V úvodním dílu přichází mladý adept kuchařského umění a hlavní hrdina seriálu Svatopluk Kuřátko (J. Dvořák) do svého prvního zaměstnání – na místo kuchaře v malém horském hotýlku. Seznamuje se s budoucími kolegyněmi (D. Veškrnová a Z. Bydžovská), spolubydlícím Ferdou (D. Matásek) i svérázným kolegou Křikavou (J. Somr) a dalšími. Už od prvních kroků v novém prostředí však nezkušený Sváťa naráží na problémy, s nimiž si neví rady. Týkají se především toho, jak se v novém prostředí uvést, zda projevit již od počátku profesní hrdost a pracovní horlivost, či se spíše stáhnout, nechat vše být a pozorovat okolí pohodlně zpovzdálí. Být zásadový a sobě věrný, anebo jednat podle toho, v čí prospěch se zrovna štěstí obrací? Začínajícímu kuchaři museli tehdy pomoci televizní diváci. (Česká televize)

Winster

Zajímavý počin ČST :) verim ze se lide tesili na vecerni sledovani Tv kdyz pospichali z prace... Herecky perfektne obsazeno, misto? Horskej hotel v te dobe...pohadka pro oci. Somr: rekni tomu pinglovi :D ()

honajz

Nutno to brát jako oddechový seriál, který nemá diváka naučit vařit, ale rádoby interaktivně jej zatáhnout do dění (ví se, že bylo v podstatě jedno, jak diváci rozhodnou, ono se to stejně dostalo tou i tou variantou do určitého předem daného bodu se skutečnou zápletkou, odkud se zase jelo stejně). Na seznámení díl ujde, ačkoliv o postavě Brodského jsem si zpočátku myslel, že to bude protřelý šmelinář s chlastem. ()

nervoznideda

ženský jsou bestie dáša veškrnová je na facky (svině) mrcha je mi z ní na blití :-) deda ten Dietl je machr ,ale Křikava to řekl Sylvii a ne Miládce :-)to se dietlovi povedlo:-)13.3.2o2o, oldřich vlach taky hraje idiota 7.3.21:-) ()

javlapippi

"Koukám, že jsme vyfasovali novýho zachránce dívek a knedlíků." Mladý, svieži, neoťukaný a nerozhodný štyridsiatnik Svätopluk Kuriatko Dvořák akurátne po odkrútení vojenčiny nastupuje do prvého zamestnania ako kuchár v zasneženom horskom hoteli. Hneď od prvého dňa je zapriahnutý k šporáku a v pracovnom nasadení spoznáva pracovný kolektív, kde sa v tejto časti prejavia pubertálne rozchichotané kuchtice Veškrnová s Bydžovskou, kuchári energický šéf Bláha, nervný hulvát Moučka a nešťastník/opilec Somr, za čašníkov sekírujúci vrchný, čo sa nerád delí Vlach, skoro dôchodca/pamätník/dlhoročný inventár Brodský a mladý nevycválaný Matásek. S riešením problémov mu našťastie pomôžu v televíznom štúdiu zhromaždení a do sviatočných hábov nahodení zástupcovia rôznych profesií, vytlemene klikajúci na tlačítka bakelitových ovládačov, očarení v tej dobe nevídanou interaktivitou. Úvodný predstavovací diel, slušná zábava za tri rozvarené knedle. ()

Eire

Pani budouci prezidentova delá v kuchyni, Brooda coby čišník chlasta v práci, agent STB hlavní hrdina a David Matasek jeste nebyl skinhead... CSSR ABSURDistan..🍺🇨🇿😂 70% kto vie čo robil v 84 Havel??? ()