Nový hudební cyklus Kamila Střihavky, který představí výjimečné osobnosti všech žánrů od popu, funky, rocku, až po blues či heavy metal. V každém díle představí rocker Kamil Střihavka jednu hudební osobnost, se kterou ho pojí přátelství a společné hudební zážitky. Pořad Hudební Ikony Kamila Střihavky nás v úvodní pasáži v sestřihu archivních materiálů seznámí s milníky hudební osobnosti a následně divákům nabídne pohled do zákulisí jejího života. Diváci dostanou možnost navštívit hudební ikony v jejich domácím prostředí, prohlédnout si pracovny, sbírky hudebních nástrojů nebo studia, kde muzikanti tvoří a nahrávají. Díky přátelství s Kamilem Střihavkou dojde často k velice intimní zpovědi a dialogu, který může i skalní fanoušky překvapit. Samozřejmě nebude chybět ani kvalitní hudba. ,,Překvapila mě hlavně nenucenost a upřímná lidskost všech osobností, se kterými jsme naši první sérii natáčeli. To, že si nás v drtivé většině pustili do svých privátních domovů a soukromí, bylo prostě skvělé, protože jakýkoliv náznak bulvárního přístupu byl ve spojení s mou přítomností absolutním tabu…´´ říká Kamil Střihavka. (Česká televize)

Recenzie používateľa Anianna k tomuto seriálu (5)

Miloš Meier (2023) (S02E04)

Moc sympatický kluk. A ta jeho energie na závěr, kdy hrál Fallout z Mission impossible... no nádhera. Lepší než originál! ()

Vlasta Redl (2023) (S02E07)

Vlastu Redla mám ráda a formát Ikon hudebním osobnostem sedí. To prolínání hudebního a osobního života, písničky, vzpomínání... Nedávno jsem v jiném podobném pořadu zjistila, že VR má talentovanou dceru. Víc takových dokumentů. Zvláště o osobnostech, které čerpají z lidových kořenů nebo se jimi inspirují. ()

Anna K (2024) (S03E05)

Anny K. si vážím jako ženy, která dokázala využít popularitu k propagaci prevence vážných onemocnění u žen. Jsem ráda, že je jednou z ikon KS. U 3. série Ikon se mi líbí to sezení na zahradě, pohoda a dobře vybraná hudba. ()

Vladimír Mišík (2024) (S03E08)

Na Mišíka balili kluci na našem gymplu holky. Kdo měl desku Mišíka, nemusel lákat na sbírku motýlů. Už za doby temna byl VM ikonou, k níž jsme vzhlíželi. Navíc mi mnohem více než škola přiblížil českou poezii 2. poloviny 20. století. A Kamil Střihavka měl pravdu, poslední album Noční obraz má výborné písně. Teď jsem si jich pár pustila. ()

Roman Dragoun (2024) (S03E09)

K Romanu Dragounovi jsem si našla cestu díky jeho krásným poetickým textům. V Ikonách má své místo. ()