením, protože si to ani jeden z finálové trojice podle mě nezasloužil. Finalisté pro mě byli spíše zklamáním. Opravdoví vítězové podle mě skončili na pátém a čtvrtém místě. Šlo o průměrnou sezónu, která mohla mít více "velkých" tahů. ()

Zix.

Lehce nadprůměrná série, která ze začátku tolik nenadchne, ale po sloučení se to slušně rozjede. Jen to trochu kazí slabá finálová trojice. Chápu že úplně mimo nebyli a nějaký vliv Gabler s Cassidy měli, ale moc nemusím tyhle hráče, kteří nejsou tolik vidět. Hráč série je bez debat Jessie,to jak získal bez sebemenší námahy 2 HII nebo jeho tah na Codyho je legendární.  Dál mě moc hráčů nezaujalo, ale za řeč stojí Noelle, Cody nebo Sami. ()

• Noelle Lambert přišla v 19 letech při nehodě o nohu, přesto byla úspěšnou atletkou a soutěžila na paralympijskych hrách v Tokiu. Je také třetí účastníci bez nohy v tomto pořadu – po Chadovi Crittendenovi z Kdo přežije Vanuatu (2004) a Kelly Bruno z Kdo přežije Nicaragua (2010). (Zix.)
  • Jesse Lopez byl v mládí členem gangu a kvůli tomu byl umístěn do nápravného zařízení pro mladistvé. Od návratu z něj úspěšně studoval a vedl běžný život s rodinou. (Zix.)
  • Jedná se o dvanáctou sérii odehrávající se na Fidži a o jedenáctou v řadě. (Zix.)