Agent Doug Chesnic je špičkový profesionál a jako velitel ochranky vdovy po bývalém prezidentovi USA Tess Carlisleové pracuje již třetí rok. Už má však rozmarů staré dámy právě tak dost a bez rozloučení odcestuje z jejího venkovského sídla do Washingtonu. Svéhlavá, znuděná a urážlivá dáma mu ze života totiž dělá takové peklo, že výpověď je pro něj vysvobozením. Jaké je ale jeho překvapení, když od nadřízených marně žádá jinou, důstojnější a důležitější práci. Současná hlava státu totiž vděčí za svůj politický start bývalému prezidentovi a je rozmarné vdově ochotna splnit cokoli. A ta si kupodivu přeje Douga zpátky, jak neopomene panu prezidentovi okamžitě zatelefonovat. Špičkový agent je opět povolán na nošení snídaní, doprovod na golf či do opery, to vše okořeněno peprnými poznámkami jeho zaměstnavatelky. Tvrdohlavý Doug se ovšem taky nehodlá jen tak vzdát.. (oficiálny text distribútora)

rublik05

Vcelku pohodový, ničím výjimečný snímek, který v sobě kombinuje prvky komedie a dramatu, většinu času působí příjemně civilně, zásluhu na tom mají především herci a jejich výkony, z nichž zejména ústřední dvojice Nicolas Cage a Shirley MacLaine jsou jasnými tahouny a jejichž přednes mě bavil ze všeho nejvíc. Příběh není nikterak složitý, tempo má spíše vlažnější, nemá prakticky jedinou zapamatovatelnou scénu, humor i emoce fungují tak nějak na půl plynu. Film tedy zachraňují jen a pouze herci, díky kterým je snímek minimálně o třídu lepší, než jakým by byl bez jejich přítomnosti. 6/10. ()

Greg25

Naprosto čistých 70% a poměrně příjemná a vtipná komedie na dlouhé sobotní a letní večery, stavicí na dvojici Nicolas Cage a Shirley MacLaine, kteří spolu "fungují" naprosto senzačně. :-) A scéna ve které Cage probudí MacLaine v opeře, aby nerušila svým chrápáním ostatní, patří mezi nezapomenutelné momenty nejen celého filmu, ale i celé komediální kinematografie. ()

petikacka

Bože, jak já ten film miluju. Jasně, není to žádné vycizelované dramatické dílo, ale takový televizní film. Nicméně Shirley je tu naprosto dokonalá ( ostatně jako vždy), Nicolas v nejlepší formě s ještě umírněnými výrazy před svými blockbustery a je to vtipné, příjemné a milé. Nejen brutálním uměním živ je člověk...Za mě vždy usměvavých 85% ()

pakobylka

Tess je opravdová dáma. Dokáže být jemná, vstřícná a kultivovaná - ale i jízlivá, panovačná a rozmarná, takže týmu "osobních strážců" pod vedením Douga Chesnice občas nutně připadá nesnesitelná. Jenomže zůstala sama se svými vzpomínkami - a z jejího pohledu neškodné vrtochy a drobné naschvály, kterými terorizuje své okolí, jí dodávají energii a radost ze života a vrací jí pocit vlastní důležitosti. Je zábavné, zajímavé i poučné sledovat vztah obou hlavních protagonistů, především poté, kdy se děj zásadně zdramatizuje - a vzájemné neshody se stávají banalitou, na které vůbec nezáleží. ()

Necrotongue

Nechci tvůrce snímku obviňovat z toho, že by se chtěli přiživovat na úspěchu někoho jiného, ale kdyby se film jmenoval Bodyguard slečny Tess, už by ta podobnost přece jen příliš bila do očí. Ostatně s Řidičem slečny Daisy měla tato záležitost společnou jen starší náladovou dámu a její vztah k člověku, který jí byl nainstalován do domu. Jinak šlo o něco úplně jiného. No, ale protože jsem "Řidiče" viděl, nemohl mě děj tohoto snímku nikterak překvapit; byl jen méně opravdový a neměl v sobě to lidské kouzlo. Zatímco "Řidič" vychází z tohoto srovnání jako řezbářský skvost, tento film budil spíše dojem nahrubo otesaného špalku, pokud nešlo dokonce jen o plastovou náhražku dřeva. Byl to pro mě takový ten typ bezduchého thrilleru, do něhož se Nicolas Cage perfektně hodí, ale pro který je obsazení Shirley MacLaine neomluvitelným plýtváním velkým hereckým talentem. / Poučení: Není nejlepším nápadem znepřátelit si personál restaurace ještě před tím, než ti naservíruje jídlo. Znepřátelit si lidi, kteří se starají o tvou bezpečnost, je ovšem velmi, velmi statečné. ()

• Rozpočet: 20 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)
  • Natáčalo sa od 17. februára do 15. apríla 1993 v štáte Maryland, USA. (m.a.t.o.)
  • Prezidentov hlas v skutočnosti patril scenáristovi a režisérovi filmu Hughovi Wilsonovi. (m.a.t.o.)