Tegami bači

• Japonsko テガミバチ (viac)
Japonsko, (2008–2011), 17 h 8 min (Minutáž: 20–28 min)

Predloha:

Hirojuki Asada (komiks)

Kamera:

Acuho Macumoto

Hudba:

Kunihiko Rjó

Kazuja Nakai, Tóru Nara, Jui Horie, Kacujuki Koniši, Juki Macuoka, Ikuko Tani, Makiko Nabei, Džun'ja Miura, Džun Fukujama, Juka Komacu, Masanori Iwasaki (viac)

Recenzie používateľa Subjektiv k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2008) (S01)

Ve světě Amberground ponořeném do věčného přítmí je krom umělého slunce, které osvětluje naplno pouze vyvolené z hlavního města, jediným světlem již jen dopis od někoho blízkého, který může doručit pouze elitní pošťák - včelička. Cesty jsou nebezpečné, číhají na nich mechanická monstra Gaichuu a jen střela z kousku vlastní duše může před nimi ubránit. Lag Seeing, mladý hoch, včelička-nováček se svým dingem Niche též doručuje a při cestách zažívá všelijaká dobrodružství, která se snaží leccos vypovědět o lidské povaze a údělu. Bohužel, jak je v anime poslední dobou zvykem, výpověď tíhne k mačkání slz za každou cenu, nechutnému sladkobolu a vůbec kýč-psychologii všech postav. Dojem napravuje jen pěkně vymalovaný svět - snad modrou a šedou křídou stvořený. Na takové dojímání já nejsem, po sedmi dílech slabé ***. ()

Hikari to ao no gensó jawa (2008) (S01E01)

V temném zemi Amberground nosí pošťáci lidem štěstí. Takový dopis je vlastně i kusem srdce odesilatele, vždyť kdo do psaní blízkým srdce nevkládá? Lag Seeing patří k těm dobrým včelím listonošům a jeho úkolem je doručit dopis a jednoho starého přítele. Cesta je však dlouhá a nebezpečná, uplakaná a na jejím konci se nedojme jenom cynik jako Subjektiv. Nedojme se proto, že nevidí skutečnost, ale jen úpornou touhu tvůrců po jeho hořkosladkých slzách. Nechte si zajít chuť, smradi! Silné **. ()