Reklama

Reklama

Barák

  • USA The House
Trailer

Obsahy(1)

Temná animovaná komedie o záhadném domě, ke kterému se v různých obdobích vážou životy chudé rodiny, úzkostlivého investora a otrávené paní domácí. (Netflix)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (28)

BOURQUE 

všetky recenzie užívateľa

Možno to už nebude náhoda, že v poslednom období sa Netflixu viac darí na fronte animáku ako klasických filmov. Animovaný film The House obsahuje tri krátke samostatné príbehy, formou a predovšetkým obsahom sú spíš určené dospelým divákom. Každý príbeh má čo povedať a vďaka dobrej koncepcii a vytvorenému prostrediu bude potrebný opätovný návrat, aby ste si mohli objaviť ešte neobjavené detaily. Vtipné scény tu takmer nie sú, do popredia sa dostávajú komornejšie tóny a obsahy. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Buxo 

všetky recenzie užívateľa

Stop-motion animácia krásne dopĺňa creepy atmosféru troch príbehov. Každý máme svojské chápanie umenia, a preto vám poskytnem svoj pohľad naň. Film znázorňuje v prvom snímku rodinu, ktorá je svojimi príbuznými zavrhnutá pre svoje majetné pomery. Otec rodiny spolu s matkou sa dostanú do situácie kedy sa môžu všetkého vzdať a spolu s deťmi sa presťahovať do nového. Rodinka padá do pasce šialeného architekta a stáva sa jeho hračkami. V tomto obraze vidím pohľad na nezdravé prepadnutie materialistickým túžbam. Druhý obraz som vôbec nepochopil, preto to zhrniem asi ako osobnú traumu zo životného štýlu niektorých ľudí. Posledný obraz bol optimisticky vzatý a padol po prvom a druhom na úrodnú a upokojujúcu pôdu. Dom ktorý zažil toľko ľudského nešťastia zažije obrodu, očistenie a nový začiatok podobne ako jeho obyvatelia. Vydá sa naprieč novým horizontom a zanechá svoju minulosť za sebou. Takto som film pochopil v jednotlivých obrazoch ja. Bol to zvláštny zážitok a ak nieste zvyknutí na podobnú animáciu, je to trochu nepríjemný zážitok. ()

Reklama

luka4615 

všetky recenzie užívateľa

Fantastická práce s atmosférou, neotřelou animací a loutkami, kterou ale podkopávají poněkud slabší příběhové linie, které občas vypadají až zbytečně moc artově. Je to vážně veliká škoda, jelikož potenciál na vydařený temný snímek zde skutečně byl. (Netflix) „Time to get you a home.” ()

M.i.k.e 

všetky recenzie užívateľa

kouzelně animovaná poloartovka v Andersonovském stylu (nejednou sem si vzpomněl na Fantastic Mr.Fox),která nabízí tři různé příběhy/povídky,které spojuje titulní dům.Jednotlivé kapitoly sice mají svoje slabší chvilky,ale ve finále mě bavily všechny tři - nejvíc pak ta prostřední. Santaolallova hudba výborná...70% ()

SLPHR 

všetky recenzie užívateľa

Velmi podivný film, který hraje na temnou strunu. Přestože se jedná o animovaný snímek a ve dvouch příbězích hrají hlavní roli zvířátka, nejedna se prvoplánově o dětský snímek. A už vůbec nečekejte nic ve stylu Disney nebo Pixar. Mně osobně se nejvíce líbila poslední povídka. Přišlo mi, že film kritizuje nadměrný kozumerismus ve společnosti. Film se asi nemůže líbit každému, ale rozhodně bych ho nezatracoval. ()

Galéria (49)

Reklama

Reklama