Vraždy v Midsomeri

• Česko Vraždy v Midsomeru (viac)
TV spot
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Predloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (viac)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (2)

Záhadná úmrtí (2000) (S03E02)

Sice trochu otřepané téma, které jsem v posledním půlroce viděl asi potřetí - hlavní hrdina (policista) má tetu / babičku v domově důchodců, a ta pojme podezření, že tam někdo vraždí důchodce. Ale zpracované docela příjemně, všichni ti milí starouškové, je v tom trochu humoru, něco napětí, v závěru hodně dojímání a správného postoje ke starým lidem, navíc podezřelých máme hned několik, takže se dá až do konce tipovat, kdo to byl. A je zde jedno šokující odhalení po nočním vpádu do kliniky, kdy jde tetičce o život, to nečekané rozuzlení téhle scénky mne pobavilo. Taky je zde velmi vtipná postava důchodce, který si chce alespoň jednou týdně užívat a zajít si do hospody nebo svézt se v drahém autě - i ten příběh oživil. ()

Soudný den (2000) (S03E03)

Trochu mi vadila ta utahanost a různé mezivsuvky, protože jinak to mělo chvílemi ironický nadhled (šéfredaktorka časopisu Venkovské obzory v životě neopustila Londýn a nad vším venkovským ohrnuje nos) a ostatně i rozuzlení, nakolik je kapesníčkové o oddané lásce, mi přišlo spíše ironické. Nuda venkovských parád, tanců, housliček a sousedského občerstvení také dostává pěkně na frak. ()