Ikony Kamila Střihavky - Série 3 (2024) (séria)

Vladimír Mišík (S03E08)

(epizóda)
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2024, 27 min

Réžia:

Miloslav Levek

Kamil Střihavka (sprievodca), Vladimír Mišík

Vladimír Mišík je česká beatová legenda. Tento zpěvák, kytarista a textař je zakládající člen skupin The Matadors, Blue Effect a zakladatel rockové skupiny Etc... Přesto, že ukončil jakékoliv živé vystupování, je tento legendární umělec stále hudebně aktivní. V současnosti připravuje další, v pořadí třetí sólovou desku v posledních letech. (Česká televize)

Anianna

Na Mišíka balili kluci na našem gymplu holky. Kdo měl desku Mišíka, nemusel lákat na sbírku motýlů. Už za doby temna byl VM ikonou, k níž jsme vzhlíželi. Navíc mi mnohem více než škola přiblížil českou poezii 2. poloviny 20. století. A Kamil Střihavka měl pravdu, poslední album Noční obraz má výborné písně. Teď jsem si jich pár pustila. ()

Chudobka

Mišíka mám ráda celý život, ale nejraději jsem ho měla s Radimem Hladíkem a skupinou Blue Effect. Slunečný hrob - ne sluneční, jak v pořadu zaznělo. Vynikající je i album Jednou tě potkám, které produkoval Petr Ostrouchov. Nic pro mě ale nepřekoná píseň Variace na renesanční téma. Potěšil i závěr pořadu - Špejchar blues. Ale Radim Hladík je nenahraditelný. ()