Vo vyschnutej studni je nájdené telo ženy, ktorú nenávidela celá dedina. Podozrivých je veľa, navyše sa čoskoro ukáže, že ľudia si navzájom kryjú chrbát a nie sú ochotní s políciou spolupracovať. Dana Skálová a jej tím budú musieť prísť na spôsob, ako dedinu k spolupráci prinútiť. Podarí sa im odhaliť, kto stojí za smrťou nenávidenej "Zlobáby"? (TV Markíza)

helraiser

Jako opravdu jsem se na to těšil, ale tohle je opravdu těžký zklamání, ať už jde o děj, akci i postavy. Na druhou stranu prostředí docela super, no uvidíme dál. ()

rublik05

Vzhledem ke slibnému hereckému obsazení byl pro mě Odznak Vysočina zpočátku takovým menším favoritem letošních kriminálek, to jsem ale netušil, že se bude opět jednat o klasickou lacinou televizní kriminálku nevalných kvalit. Nevím čím to je, ale postavy jsou strašně nesympatické, přitom dobrou polovinu herců mám jindy docela rád, příběh je neskutečně nudný a snadno předvídatelný, celý je navíc podbarven naprosto nevhodnou hudbou, žádný zásadní zvrat se zde nekoná, tempo je těžce uspávací, logiku aby člověk pohledal. Chvílemi jsem měl dojem, jestli se náhodou nejedná o parodii, leccos by se tím vysvětlovalo. Zbytečně ztracených 45 minut života, ani nevím, za co je ta jedna hvězda, patrně za to letní počasí. Další epizody už v zájmu zachování duševního zdraví raději vynechám. 2/10. ()

milwaukee odpad!

Suchánek opravdu stačí tak akorát na Partičku, případně na Tele tele. Hofmann hrál policajta obstojně akorát v Prvním oddelení. Tady nic extra. A ten zbytek naprosto o ničem. Jestli to má být něco jako Modrava, kde jsem přece jenom hvězdu přidělil, tak se to nepovedlo. Odpad a to je asi tak vše. Ztracený čas ()

SONY_

Celkem nudný případ, nudní herci a Hofmann, kvůli kterému jsem zapnul TV Nova, neřekl snad ani jediný dobrý vtip, na který jsem čekal celou dobu. I při reklamě. /15%/ ()

Solverino

Wow! Tak tam bych chtěl sloužit! Krásná moderní policejní stanice (oddělení), perfektně vybavená technikou, mají dokonce i SUV! Pár kolegů "na pohodu", samej vtípek, administrativy tam moc není (všechno se jede na důvěru), přímo před služebnou se dá zaparkovat (pecka!) a naproti je hospoda s Plzničkou. To je prostě sen! Taky šéfová je sympaťačka, kdo by si nedal v rámci stmelování kolektivu říct? Kde se můžu přihlásit?! ()

Mamlas odpad!

Až nečekaně špatné. Okrajově to připomíná Troškovy lidové trapárny, po režijní a herecké stránce tragické, příběh nezajímavý, nulový. Ještě horší než Specialisté a ti už jsou dost dno. (1%) ()

knihovna

Pozor prozrazuji děj, i když slabý. Jednu bábu zabila místní omladina, tu druhou mladou bábu zatím nikdo, ale je otázka času kdo to udělá. Fronta se tvoří už teď. A ne tu dotyčnou angažovanou nezabila celá vesnice, tu ježibabu zabilo to, že to byla herdekbaba. Sice je to stále trestný čin, ale dost  tomu aktivistka svým stylem života pomohla. Hofmann tradičně dobrý, ten utáhne lecos, po letech jsem viděl Vašinku. Zmrzlá mě jako postava (sr...) štvala od začátku, takže to dělá dobře vzhledem k tomu, koho hraje. A za co ta hvězda? Hofmann, prostředí, léto a pivo. ()

mac000

Po prvním dílu nic moc. Škoda že větší prostor nedostali mužští představitelé M. Hofman či M. Suchánek. Dám tomu ještě šanci jeden díl, pak uvidím... ()

Olsi

Achjo. Kdyby to bylo alespoň trochu realistické, a nepřipomínalo to spíše vymyšlenou pohádku s hádankou na konci. Drama kde? Krimi kde? Tvůrce asi záměrně dělá, že nemá vůbec žádnou představu o tom, jak funguje kriminalistická práce, nebo mu nejspíš jako příprava stačilo vidět několik řad kriminálky LA, jinak si to nedovedu vysvětlit... Přitom některé postavy by mohly být opravdu zajímavé. ()

Stauff

Pokud to byla parodie, tak dobrá. Ale asi to bylo myšleno vážně, bohužel. Omlouvám se Specialistům, nejsou až tak hrozní. ()

sorrow odpad!

Tak tohle bylo ale opravdu příšerné, nejhorší fakt ta hudba, to se nedalo. Takový hybrid Policie Modrava a Temného Kraje (záběry do krajiny, pohodička při vyšetřování, na nic není spěch). Zlobába nalezena v jímce všemi obyvateli vesnice, vyšetřování velice pochybné, kdy o vyšetřování se snaží vlastně jen aktivní Zmrzlá, ostatní to obtěžuje a těší se na odpolední pivko v hospůdce, šéfová taková mouchy snězte si mě, ta by nikdy nemohla vést vyšetřovací skupinu. SPOILER. Nakonec k vyšetření dojde vlastně tím, že se vražedkyně sama dozná, ale proč vlastně, když policie nemá v ruce jediný důkaz (otisky prstů byly v domě od plno lidí, mohla tam být v jinou dobu apod.)? A ten motiv? Jako vážně zabiju člověka, aby nerozmlouval náš vztah mému partnerovi??? Chvílemi jsem přemýšlel, zda jsou větší vidláci ti vesničané nebo ta policejní grupa… Jediná zajímavá postava je Zmrzlá. ()

nikinikiniki odpad!

Tak tohle je jedna velká katastrofa!! Bez šťávy, bez grifu, bez zapálení - nuda, nuda, nuda! Což je dost smutné, protože kriminálních seriálů je mraky právě z toho důvodu, že je jednoduché je natočit. Mám ráda Michala Suchánka, avšak v roli kriminalisty fakticky ne! Nechápu výběr herců. Také si myslím, že opravdoví kriminalisté si zakrývají oči, když běží něco takového v televizi, protože jako laikovi mi přijde úplně na hlavu, když mají ve vyšetřovací místnosti člověka na výslech a přijde druhý kriminalista říct tomu, co vyslýchá před člověkem, že našli tělo té a té tam a tam. Tak tohleto víckrát neeee!!! Zlatá Šumava, Specialisté apod. ()