Nemé tajomstvá

• Česko Němá tajemství (viac)

Niektoré udalosti vstupujú do nášho života bez pozvania. A presne to sa stalo veterinárovi Martinovi (Marián Mitaš) a jeho manželke Erike (Jana Plodková), ktorým sa v jedinom okamihu obráti život naruby. Moment, ktorý odhalí jazvy na zdanlivej rodinnej idyle a ukáže nejednoznačnú hranicu medzi dobrými a sebeckými úmyslami. Martinova nehoda je nielen vážna, ale aj podozrivá, a tak k rodinným problémom sa pridá ešte aj podozrievavosť polície. Kriminálna dráma postavená na vyšetrovaní prípadu postupne prerastá do psychologickej drámy o vzťahoch, traume. (Magic Box)

confisio

Výtečná záležitost. Skvělý scénář. Výborné obsazení. Parádní herecké výkony. Mistrovské gradování děje. Klobouk dolů a velké uznání a poděkování všem, kteří se na tvorbě tohoto filmu podíleli. Po shlédnutí Němých tajemství a Bodu obnovy se mi chce zakřičet: "ĆESKÝ FILM JEŠTĚ STÁLE ŽIJE" :) ()

kwii

Naprosto úžasná kamera, střih, hudba a herecké výkony. Režie. Scénář. A Plodková jasná Česká lvice!! Dostalo mě to, myslím na ten film už druhý den. V kině si plakalo.. ()

Cacorka_eliz

Mnohem lepší a výraznější film, než Mašínovi "Mašíni". Silný scénář, výborné herecké výkony. Tento film by měl mít větší publicitu a propagaci, protože patří mezi nejlepší filmy roku 2023. ()

Filumena

Krásný film přinášející hodně prostoru k zamyšlení. Všechny tři hlavní ženské postavy skvěle zahrané. Kdo se někdy setkal s podobnou realitou bezvýchodnosti bytí je tímto dílem určitě velmi zasažen. ()

fhe_verdict

Toto bolo dobre. Ok, nebolo to na 5 hviezd, ale oproti drvivej vacsine cesko slovenskej produkcie to davam s pokojnym svedomim. ______________________________________ Vystizny je aj popis filmu ako krimi/drama/psychologicky/romanticky. Je to film, ktory po skonceni v hlave nejde okamzite do kosa, ale ostava po nom otazka: "Ako by som sa zachoval ja?" Aj ked je nosnou kostrou filmu riesenie kriminalneho pripadu tak dramaticky a psychologicky aspekt su ovela silnejsie. Iste zaujimalo ma ako sa to stalo, ale ovela viac ma sokovalo, ze co sa to tam vlastne deje a comu musia vsetci celit. Pacil sa mi vyber a stvarnenie vsetkych 3 zenskych postav a to Janu P. naozaj nemam na svojom Top liste oblubenych hereciek. Urcite film stoji za pozretie. Odporucam. ()

Petbrab

Na film jsem se těšil. Ale nadšení jsem nakonec necítil. Muž ochrne po úrazu, po kterém prakticky nemluví, nechodí. Dále sledujeme spor jeho ženy s jeho matkou, do kterého přibude další žena, o které každý brzy zjistí, že je jeho milenka, se kterou má dítě. Muž poté zemře nepřirozenou smrtí, takže tu máme dva vyšetřovatele. K podezřelým ženám přibude i lékař. Vše mi přišlo zcela banální. Nic nového. ()

Film_fanda

Tak tohle byla skvělá podívaná, skvělé výkony až mrazí. Postupně lezou napovrch nevyslovené tajemství a film dostává neskutečný spád. ()

paber778

Vzala jsem zase jednou na milost český film a tentokrát jsem byla opravdu příjemně překvapena. Předvídatelné, ale hodně dobré. ()

cenitel

Velmi temný příběh, mega depresivní, na to musí být nálada. Kdo je v depresi, Ať se na to nedívá, jinak je ještě více negativní :D Přitom celkem nevýrazný film na který by do kina nikdo nešel aspoň z mladých do 25let. Výkony herců za mě super. A přitom většina lidí mi řekne: "Na co to koukáš za sra*ku?" Bohužel dnes to tak je, záleží na lidech, je to pro více vzdělané lidi, bych hodnotil. S nižším IQ to nepochopí. Protože mě celkem překvapují recenze všech ostatních. Čekal jsem hodnocení 62% strop. Ale jednou asi stačí, víckrát netřeba vidět. 73% good. ()

Dakota1978

Emocionálně náročné téma sebevědomě scénáristicky zpracováno bez zbytečného patosu a citového vydírání diváka. V záplavě produkovaných českých sraček tento snímek zcela vyčnívá. Herci hráli jako o život, scénář neměl žádná hluchá místa, postavy zaznamenaly postupný vývoj a divák se neměl šanci nudit, protože děj nebyl předvídatelně přímočarý. Škodolibá radost, že kriminalisté neměli proti 3 inteligentním ženským se sladěnou motivací žádnou šanci. Doporučuju a tleskám. ()

Orech

Napínavá oddychovka, s krimi zápletkou. Bavilo to, J.Plodková bola excelentná! Dokonca aj Marián Mitaš mi nevadil, prekvapivo hrajúci v češtine.. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky

09.03.2024

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (viac)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy