Owari no Seraph

• Japonsko 終わりのセラフ (viac)
Japonsko, 2015, 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Seraph of the End je postapokalyptický nadpřirozený anime seriál sledující mladého pomstychtivého muže, zatímco se snaží bojovat za přátelství a loajalitu v situaci se zdánlivě nemožnými překážkami. (mikki089)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (2)

Vampire Reign (2015) (S01)

Srovnávat tohle a Shingeki no Kyojin mi přijde trochu nepřiměřené. Ano, má to trochu podobné prvky, ale srovnávat to nejde, protože každé se odehrává v jiné časové linii SnK v něčem mezi středověkem a novověkem a OnS v budoucnosti. Dejme tomu, když si člověk odmyslí pár prvků, tak by se skoro dalo říct, že je to i sci-fi. Navíc každý má své unikátní prostředí a atmosféru. Pokud by člověk chtěl počítat další podobnou atmosféru, tak by mohl přidat i další přirovnání a to Aldnoah Zero (samozřejmě to dělat nebudu, protože každé anime má opět odlišné prvky a unikátní prostředí). Když nebudu počítat Fate-Stay Night - Unlimited Blade Works, které začalo trochu dříve, tak vedle Shokugeki no Soma a Yahari Ore No Seishun Love Come Wa Machigatteiru Zoku, jedno z nejlepších anime jarní sezóny 2015. Jak už je to řečeno, boj mezi lidma a upíry je vždy zajímavým tématem - zde k tomu ještě navíc můžeme připočítat démony, apokalyptické prostředí a s tím spojené bytosti. Dále je tu prostředí plné tajemství na všech stranách, nějaká ta akce (i když bych jí očekával více, ale toho se spíše dočkáme v druhé části) a samozřejmě všelijaké mezilidské vztahy unikátní povahy. Animace i hudba jsou obě super. I když je tu spousta věcí, která by potřebovala rozpracovat, tak to beru jako apetizér (úvod), který nás správně naladí na pokračování a hlavní události. ()

Nagoja kessen hen (2015) (S02)

Opětovně tu máme zajímavý příběh, ale vesměs se nic pořádně neobjasňuje, ale naopak se přidává ještě několik dalších tajemství. Jinak bych to hodnotil jako předchozí sérii. ()