Owari no Seraph

• Japonsko 終わりのセラフ (viac)
Japonsko, 2015, 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Seraph of the End je postapokalyptický nadpřirozený anime seriál sledující mladého pomstychtivého muže, zatímco se snaží bojovat za přátelství a loajalitu v situaci se zdánlivě nemožnými překážkami. (mikki089)

Recenzie používateľa kitsuchan97 k tomuto seriálu (2)

Vampire Reign (2015) (S01)

*5/10* Zřejmě jsem měla zbytečně velká očekávání. Je to takové nemastné, neslané. Zajímavý začátek, lidé vs upíři jsou vždy poutavým tématem, ale ne nikterak originálním. Většina postav naprosto nezajímavá, až přímo nesympatická. Trochu se podivuji nad tím, jak to někteří srovnávají se SnK - ano, má to podobný artstyle či OST, ale tím podobnosti končí (SnK se ještě ke všemu stává v momentální době až kultovní záležitostí, kdežto o Owari no Seraph to bohužel konstatovat nemůžu). Taktéž mi přijde, že hodně témat bylo prozkoumáno jen povrchově, díky čemuž pro mě tento svět a jeho fungování nemělo dostatečnou hloubku. Za mě je tohle naprosto průměrná záležitost, a to ve všech směrech. ()

Nagoja kessen hen (2015) (S02)

*5,5/10* Obdobně jako u první série - průměrná, snadno zapomenutelná podívaná. Některé souboje celkem ušly, což je mírný upgrade oproti předchozí sérii. Zajímavým aspektem byla pro mě také dynamika hlavních postav Yuuichira s Mikaelou, ovšem tady moje pozitivní dojmy končí. Většina postav opět naprosto jednotvárných a nesympatických. Konec byl hodně zvláštní a zanechal ve mě akorát zmatek. Celkově mi přijde, že některé věci toto anime vůbec nevysvětlí a očekává, že to divák přijme bez větších námitek. Tohle asi fakt není anime pro mě. Ale ostatním určitě nebudu brát jejich nadšení. ()