Takmer rozprávkový príbeh o láske, ktorá začala dvojmiliónovým prepitným... Hlavnou postavou príbehu je policajt Charlie Lang (Nicolas Cage), obyčajný pochôdzkar v newyorskej štvrti Queens, ktorý jedného dňa nemal drobné na prepitné, a tak napol žartom ponúkol mrzutej servírke Yvonne (Bridget Fondová)  polovicu svojho losu. Na tom by možno nebolo nič zvláštne, keby Charlie so svojou energickou manželkou Muriel (Rosie Perezová) nevyhrali práve na ten los štyri milióny dolárov. Charlie sa rozhodne dodržať slovo a prenechá Yvonne polovicu. Kým Muriel, túžiaca po lepšom živote, začne utrácať peniaze za kožuchy a podobné zbytočnosti, Charlie urobí radosť priateľovi, keď mu venuje doživotnú permanentku na zápasy jeho obľúbeného tímu. Yvonne si môže kúpiť maličké bistro, kde predtým pracovala ako čašníčka. Dvojica sa opäť stretne, keď im ujde loď, na ktorej sa usporiadali večierok pre všetkých výhercov lotérie, a strávia spolu vzrušujúci večer plný bláznivých nápadov. Príjemné chvíle, ktoré spolu strávia, sú pravým opakom toho, čo obaja prežívajú so svojimi partnermi. Kým notorický klamár Eddie nevyberaným spôsobom núti Yvonne, aby mu dala časť svojej výhry, chamtivá Muriel vyhodí Charlieho, ktorý netúži po „lepšom" živote... (TV Markíza)

montrose

Nevím no, takovej trošku nudnej film o tom, že chlap k tomu aby zjistil, že je jeho žena kráva a že je na čase se jí zbavit, potřebuje vyhrát 4 mega dolarů. ()

Nio767

Sice těžko uvěřitelné počínání hlavního hrdiny, ale koukalo se na to moc hezky. Bridget byla tak slaďoučká, že bych si snad taky dal říct. Tedy za předpokladu, že bych měl doma stejnou dylinu jako Nicolas v této bezvadné pohádce. 80% ()

Oxytocin

Trochu přesycený slaďáček, romantiky a růžového konce. Na odlehčenou se určitě dá podívat... Jak říkal F. Sinatra: "Byl jsem bohatý. Byl jsem chudý. Být bohatý je lepší". ()

Foltest

Vynikající snímek, který perfektně splňuje všechny náležitosti skvělého romantického filmu. Že je děj nerealistický? Nevadí! Že to v jádru nemá ani pořádnou zápletku, která je nakonec vyřešena na úrovni scénáristy ze základní školy? Nevadí! Všechno špatné zde totiž převáží neuvěřitelná chemie mezi ústřední dvojicí a jejich, v porovnání s jinými romantickými filmy, přirozeně se vyvíjející a postupující vztah. Člověk tak dostane přesně to, co očekává. A když film splňuje žánr, je to vždycky klad. Pět hvězd si film zaslouží také za pozitivní sdělení, že pomáhat druhým se nakonec vždy vyplatí. ()