Vo vyschnutej studni je nájdené telo ženy, ktorú nenávidela celá dedina. Podozrivých je veľa, navyše sa čoskoro ukáže, že ľudia si navzájom kryjú chrbát a nie sú ochotní s políciou spolupracovať. Dana Skálová a jej tím budú musieť prísť na spôsob, ako dedinu k spolupráci prinútiť. Podarí sa im odhaliť, kto stojí za smrťou nenávidenej "Zlobáby"? (TV Markíza)

mdf

Od doby,kdy přišel do Specialistú Dejdar,už to šlo hodně do kopru a tady,to je ta samá žumpa.Suchánek komik,ted policajt...Hofmann,který hraje všude pořád stejně,prostě jsou okoukaný a nikdo jim to neuvěří.Navíc teď je to trend,točit krimi seriály,ale né tak horkou jehlou,jako je to tenhle případ.Pokud,byl záměr,že to má být něco ve stylu Policie Modrava,tak to ani náhodou. ()

ChrisChilly

Bohužel nemohu jinak než 2 hvězdy, což je u mě poměrně negativní hodnocení. Největší problém? Neměla jsem pocit, že sleduji kriminálku. Kde přesně bylo to vyšetřování? Akceptuji, že se nám postavy musely představit, ale u toho mohly i sbírat stopy. Respektive bylo by to u tohoto žánru docela žádoucí. Pachatel byl odhalen tak, že o něm nikdo z podezřelých nemluvil. Tak takhle bych mohla dělat kriminalistku taky. A nejsmutnější na tom je, že ani ty postavy mě nakonec nezaujaly. Působí totiž dost šablonovitě. Například Policie Modrava, která měla být možná mírným předobrazem, sází na hezké prostředí, sem tam vtípek atd. Také to není žádné veledílo, ale stoprocentně bych se koukla raději na tuhle šumavskou krimi. Prozatím ve sledování neplánuji pokračovat. Pokud se v budoucnu k seriálu vrátím a zaznamenám zlepšení, ráda hodnocení zvednu. Jedna hvězda tak nějak za všechno, protože nějakou námahu to stálo a herci zase tak špatní nejsou (až na tu "zdejší omladinu", ti teda vážně moc hrát neumí). Ta druhá je ale spíš z milosti, protože seriál dostal nic moc hodnocení. Uděluji ji ovšem i v naději v lepší nadcházející epizody. ()

patti1

Přiznám se, že jsem se původně ani dívat nechtěla, protože už mě nebaví ten trend, že v čele, nebo minimálně v týmu mordparty má být žena, a čím mladší a atraktivnější, tím lépe. Ne, že bych chlapům nepřála trochu pokoukání, jenže já to těm holčinám prostě nevěřím. Jelikož mě ale skolila viróza, rozhodla jsem se navzdory zdejšímu hodnocení to zkusit, a nebylo to zase tak úplně hrozné. Martina Hofmanna a Patrika Děrgela můžu vždycky, Michal Suchánek mi nevadil, a i ty ženské byly jakž takž snesitelné - i když Simona Zmrzlá v rámci role spíš nesnesitelná. Jen mi nějak uniklo, možná vlivem horečky, co vlastně vedlo k vypátrání pachatele. Ale záběry krajiny jsou tam pěkné, šanci tomu asi ještě dám. ()

Filmyx

Postava mladé policistky mi byla šíleně protivná, finální vykreslení vlezlé báby jako skoro světice bylo trapné a v čele s jakýmsi pokusem o morální poselství to bylo fakt dno. Celkově nuda bez špetky napětí. Jediný plus je Hofmann se Suchánkem, ale ti jsou těžce upozadění dvěma hlavníma, otravnýma a nesympatickýma ženskejma, který většinu času prokecaji o hovně a přitom zabírají 90% seriálového času.... ()