Temná animovaná komedie o záhadném domě, ke kterému se v různých obdobích vážou životy chudé rodiny, úzkostlivého investora a otrávené paní domácí. (Netflix)

Sopholojong

Druha, najpodobenskejsia (dnesna migracia, triedne rozdiely, drza spodina) poviedka bavila najviac... obsahovo najsytenejsia. Prva, deti v ohrozeni "involvujuca", je az "selickovsky" vyanimovana, ale do prazdna vysumejuca (rodicia kusmi nabytku - WTF?), kdezto ta tretia je nametovo najvtahujucejsia, ale napovie najmenej, akoby bola len vysekom z nejakeho rozsiahlejsieho celoveceraku (povod zatopenia, kto je na rodinnej foto?), ktory by som si ale rad pozrel. Forma animacie nezvycajna, ale opantavajuca. ()

Buxo

Stop-motion animácia krásne dopĺňa creepy atmosféru troch príbehov. Každý máme svojské chápanie umenia, a preto vám poskytnem svoj pohľad naň. Film znázorňuje v prvom snímku rodinu, ktorá je svojimi príbuznými zavrhnutá pre svoje majetné pomery. Otec rodiny spolu s matkou sa dostanú do situácie kedy sa môžu všetkého vzdať a spolu s deťmi sa presťahovať do nového. Rodinka padá do pasce šialeného architekta a stáva sa jeho hračkami. V tomto obraze vidím pohľad na nezdravé prepadnutie materialistickým túžbam. Druhý obraz som vôbec nepochopil, preto to zhrniem asi ako osobnú traumu zo životného štýlu niektorých ľudí. Posledný obraz bol optimisticky vzatý a padol po prvom a druhom na úrodnú a upokojujúcu pôdu. Dom ktorý zažil toľko ľudského nešťastia zažije obrodu, očistenie a nový začiatok podobne ako jeho obyvatelia. Vydá sa naprieč novým horizontom a zanechá svoju minulosť za sebou. Takto som film pochopil v jednotlivých obrazoch ja. Bol to zvláštny zážitok a ak nieste zvyknutí na podobnú animáciu, je to trochu nepríjemný zážitok. ()

Rhaegar

Mám rád animaci a jsem rád, že občas vznikne i nějaké netradiční dílo, ke kterému se dá běžně dostat (ne nějaké festivalovky) . A stop motion animace se už dnes moc nenosí. Proti ní nemohu namítnout nic. Není revoluční, ale funguje téměř bez chybně. Problém je s příběhem tří povídek, které se všechny neskutečně táhnou. Forma funguje, ale nedokáže zvítězit nad obsahem. Takže bych to doporučil jen animačním nadšencům. ()

mp5991

Tak tady opravdu nevím, jak hodnotit. Jaký má tenhle film účel? Má vůbec nějaký? Vidíme tu 3 příběhy, které propojuje jeden dům, jinak spolu ale nijak nesouvisí. První je lehce depresivní s nádechem Burtonovského napůl hororu a skončit to u něj, možná bych uvažoval o slabších 4*. Další dva jsou čistě absurdní bez nějaké významnější atmosféry a děj je taky takové plácání se odnikud nikam s podivuhodným závěrem, který vypadá, že chce něco říct, ale vůbec není jasné co. Je třeba uznat, že jsem se vyloženě nenudil, animace je sice zvláštní, ale v zásadě dobrá, ale co to celé mělo být, tak to fakt netuším. ()

cartyci

Tomuto typu animácie som nie moc naklonený , avšak pozrel som si na vyskúšanie. Animácia ma prijemne prekvapila a za tu je hviezda. Nezaujímavé, príbeh som našiel jedine v  poslednej časti ale ani to nič nezachránilo. Dlho som nevidel takú nudu. ()

SLPHR

Velmi podivný film, který hraje na temnou strunu. Přestože se jedná o animovaný snímek a ve dvouch příbězích hrají hlavní roli zvířátka, nejedna se prvoplánově o dětský snímek. A už vůbec nečekejte nic ve stylu Disney nebo Pixar. Mně osobně se nejvíce líbila poslední povídka. Přišlo mi, že film kritizuje nadměrný kozumerismus ve společnosti. Film se asi nemůže líbit každému, ale rozhodně bych ho nezatracoval. ()

Patrik.Schou

Přijde mi to úžasné. Zejména v zachycení takových, jak to říci, existenciálních emocí, pocitu zmaru, nedokončenosti, kapitulace a dalšího mixu, zejména v části 2. a 3., které myslím jsou ještě o řád lepší než první část. ()

Dalajlada

Velice mile vytvořené příběhy o tom, co je pro lidi důležité, ikdyž absolutně není. Příběhy o mentálních vězeních, posedlostech a závislostech, které vlastně neexistují. To vše v moc krásném přebalu. Filozofický podtext je naprosto úžasný. ()